773 Shares 1278 views

Jaskinia Ignatiewska: pomnik przyrody, jest owiana tajemnicą

Nie daleko od wsi Serpievka w regionie Czelabińska jest Jaskinia Ignatiewska, który znany jest nie tylko w Rosji, ale także na całym świecie. Jest to jeden z 9 unikalnych zabytków epoki paleolitu, gdzie najstarsze rysunki znalezione przez człowieka. To jest często porównywana do takich słynnych jaskiń jak Altamira (Hiszpania) i Lascaux (Francja).


Tajemnice Jaskinia Ignatiewska

Jaskinia Ignatiewska wielokrotnie odwiedzane przez archeologów z różnych krajów. Ale dopiero w 1980 roku, nie zostało wykonane sensacyjne odkrycie w jednym z odległych części tych terenów zostały znalezione rysunki dawnych ludzi. znajdowały się na suficie i na ścianach. Od tego momentu, Czelabińsk rejon jaskinie zyskał światową sławę. Według naukowców, znaleziono rysunki zostały wykonane 14-16 tys. Lat temu. W sumie istnieje około 40 grup.

Tutaj można zobaczyć realistyczne obrazy mamuta, byk, nosorożców i innych zwierząt, a także tajemnicze symbole geometryczne. Jednak warto zauważyć, że galeria ze zdjęciami umieszczonymi w odległych miejscach, z dala od światła dziennego. Współcześni naukowcy uważają, że w dawnych czasach jaskinia Ignatievskaya był miejscem działań rytualnych. Wszakże dla człowieka prymitywnego jaskini symbolizuje stan pośredni między życiem a śmiercią.

Co dziwne, ale historia nie skończyła Ignatyevskoe jaskiń w czasach starożytnych. Przez wieki był miejscem schronienia jako zwykły łamiące prawo i staroobrzędowców, ukrywając się przed uciskiem oficjalnego Kościoła prawosławnego. Według legendy, jego obecna nazwa to jaskinia została nazwana pustelnika Ignacego, który żył tu w 19 wieku.

Pierwszy Jaskinia Ignatiewska była domem dla niego, a następnie miejsce pochówku. Już w latach 50. ubiegłego wieku, tutaj można zobaczyć pozostałości drewnianej ramie, gdzie Ignacy żył. Ten ostatni po jego śmierci zaczął czytać. Tak więc, podczas carskiej Rosji co 9 th piątek po Wielkanocy w Jaskinia Ignatiewska przybywali do dużej liczby pielgrzymów.

Nadal nie wiadomo, co faktycznie jest pustelnikiem Ignacy. Niektórzy mówią, że został przyjęty schemat Wielki Książę Konstanty Pawłowicz (brat Mikołaja I), a inni uważają, że pod nazwą Ignacego ukrywanie emerytowanego cesarza Aleksandra I. Teraz o tym, kto tu mieszkał kiedyś starszy przypomina małą figurkę kobiety, która cięte na jednej ze ścian jaskini.

Mikroklimat Jaskinia Ignatiewska

Stała temperatura Jaskinia Ignatiewska +5 ° C czysty strumień powietrza w grocie jest raczej słaba. W strumienia powietrza zawiera magnez, potas i sód. I, oczywiście, nie jest wysoki poziom wilgotności. Podobnie jak w przypadku innych jaskiń Rosji jest stworzenie formacji charakter ozdobny kalcyt, stalaktytów, stalagmitów i rzek kalcytu. Ponadto, można znaleźć prawdziwe perły jaskiniowe. Zatem Jaskinia Ignatiewska odwoływać nie tylko do miłośników historii, ale grotołazów. Przede wszystkim dlatego, że znajduje się blisko najmniej popularne jaskini Essyumskaya.