305 Shares 4812 views

Jak każdy dobry wycieraczek wybrać: przegląd typów, producentów

Wycieraczki – jest integralną częścią każdego samochodu. Obecnie istnieje wiele rodzajów tych produktów. Od czasu do czasu właściciele samochodów zastanawiają się, co rama wycieraczki lepiej wybrać? O odmian produktów i ich funkcje zostaną omówione w naszym artykule dzisiaj.


typy

W chwili obecnej istnieją dwa rodzaje elementów:

  • ramą;
  • bezramowa.

Co dobrego Wycieraczki i co wybrać? Każda z nich jest inna konstrukcja, ale ten sam cel. To szkło sprzątanie w złych warunkach pogodowych. Poniżej przyjrzymy się obu typów i dowiedzieć się, co jest lepsze wycieraczki – obramowane lub bezramowe.

domek z prefabrykatów

Jest to klasyczny typ produktu, który stosuje się do wszystkich pojazdów XX wieku. Niektórzy producenci wyposażają swoje wycieraczki samochodów osnowy aż do teraz. Specyfika jego budowy – metalowej osi zawiasu. Rama jest wykonana ze stali. Ostrze gumy przylega do szyby z uwagi na wahaczach zawiasach. Co dobre wycieraczki? Zaletą elementów ramy – niski koszt. Jednak nie jest to wada – mała niezawodność. Poprzez zastosowanie ramienia przegubowego luźny i szybko stają się bezużyteczne. Ponadto, członkowie stalowe są podatne na zamarzanie.

zawiasy plastikowe

W ostatnich latach producenci takich wycieraczek zaczęli używać zawiasy z tworzywa sztucznego. Są mniejsze i matowe można czyścić od skorupy lodowej. plastikowa konstrukcja zapewnia także lepszą mobilność i dokładności mocowania wahacza. Są lekkie i nie poluzowały się jak ich odpowiedniki. Przez przednią szybę one przylegają lepiej. Co dobre wycieraczki szkielet produktów? To zajmuje się firma „Bosch”. Ale przegląd modeli będzie trochę później.

Inne niedobory

Jakie są najlepsze opiekunów dla VAZ umieścić? Jeśli weźmiemy pod uwagę tańsze produkt ramki, nie zapomnij, że jakość ich montażu nie jest na tym samym poziomie. Jeśli zapiszesz, można uzyskać skrzypienie i piszczenie szczotki, które drażnią nie tylko ich brzmienia, ale także źle czyszczoną powierzchnię z powodu gapping do szyby. Żywotność takich produktów wynosi od 6 do 12 miesięcy. To wszystko zależy od jakości.

Określić zużycie jest bardzo prosty – te wycieraczki zaczynają źle czyszczoną powierzchnię. Są plamy na przedniej szybie. Zatem główną zaletą tych produktów – niska cena. Minus – tendencja do polewy. Usuwanie lodu guma jest prawie niemożliwe.

bezszkieletowy

Takie produkty są bardziej popularne w tej chwili. Są łatwe do wykonania i wygodne do użycia. Ich żywotność jest dwa razy większa niż analogów ramy. Nie ma znaczenia, jaki jest wspólny – z tworzywa sztucznego lub metalu. Ostatnio, coraz więcej producentów odmówić wrobić rozwiązań. Jest taka tendencja, że wkrótce opuszczą rynek całkowicie.

o projektowaniu

Elementy te wykonane są z metalu lub z tworzywa sztucznego, która jest podstawą do góry pokrytej gumą (często syntetyczne). Mocowanie Center może zmienić jego geometrii. Spód wycieraczki montowane na gumie.

Co lepiej wybrać, w zależności od sezonu. Istnieją rozwiązania bezramowe zimą i latem. Konstrukcja obu elementów bardziej aerodynamiczne. W nowoczesnych samochodach, wyglądają bardziej atrakcyjnie. Szkieletowe rozwiązanie do starego wyglądu samochodu. Jeśli chodzi o zaletach produktu na płytce, pracują cicho, a nie trzymać się lód. Bezramowe wycieraczki łatwo czyścić ze śniegu. Elastyczny na bokach zamknięte specjalną płytę lub pokrywę. Wygląd samochodu jest lepsza.

Po dozorcy – jest to, że część pojazdu, które wraz z błotnikami musi być tak niepozorne. Są praktycznie niewidoczne pod przednią szybą. Wyglądają bardzo starannie. Jest to duży plus.

„Płaskie” beskarkas

Jest to jedna z odmian tych produktów. Są one tańsze analogi powodu łatwości wytwarzania. W takich produktach zużywają mniej gumy. Bardzo elastyczny, która przylega do szyby przedniej, identyczne do konwencjonalnych modelach.

Ale widok tych dozorców trochę gorzej. Pod względem funkcjonalności, ale w żaden sposób gorsze od swoich „braci”. Poniżej przyjrzymy się innym rodzajem oczyszczenia, który jest rzadkością na naszych drogach.

hybrydowy

Początkowo te dozorcy pojawił się w Japonii. Można je zobaczyć w „Toyota” pojazdów „Nissan”. Uważa się, że są one bardziej wiarygodne niż bezramowych odpowiedników. Zaletą nich montaż i budowę. Po guma w organizmie jest ustalona tak jakościowo, że niedługo pęknie wycieraczek napędowe, niż będzie luz w płycie lub pęknięcie elementu gumowego. Są one również dobrze nadaje się do stosowania w okresie zimowym. Są ciche i oczyścić je z lodu skrobaczką może być wspólne.

Konstrukcja składa się z ich klasycznym elementem ościeżnicy. Zewnętrznie, jest zamknięty pokrywą z tworzywa sztucznego. Masa szczotki będzie zwiększał się wraz ze Wciskanie do szyby. Ale te elementy nie są wystawione na samochód, w którym znajduje się silny łuk szyby. Obudowa z tworzywa sztucznego po prostu nie da się usunąć gumę śnieg lub krople wody tam. Teraz produkty te są produkowane nie tylko w Japonii, ale także w Niemczech. Wycieraczki, która firma jest lepsza? Zostanie to omówione przez porównanie produktów pochodzących od różnych producentów.

Przegląd producentów. Anco Contour

Ten meksykański bezramowe wycieraczki. Teraz zestaw można kupić za 900 rubli. długość szczotki 50 cm, która jest odpowiednia dla większości nowoczesnych samochodów osobowych i crossoverów. Testy dozorcy zostały wykonane w wyniku którego zostały znamionowej 3.8 na 5 możliwych. Recenzje zauważyć brak instrukcji montażu rosyjskojęzycznych. Wśród zalet – możliwość montażu elementów na dźwigni pin.

Jest to zestaw adapterów. Utrwalenie – na bystroseme. Założyć szczotkę do szkła, jak wynika z badań nie są zadowoleni. Zgodnie z nowym centrum wycieraczek są Nieleczony pasek.

"Bosch Aerotvin"

Cena produktu wynosi około 600 rubli. Długość szczotki wynosi 53 cm. Podczas testów „Bosh Aerotvin» zostało ocenione 4,36 z pięciu. Opakowanie jest bardzo wysokiej jakości, ale wycieraczki wydostać się to niewygodne – można boli palec na ostrej krawędzi. Ponownie, instrukcje rosyjskojęzyczne tutaj. jakość czyszczenia jest praktycznie identyczna do poprzedniej wersji. umieszcza produkt pozostawia surowy pas.

Ale ze względu na niskie ceny „Bosh Aerotvin” otrzymał prawie wynik wyższy niż meksykański odpowiednik.

Heyner Hybrid

To hybrydowe wycieraczki. Paradoksalnie, ich koszt jest mniej niż inni – 300 rubli za zestaw. Długość każdej szczotki 50 cm. Instrukcja tylko w języku niemieckim tej niedogodności. Istnieją dwa adaptery do różnych dźwigni. Utrwalenie bez luzu, jest bardzo gęsta (choć trzeba wykonać wiele wysiłku). Takie badania wycieraczki Nieleczona najmniej paski.

W połączeniu z niską ceną tych produktów otrzymało maksymalną notę 4,5. Co dobrego wycieraczki lepiej wybrać? Są to najlepsze środki czyszczące pod względem ceny do jakości. Wyglądają świetnie, nie przyciągają wzrok i nie psują wygląd samochodu.

Osobno o zimowych wycieraczki

Jak już wspomniano wcześniej, istnieje letnie i zimowe produkty. Wydawać by się mogło, trzeba nosić ze sobą, oba rodzaje wycieraczek, tak, że kiedy pierwszy śnieg, aby wymienić je na zimę, lub wiosną – latem. Ale jak to mówią opinie, to nie jest niczym więcej niż chwytem marketingowym. Często w tych produktach zimowych użyciu gumy o niskiej jakości, które jest sezon i rozpada. Ale to wszystko zależy od jakości montażu. Również elementy zimowe różnią hałaśliwość pracy. W porównaniu z latem, są bardziej masywne. Dlatego wiele osób korzysta z jednego zestawu lecie, ale jakość dozorców, przez cały rok. Inne elementy danych są klasyfikowane stosownie do rodzaju lakieru, który jest stosowany do gumy. Poniżej przyjrzymy się tej kwestii w szczegółach.

Co lepsze wycieraczki – silikon lub grafit?

Są to produkty z grafitu i silikonowego wypełniacza. Pierwszym był używany przez dłuższy czas. Do tego momentu, aż do pojawienia się rozwiązań silikonowych. W pierwszym przypadku, gumowe powłoki grafitowej. Takie produkty są 2 razy tańsza silikonowy. Ale czy jest sens płacić więcej? Zdecydowanie nie. Fakt, że osadzanie się grafitu nie może zapewnić środek smarujący, taki jak silikon.

Jako sprzątaczka wyników nie można łatwo przenieść na powierzchni szkła. On zaczyna skrzypieć. I przestaje dopiero po szybie nie było wody lub śniegu. Silikon również działać cicho, nawet w przypadku braku tych elementów. Dlatego są one znacznie dłużej, nie porysować szyby i nie tworzą WIZYTĄ pisk wewnątrz.

wniosek

Tak więc, badaliśmy bezramowe ramowe wycieraczek przedniej szyby samochodu. Co lepiej wybrać – to zależy od budżetu i samego samochodu. Na nowoczesnych maszynach, oczywiście dopasować elementy bezramowych. Ale jeśli to „klasyczny”, wybór jest zdecydowanie to drugie. Pod względem funkcjonalności, są prawie takie same, więc każdy wybiera się na podstawie projektu.

216 shares 1749 views
piszczenie hamulców
232 shares 7658 views