183 Shares 5898 views

Ormianin skrzydłowy Aras Özbiliz

Aras Özbiliz – ormiański piłkarz, który urodził się w Turcji i mieszka w Holandii. Teraz był na korzyść Turków „Besiktas”. 26-latek jest uniwersalnym atak. Aras Özbiliz woli grać na prawym skrzydle, ale może również grać na lewej stronie, jeśli jest to konieczne, a także w centrum miasta.


Początki kariery

Aras Özbiliz urodzony 9 marca 1990 roku w Turcji, do ormiańskich rodziców. Jego prawdziwe nazwisko – Zbilizyan, ale ze względu na lokalizację swoich rodziców biologicznych przystosowały i przekształcony Aras Özbiliz. Rodzina przeniosła się z Turcji do Holandii, gdzie pięć lat Aras dołączył do akademii piłkarskiej klubu „Hollandia”, gdzie spędził trzy lata. Tylko w 1998 roku miał osiem lat chłopiec oglądać w Amsterdamie „Ajax”, gdzie został przyjęty. W efekcie do 2008 roku był tam facet w układzie klubowym, promując młodzieży z różnych grup wiekowych, a gdy miał 18 lat, podpisał profesjonalny kontrakt z nim. Dwa lata Aras Özbiliz prowadzone w dwóch egzemplarzach klubu, gdyż nawet nie zbliży się do bazy jeszcze. Ale w 2010 roku udało mu się zadebiutować w seniorskiej drużynie, „Ajax”, grając w 20 meczach i strzelił jedną bramkę. Kolejne dwa lata z holenderskim ormiańskiego obywatelstwa stale znalazł się na ławce, ale to prawie nie dostać praktykę mecz grał tylko 17 gier w ciągu dwóch sezonów. Ale latem 2012 w Krasnodar „Kuban” chciał zapłacić za gracz trzech milionów euro, a on przeniósł się do Rosji.

Przejście do „Kuban”

Nowy klub Aras Özbiliz, którego biografia zaczyna się o wiele szybciej niż przed rozwijać, zaczął częściej grać. W ciągu zaledwie jednego sezonu opuścił polu 26 razy i strzelił dziewięć goli. Ten młody gracz przyciąga uwagę utytułowany rosyjskiego klubu – Moscow „Spartak”. W rezultacie, w lecie 2013 Ormian przeniósł się do Moskwy, gdzie zaczął grać w nowym klubie. Ile kosztują Aras Özbiliz? „Spartak” zapłacił za osiem milionów euro skrzydłowy i postanowił do pierwszego sezonu, aby udowodnić, że jest wart swojej ceny.

Gra „Spartakusa”

Pierwszy sezon „Spartakusa” Aras Özbiliz spędził dobrze: grał trzydzieści mecze, strzelając cztery gole w nich. Ale potem uderzył poważnej kontuzji, która umieścić odtwarzacz z gry na długi czas. Ale ten problem nie kończy. Kiedy odzyskał Aras i był gotowy do gry, klub pracował już nowego trenera, który był etniczny Turek. I wysłał pełną grę gotową do gracza w podwójne, ze względu, że nie w pełni sprawny po kontuzji. Aras Özbiliz w każdy możliwy sposób stara się udowodnić swoją wartość, ale nowy trener był nieugięty, gdy przyszło do pola ormiańskiego tylko dziesięć razy w ciągu prawie dwóch lat. W rezultacie, Aras poprosił, aby umieścić go na promie i trener oskarżony o anty-ormiański. W wyniku zimy 2016 Aras Özbiliz opuścił „Spartakusa”, dołączając do „Besiktas”, zapłacił mu pół miliona euro.

Wynajem „Rayo Vallecano” i powrócić do Turcji

Natychmiast po podpisanie Aras Özbiliz udał się do kredytu „Rayo Vallecano”, ponieważ nie mógł zacząć grać dla „Besiktas”. Ale przez pół roku w Hiszpanii ormiański wszedł na boisko tylko trzy mecze. Ale w tym sezonie, sytuacja nie uległa poprawie w klubie tureckiej: Aras pojawił się na boisku tylko raz, i wszedł z ławki siedmiu minut.

Występy w reprezentacji

Armeński zespół Aras Özbiliz zadebiutował w lutym 2012 roku w meczu z Kanadą, która od razu wyróżnia się zdobył gola. Od tamtej pory zagrał w 56 meczach, zdobywając w sumie 8 bramek i dał 14 asyst. Ostatni mecz, w którym udział wzięli Aras, w październiku 2016 roku – był to mecz przeciwko Polsce, w którym Ormianie utracone z wynikiem 1: 2. Zerwanie więzadła pachwina uzyskane w 2014 roku, a kolejna recesja, Aras Özbiliz był jednym z liderów zespołu, ale ponieważ nie mógł ponownie stać się baza graczy.