877 Shares 7438 views

Tulipany Tulipany w domu – świeże kwiaty w puli

Tulipan otrzymał nazwę ze względu na podobieństwo do nakrycia głowy turban, powszechnie na wschodzie. Kwiat jest głównie posadzony w ogrodzie na otwartym terenie, jednak można "nauczyć" kwiatów kwitnąć w pokoju. Ten proces nazywa się wymuszaniem tulipanów w domu.


Optymalne warunki destylacji kwiatów powstają w szklarniach, ale z wielkim pragnieniem i starannością tulipany mogą być z powodzeniem uprawiane na parapecie. Aby to zrobić, użyj najlepszych odmian. Aby powodzenie ogniska było możliwe, należy postępować zgodnie z określonymi zasadami.

Po pierwsze, na początku zimy tulipany po spędzeniu zmuszając kwitnienie gorsze, a wiosną kwitną szybciej i piękniej. Farbowanie kwiatów powinno odbywać się po wstępnym przygotowaniu roślin. W tym celu najlepsze odmiany mają krótszy okres odpoczynku. Ale jeśli jest to pożądane, przy użyciu suszenia, zamrażania, używania ciepłych kąpieli i innych sztuczek czas odpoczynku może być sztucznie zmniejszony i wyprodukowany w wymaganym czasie.

Tulipany hodowane są z nasionami, niemowlętami i cebulkami. Jeśli używasz nasion do reprodukcji, pierwsze kwiaty można zobaczyć dopiero po pięciu latach, ta metoda jest używana do hodowli nowych odmian. Tulip vygonka w domu jest wykonywana za pomocą żarówek. Wymaga to dużych, zdrowych, gęstych żarówek, które są przechowywane w niezamarzonej piwnicy lub w lodówce przed rozpoczęciem wymuszenia.

Do sadzenia tulipanów nie potrzeba dużych doniczek, drobne kawałki o średnicy do 14 cm są dobrze. Jako podłoże zabierz ziemię sodową, humus i piasek w proporcji 3: 4: 4. Można również kupić w sklepie specjalny grunt do roślin bulwiastych.

Tulip vygonka w domu jest przygotowywany przez półtora miesiąca przed rozpoczęciem nieznanej daty kwitnienia. Przede wszystkim sadzone są wczesne odmiany.

Zazwyczaj w pojedynczym garnku umieszcza się 3 żarówki, których nie można dotykać ścianek garnka i ze sobą. Szorstkie blaty nie powinny być posypane, powinny być nad ziemią. Zazwyczaj sadzenie odbywa się we wrześniu, po którym tulipany powinny być w spoczynku. W tym celu garnki z cebulkami tulipanów pochowano w zimnej piwnicy w piasku lub w ogrodzie w torfie. W pierwszym przypadku, warstwa piasku nad doniczką powinna wynosić 5 cm, w drugim – nie mniej niż 10 cm.
Po pojawieniu się pędy płytki są wprowadzane do domu. Optymalna temperatura wynosi 12 stopni, a miejsce musi być zacieniowane, roślina nie lubi bezpośredniego słońca. Kwiaty powinny być umieszczone z dala od baterii, powinny być chronione przed robactwem. Aby zwiększyć okres kwitnienia, tulipany na noc trafiają do chłodniejszego pokoju.

Podlewanie jest przeprowadzane przez 2 dni przy użyciu wody wodociągowej, aby zapobiec przedostawaniu się chloru. Nie używaj dobrze lub gotowanej cieczy. Również dla lepszej absorpcji korzeni roślin woda powinna być w temperaturze pokojowej (optymalnie 20 ° C). Podczas kwitnienia i wzrostu, gleba powinna być zwilżona przez cały czas, jest również użyteczne do karmienia kwiatów płynnym nawozem.

Po zakończeniu kwitnienia nie możesz już przestać wychodzić: musisz pozwolić, aby żarówki dojrzewały. W tej chwili tulipany powinny być karmione i pojone, aż liście znikną. Te żarówki są wydobywane, suszone i przechowywane w chłodnym miejscu. Takie żarówki w przyszłym roku będą przydatne do sadzenia ogrodów. Jednak wymuszenie tulipanów w domu z tego materiału nie jest już możliwe.

Dzisiaj istnieje wiele różnych odmian i rodzajów tulipanów, różnego rodzaju kolorów i rozmiarów. Do destylacji najlepiej nadaje się hybrydowe wczesne odmiany niskiego wzrostu, na przykład prosty lub podwójny wczesny tulipan, Kaufman, Greig.
Podobnie jak tulipany, narcyz zostaje wygnany w domu.