93 Shares 6287 views

Usprawiedliwianie drzew jesienią: dlaczego i jak to zrobić

Usprawiedliwianie drzew w upadku – to jest bardzo odpowiedzialny proces, którego znaczenia nie rozumie każdy ogrodnik. Wiele mocno wierzyć, że tych „białych fartuchach” drzewa zrobić wyłącznie dla przyjemności estetycznej i nadając roślinie schludny wygląd. Jednak tak nie jest.


Kiedy prawidłowo prowadzona w wybielić jesienią na korze drzewa tworzy rodzaj pancerza, który chroni go przed większością rodzajów szkodników i chorób. Ponadto, zapewnia doskonałą ochronę przed zmianami temperatury i oparzenia słoneczne. Ich niebezpieczeństwo polega na tym, że w grudniu i lutym, w dzień słońce może stać się bardzo gorący Dark kory drzewa. Wzrosła od temperatury stopienia śniegu i wilgotności zaczyna wnikać w pory skorupy. Kiedy jest ciemno i zimno strajków woda zamarznie i rozszerza się i może spowodować znaczne szkody dla rośliny. Sprężyste tak uszkodzone obszary są zastosowania drewna różne pasożyty i chorób. Unikaj tego żadnych ogrodnik będzie wybielić drzew jesienią. To może być przeprowadzone na drzewach owocowych, ogród, a na ozdobnych typu iglaki drewna.

Usprawiedliwianie ogród drzew

Podobna procedura dla prawidłowego przebiegu wszystkich drzew pomaga leczyć rany i pęknięcia powstałe w korze i uczynić je zdezynfekować. Usprawiedliwianie przyczynia się do śmierci większości patogenów i szkodników, a także znacznie zwiększyć twardość i ochronę przed oparzeniami.

Przed rozpoczęciem tej procedury, ogrodnik musi wydać niektóre z działań dla przygotowania zakładu. Konieczne jest, aby dokładnie oczyścić wszystkie luźne kory pnia, porostów i mchów. Powinno to być zrobione za pomocą szczotki drucianej lub innego narzędzia pomocniczego, ale powinna być jakaś ostrożność, aby nie uszkodzić powierzchni zdrowej kory. Podczas tej procedury, doświadczeni hodowcy zaleca się położyć przestrzeń wokół drzewa z juty lub filmu. Pomoże to łatwo zebrać i czyszczony po go spalić. Inaczej szkodniki spędzą zimę w ziemi iz pierwszych roztopów znowu zaczniesz przesuwać drzewo. Wapno owocowe drzewa musi być koniecznie przeprowadzane po obróbce cylindra za pomocą preparatów zawierających miedź. Pomoże to utrzymać go zdezynfekować. Można również traktować ich pni, ale należy pamiętać, że taka operacja powinna być wykonywana tylko przy suchej pogodzie.

Usprawiedliwianie drzew jesienią: małych poprawek

Że podczas wiosennych roztopów i zimowych deszczach i nie myte od pnia drzewa zdeponowane wapno należy dodać do mieszanki trochę żółtej gliny. Dobry przepis wybielić rozcieńcza się w zwykły wapna wiadra ogrodzie dwóch kilogramów na kilogram gliny i trzysta g miedzi lub siarczan żelaza. Ponadto, wielu doświadczonych ogrodników Zaleca się, aby dodać niewielką ilość roztworu pasty mąka.

Należy pamiętać, że Usprawiedliwianie drzew jesienią pomoże chronić drewno całym okresie sześciu miesięcy. Wiosną koniecznie trzeba majstrować – a następnie sadzić przez cały rok będzie zdrowe i piękne.

Pokój dziecięcy
817 shares 6740 views
"Mekran": staff
812 shares 8190 views