552 Shares 8365 views

Ciśnienie atmosferyczne: normalny

W dawnych czasach ludzie po raz pierwszy zauważył, ciśnienie powietrza na otaczające przedmioty i zdrowia ludzi. Przede wszystkim było to zauważalne podczas katastrof naturalnych (huragany, burze, itp.) Nie zostało jeszcze udowodnione, że powietrze ma ciężar, ludzkość nie mogłaby wyjaśnić wydatek, który ulega wiele procesów na planecie związanego z pogodą i stanu zdrowia ludzi. Ciśnienie wywierane przez powietrze z ich ciężar na ziemi i na to wszystko nazywa atmosferycznych. Osoba nie czuje grawitację powietrza, ponieważ ciało jest równomiernie rozprowadzane ciśnienia atmosferycznego. Norma taka ekspozycja osiągnęła równowagę między ciśnieniem powietrza na zewnątrz a ciśnieniem wewnątrz ciała.

Międzynarodowym, atmosferyczne ciśnienie mierzone w paskalach i milibary milimetrów rtęci. Ciśnienie to jest uważana za normalna (760 mM. Hg. Gauge). Normą jest dla określonego regionu może być różny od innych miejscach. Atmosfera otaczająca nas jest ruchomy powłoka, w których występują zmiany na dobę. Adaptacja organizmu do warunków danego regionu, a taka zmiana nie pozwala mu czuć je.

Ci, którzy zostali w górach, on wie, że łamanie milestone ponad 2, 5 km w górę rzeki, nieprzygotowany na ludzi strefy odczuwać brak tlenu. Towarzyszy szybkiego bicia serca, spadek ciśnienia krwi i innych typowych objawów, co prowadzi do ogólnego osłabienia organizmu. Z biegiem czasu, po adaptacji organizmu większość dolegliwości znikają. Jeśli proces zmian jest powolny, ludzkie ciało lepiej przyzwyczaić się do nich.

Ludzie żyjący w górach przez długi czas, nie reagują bólem na specyfikę tych miejsc pod ciśnieniem atmosferycznym. Norma dla alpinistów – zmniejszonym ciśnieniem otoczenia.

Wynika to z faktu, że ich ciała są rozwijane pod takim ciśnieniem atmosferycznym, wszystkie ciała są zaaklimatyzować w takich warunkach. różnice ciśnień są nie tylko w górach i ekstremalnych sytuacjach, mogą być w miejscach stałego przebywania ludzi. Powodem takiej różnicy ciśnień temperatura atmosfery. Wraz ze wzrostem jego masy powietrza, jak również wszystkie wielkości fizycznych, to jest ogrzewane. Masa metr sześcienny gorącego powietrza jest mniejszy niż na zimno, w związku z tym, że zmienia się ciśnienie na powierzchni ziemi.

Dla osób z problemami zdrowotnymi, szczególnie dla osób starszych, spadek ciśnienia może być bolesne. W tym przypadku trzeba się uspokoić i zmniejszyć stres fizyczny. Nawet zdrowe osoby w czasie odczuwać zmniejszoną zdolność do pracy, a czasami ból głowy.

Na zdrowie ludzi jest bardzo w zależności od ciśnienia atmosferycznego. Norma może stale zmieniać z gwałtownym ruchu mas powietrza. Ciepłe powietrze rośnie w górę i w dół przewód zimnej opadania na różnicę ciśnień w różnych warstwach atmosfery. Zgodnie z tą zasadą tworzy pogodę na danym obszarze. Jej powstanie i wpływa na liczbę punktów związanych z promieniowaniem słonecznym, teren, wilgotność, prędkość wiatru itd. Czynniki te są podstawą do tworzenia klimatu w tym obszarze.

Zmiany pogody mają różny wpływ na organizm człowieka. Jest udowodnione, że reaguje na nich niemal każdego człowieka, ale każdy na swój sposób. Pogoda wrażliwe ludzie powinni wiedzieć, co jest normalne ciśnienie atmosferyczne w swoim regionie, aby wiedzieć, jak pomóc organizmowi w trudnym okresie. Raport pogoda codziennie rano odnotowano ciśnienia barometrycznego – normę dla regionu i który panuje w tym dniu. To jest bardzo ważne dla osób cierpiących na choroby przewlekłe.

Osoby z chorobami układu sercowo-naczyniowego i nerwowego są wrażliwe na ciśnienie atmosferyczne i bardzo źle znosi zmianę pogody. Dla nich wygląd jest wielkie niebezpieczeństwo cyklonów, które zwykle towarzyszy spadek ciśnienia, pogorszenie pogody, wiatru i silnego spadku w atmosferze tlenu. W tej obniżonej temperaturze pojawia zwiększona wilgotność, mgły i strącanie. W tym przypadku, meteodependent ludzie mogą manifestować tachykardia, spadek ciśnienia krwi i tętna.