762 Shares 5366 views

Lenovo A850 – opinie. Telefon komórkowy Lenovo A850

Jedną z najciekawszych propozycji w segmencie smartfonów klasy podstawowej jest A850 Lenovo. Liczba właściciele tego urządzenia, specyfikacji technicznych i innych ważnych informacji na temat tego gadżetu – jest przedmiotem niniejszej recenzji.

CPU i jego możliwości

We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęła sprzedaż tego urządzenia, a to może jeszcze być zakupione. Oczekuje wydajność procesora, który jest zainstalowany, nie jest konieczne. Ale nadal nie jest zbyt złe rzeczy w tym względzie Lenovo A850. Opinie zadowolonych właścicieli w jedynej przekonujące. Opiera się on najczęściej dzisiaj 4-rdzeniowego chipa – to MTK6582M od wiodącego dewelopera chip firmy „biblioteki”. Częstotliwość CPU może zmieniać się w zakresie od 300 MHz (minimalne obciążenie zasobów obliczeniowych) i do 1,3 GHz (tryb maksymalnej wydajności). Dynamiczna zmiana liczby jąder zaangażowanych. Przy minimalnym obciążeniu jest tylko jedna jednostka obliczeniowa. Ale działa w trybie maksymalnej raz wszystkie 4 rdzenie. Ale wszystko to jest tylko teoria. Jeśli idziemy do praktyki, to „hardware” run takich zasobów grę bez problemu, jako „Asphalt 7”. Nawiasem mówiąc, został zainstalowany w bazie. Tak aby ocenić rzeczywisty poziom mocy obliczeniowej tego gadżetu, można od razu po zakupie.

akcelerator grafiki

Jako kartę graficzną w smartphone Lenovo Ideaphone A850 używany przez 400MP2 «Mali» firmy. On jest odrębny dodatek do 4-rdzeniowego procesora MTK659M i pozwala w pełni ujawnić swój potencjał. Również decyzja chińskich inżynierów do gładkich obrazów przesuwać na ekranie smartfonu.

Ekran i jego charakterystyka

Chip tego urządzenia jest ekran. Jego przekątna wynosi 5,5 cala rekord. W początkowym segmencie marki wśród samochodów po prostu nie ma rywali. Jego rozdzielczość to 960 pikseli długości i 540 pikseli szerokości. Gęstość pikseli, podczas gdy to jest 200 PPI. Jeśli przyjrzeć się bliżej, można zobaczyć punkt, z którego obraz jest utworzony. Jasności wyświetlacza do akceptowalnego poziomu. Został on zbudowany w oparciu o wystarczającą jakość matrycy IPS. Kąty widzenia są zbliżone do 180 ° C.

Obudowa i ergonomia

Aż trzy warianty konstrukcji tego typu smartphone jest na sprzedaż na białym, złotym i czarnym. Największe zapotrzebowanie, jak łatwo się domyślić, wykorzystuje Lenovo A850 czarno. Nie jest tak dużo, zepsute, a rysy na powierzchni nie jest tak bardzo widoczny. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą stylowy telefon i ujmujący. Ale modyfikacje GOLD Lenovo A850 i biały dłużej będzie odwoływać się do płci pięknej. Kształt tego modelu – candy bar z wejściem dotykowym. Cały korpus samolotu jest wykonana z błyszczącego plastiku. Dlatego też, bez pokrywy ochronnej folii i w tym przypadku nie można zrobić dokładnie. Muszą dodatkowo kupić. Przedni panel słuchawki i bliskość czujnik światła i kamera do rozmów wideo. Pod ekranem istnieją „Home” przycisk „Menu” i „Powrót”. Natychmiast należy zauważyć, że nie ma w nich światła i ciemności do pracy na tym urządzeniu będzie problematyczne. przyciski głośności znajdujące się na prawej krawędzi smartfona. Z kolei przycisk wyciszania z gniazdem 3,5 mm znajduje się nad ekranem. Gniazdo na dole MikroYuSB, który jest używany do ładowania akumulatora lub podłącz do komputera. Na tylnej okładce wywnioskować komorę główną oraz głośnik.

kamera

Jak każde urządzenie tej klasy, zaledwie dwie kamery zainstalowane w A850 Lenovo. Cechy są raczej skromne. Zacznijmy od podstawowego, który jest wyświetlany na tylnej stronie urządzenia. Jest on oparty na matrycy 5 megapiksela. Istnieje automatyczny ostrości i światła LED. Ale nie istnieje żaden system stabilizacji obrazu, co jest poważną wadą. Ale wszystko jest w porządku z wideo, i można zrobić film jako „EychDi”, czyli o rozdzielczości 1920 pikseli długości i szerokości 1080. Drugie wyjście komory przedniej stronie gadżetów, i jest to oparte na macierzy M2. Jego głównym zadaniem – jest to połączenie wideo, a ona radzi sobie z tym znakomicie.

podsystem pamięci

Dość standardowy podsystem pamięci organizowane w Lenovo IDEAPHONE A850. Ten "klasyczny" 1 GB RAM średnia DDR3. Kwota ta jest wystarczająca do uruchomienia większości zastosowań, w tym wymagających. Wbudowana pamięć flash – 4 GB. Jest on podzielony w następujący sposób: 800 MB – miejsce do zainstalowania oprogramowania, system operacyjny zajmuje 1,2 GB i 2 GB został zaprojektowany do przechowywania osobistych danych użytkownika z inteligentnego telefonu. Jak pokazuje doświadczenie, tom ten jest często nie wystarcza do wygodnej pracy. Więc nie rób bez napędu zewnętrznego formatu MikroSD. Smartfon można zainstalować karty o maksymalnej pojemności 32 GB.

Zestaw jednostka pudełkowej

Telefon komórkowy Lenovo A850 pod względem wyposażenia nie może pochwalić się czymś niezwykłym. Wśród dokumentów jest wielojęzyczna instrukcja obsługi i karta gwarancyjna. Wszystko inne jest standard:

  • Sam smartfon.
  • Bateria 2250 mA / h.
  • Skromny nagłośnienie.
  • Ładowarka.
  • Uniwersalny przewód ze złączem MikroYuSB. Może być używany do ładowania akumulatora i do komunikacji z komputerem PC.

bateria

Słaby akumulator 2250 mA / h A850 Lenovo. Opinie właściciele tego gadżetu mówić o czymś zupełnie innym. Jego pojemność wystarcza na 2 dni aktywnego użytkowania urządzenia. W związku z wypełnieniem sprzętu i przekątnej wyświetlacza, jest doskonałym wskaźnikiem dzisiaj. Jest prawdopodobne, aby ciężko pracował inżynierów – programistów firmy „Lenovo”. To ich zasługa polega na tym, że urządzenie może pracować tak długo na jednym ładowaniu akumulatora. Jeśli urządzenie znajduje się w trybie uśpienia, żywotność baterii wzrośnie do jednego tygodnia.

miękki

Ciekawa sytuacja jest otrzymywany z oprogramowaniem Lenovo A850. Firmware w stanie wyjściowym wskazuje wersję systemu operacyjnego „Android” z numerem seryjnym „4.2.2”. Jest to najbardziej popularne wydanie systemu operacyjnego do tej pory. Ale został zainstalowany nie jest „czysta” forma, a także z wielu dodatków. zestaw użytkownika „Lenovo Laucher” w celu optymalizacji interfejsu systemu do potrzeb. On uzupełniony przez następujący zestaw narzędzi: Antywirus „Norton security” messenger „Evernot”, „Skype”, a pogoda widget „AccuWeather”. Ciekawa sytuacja w tym gadżecie jest dodawany do przeglądarki. Są tylko dwa zainstalowane na smartfonie, „Chrome” i „przeglądarki UC”. Każdy z nich ma miejsce w pamięci urządzenia i odinstalować żadnego z nich nie jest możliwe. Tylko cztery doskonała zabawka ustawiona na „A850”. Pierwszym jest zapewnienie wcześniej wspomniany „siódmy asfalt”, który jest uzupełniony przez Bloku wyrównawczego 3, Little Big City i Gameloft Store.

komunikacja

Bogaty zestaw komunikatów na „A850”. Wśród nich są następujące:

  • Wi-Fi – jest podstawowym sposobem komunikowania się z globalnej sieci. W tym fenomenalnym tempie może osiągnąć 150 Mbit / s. Obsługuje większość wspólnych standardów informacji transmisji bezprzewodowej sposób: b, g oraz n.
  • Bluetooth – uniwersalna metoda wymiany danych, z tych samych urządzeń. Jest dobrze nadaje się do przenoszenia muzyki, filmów, zdjęć i małych dokumentów tekstowych.
  • Wsparcie Sieci 2. i 3. generacji. Może być instalowany bezpośrednio po 2 karty SIM, ale będą pracować w trybie Stand By, to znaczy, jeśli jesteś na jednym z nich, drugi będzie poza zasięgiem. Sieci trzeciej generacji maksymalna szybkość transmisji danych może być do 21 Mbit / s, ale 2G są bardzo źle. Maksymalnie kilkuset kilobajtów.
  • Nadajnik GPS mogą być wykorzystane do określenia devaysa położenie na ziemi.
  • Wśród interfejsów przewodowych może być MikroYuSB, który służy do podłączenia do komputera PC.

Recenzje i streszczenia

Doskonałym entry-level smartfon okazało A850 Lenovo. Recenzje w całym Internecie na danym punkcie zasobów tematycznych do niego. Duży ekran o przekątnej 5,5 cala, doskonałą bandą procesora i grafiki, długa żywotność baterii, przystępnej cenie do $ 150 – są to zalety, które sprawiają, że jest to możliwe, aby wyróżniać się na tle konkurencji. Oczywiście, nie ma w tej jednostce i wad. Pierwszym krokiem jest identyfikacja ciała, która jest wykonana w całości z tworzywa sztucznego. Dlatego też, bez pokrywy ochronnej folii i właścicieli tego urządzenia po prostu nie może zrobić. Również jakość dźwięku nie jest najlepsza. Tak, i aparat nie może pochwalić się wyjątkową wydajność. Ale nie zapominaj, że firma „Lenovo” urządzenie z indeksu „A” odnosi się do segmentu low-end. Więc spodziewać się czegoś niezwykłego w tym samym Lenovo A850 czarny, na przykład, nie jest konieczne. To tylko tanią i wysokiej jakości entry-level smartfon z dużych rozmiarach ekranu.