627 Shares 2832 views

15 produktów, które nigdy nie powinny być przechowywane w lodówce

W naszych czasach, trzymaj produkty świeże nie jest trudne. systemy chłodnicze nie można się martwić o to, że nasze jedzenie staną się bezwartościowe w ciągu jednego lub dwóch dni po przejęciu, a wydane pieniądze po prostu odlecieć w koszu. Jednak istnieją pewne pokarmy, które nie powinny być przechowywane w lodówce, ponieważ jedzenie zmieni smak. Co gorsza, po zmianie jakości żywności. W niektórych przypadkach chłodni przyczynia się do formy, która jest bardzo niebezpieczna. Poniżej znajduje się lista produktów, które na pewno nie powinny być przechowywane w lodówce!


1. Pomidory

Ten roślinny jest zdecydowanie nie na miejscu w lodówce, ponieważ szybko tracą swój smak. Powód – chłodne powietrze w lodówce zatrzymuje proces dojrzewania, więc smak i zapach zniknie. Również zimne powietrze wpływa na konsystencję owocu, niszcząc membrany wewnątrz i uczynić je mączny. Najlepszym sposobem, aby zachować swoje pomidory – umieścić je w koszu lub szklanej misce na stole w kuchni.

2. Basil

Zachować smak i świeżość ziół w lodówce – duży problem. Basil ma zdolność do absorbowania zapachów żywności, w pobliżu. Może to być kilka dni, aby utrzymać świeże zielenie, czy umieścić w pęczek świeżego pojemności wodnej. Inna opcja – zamrozić. Aby to zrobić, trybuny trawy przemywa, suszy i następnie miele, składana do worków i umieścić w zamrażarce.

3. Ziemniaki

Przechowywać w lodówce bulwy – wielki błąd. Pod wpływem skrobi ziemniaczanej zimnej szybko przekształcony cukier. Najlepiej jest przechowywać ziemniaki w workach papierowych w chłodnym, ciemnym miejscu. Plastikowe torby nie nadają się do tego, ponieważ nie przecieku powietrza, a jakość produktów jest szybko stracił.

4. Czosnek

Nie mniej problemów z przechowywaniem czosnku. W lodówce nie ma również miejsce. Kiedy nikih temperatury zaczyna kiełkować i rosnąć spleśniały. Przechowywać należy w chłodnym i suchym miejscu.

5. Cebula

Wysoka wilgotność prowadzi do tego, że łuk szybko staje się miękka, zepsute i spleśniały. Jak przechowywać go w lodówce, należy go umieścić w chłodnym, suchym miejscu, ale tylko osobno z ziemniakami. Jest udowodnione, że te dwa produkty nie będą tolerować sąsiedztwo ze sobą, a szybki port.

6. Avocado

Z zapisem tego egzotycznego owocu, też ma swoje dziwactwa. Jeśli kupiłeś dojrzałe awokado i nie chcesz go używać do jedzenia na raz, i można go umieścić w lodówce. Ale jeśli jest niedojrzały, to będzie go zatrzymać zimno dojrzewanie.

7. oliwek

Większość ludzi zgodzi się, że oliwa z oliwek przechowywania w lodówce – to zły pomysł. Pod wpływem zimna skrapla się i staje się sztywna, bardziej przypominający masła. Przechowywać butelkę oleju w chłodnym, ciemnym miejscu, dzięki czemu produkt zachowuje swój smak i kolor.

8. Chleb

Jednym z największych błędów, które można zrobić, to położyć chleb w lodówce. Będzie wysychają nawet szybciej. Generalnie, chleb można jeść i utrzymać przez cztery dni, a po chleb można zamrozić. Bądź pewny, że chleb w zamrażarce zatrzymuje wilgoć. Wyjęciu z zamrażarki, niech powoli rozmrozić i całkowicie, zanim zrobić kanapkę.

9. Kawa

Kawa, jak bazylia, wchłania wszystkie zapachy innych produktów spożywczych przechowywanych w lodówce. Keep it oddzielić od wszystkich w chłodnym miejscu. W skrajnym przypadku, jeśli kawa bardzo, można przechowywać w zamrażarce.

10. Miód

Przechowywać w lodówce miodu nie ma potrzeby. Jest doskonale zachowany w słoiku z pokrywką zamknięte. Jeśli stawiamy go w lodówce, to jest po prostu krystalizuje.

11. Citrus

Cytryna, pomarańcza, wapno muszą być trzymane na stole w kuchni, w temperaturze pokojowej. W zimnie, tracą część swoich właściwości i smak. Jednocześnie, owoce nie stykają się ze sobą, ponieważ mogą szybko stać się nudny.

12. Pickles

Konserwy i marynowane warzywa zawierają ocet, który przyczynia się do ich długotrwałego przechowywania. potrzeba komorze chłodzącej tak nie ma. W skrajnym przypadku, jeśli trzeba pozostawić na długi czas, można umieścić je w komorze na drzwiach urządzenia.

13. ziołami prowansalskimi

W rzeczywistości, nie ma potrzeby, aby umieścić te pachnące zioła w lodówce. Zamiast zabijać ich smak w niskiej temperaturze, umieścić w wypełnionym wodą szklanym słoju i przechowywać je na stole w kuchni. W ten sposób Twoja kuchnia będzie wyglądać piękniej, a trawa docenią go też.

14. Sosy

Nie każdy wie, gdzie lepiej jest zachować żywności do sałatek i produktów mięsnych – sosów, majonezu, etc. Wypełnienie na bazie masła lub octu żerują na kuchennym stole. Ale sosy majonez, śmietana lub jogurt pożądane, aby umieścić w lodówce.

15. ketchup

Nie zdziw się! Nawet otwartą butelkę keczupu mogą być bezpiecznie przechowywane w szafie w normalnej temperaturze. Produkt zawiera dużą ilość konserwantów i octu, a ze względu na jego lodówce, jak mówią, a ani zimny, ani gorący.

Wysłuchać naszych porad, aby prawidłowo przechowywać przepłukuje i ich zdrowie.