373 Shares 7517 views

Światła w stylu Prowansji: kinkiety ścienne, żyrandole

Dzisiaj każdy chce, aby jego dom był wyjątkowy i oryginalny, różni się od innych. Ludzie aktywnie rekrutacji właśnie taką konstrukcję pomieszczenia, które pasują do ich stylu, obraz życia, myślenia i sytuacji finansowej. Na dzień dzisiejszy, aby ułatwić.

innowacja projekt jest bardzo bogata w różnych kierunkach. Jednym z najpowszechniejszych stylów Provence jest uważany. Jego popularność wynika z faktu, że jest to bardzo proste i jednocześnie bardzo oryginalny. Ten styl nie wyrazić patosu, z elegancki wygląd. Najważniejszą rzeczą jest to, co Provence nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Jaki jest styl Provence?

, Trzeba dowiedzieć się, co to jest, zanim zdecyduje się na stylu Prowansji. Przetłumaczony z francuskiego słowa oznacza „prowincja”. Nie wolno nam zapominać, że ten trend koniecznie zobowiązane do przestrzegania jego wartości.

Jeśli zdecydujesz się na zakup lampy w stylu Prowansji, muszą przypominać oryginalnego dzieła dawnych mistrzów, zamiast połączyć elegancką dekorację i patosu. To jest coś zbliżone do sposobu chłopskiego życia, proste, że nie toleruje wspaniałe kształty i jaskrawe kolory. Ten styl jest odpowiednie elementy z naturalnych materiałów. Najlepiej jest używać drewna. Jednak nie może być używany i kute strukturę. Najważniejszą rzeczą dla wsi projektowania wszystkiego być zbliżona do prostoty.

Provence funkcja oświetlenia

Jak w przypadku każdego połączenia, Prowansja ma pewne zasady i prawa. Projekt powinien podkreślać podstawowe elementy stylu, odzwierciedlone w wyborze mebli i innych elementów wnętrza. Światła w stylu Prowansji również nie są wyjątkiem od tej reguły. Aby w pełni docenić ten temat, trzeba krótki czas, aby przejść do przytulnego mieszkania chłopskiej. Oświetlenie odgrywa ważną rolę we wnętrzu. Jest w stanie wyróżnić zarówno zalety i wady przestrzeni projektowej.

Początkowo właściciel domu powinien zdecydować, jaki rodzaj światła jest potrzebne w sypialni, pokój dzienny i kuchnia. Biorąc pod uwagę wszystkie informacje potrzebne, aby przejść do wyboru oświetlenia. Lampy we wnętrzu powinny być łączone z podstawowym stylu pomieszczenia. W przeciwnym razie będą one wyglądać śmiesznie. Podstawowa zasada Provence – nie używać w jasnych kolorach i wyzwaniem.

Korzystne jest, aby dać rozpraszanie i miękkie oświetlenie, pastelowych kolorach. Zakup żyrandole, lampy podłogowe lub kinkiety w domu, konieczne jest, aby zrozumieć filozofię stylu, w którym wykonana jest wnętrze. Należy wziąć pod uwagę i współczesnych elementów. Do tej pory, mogą być dość wielofunkcyjny. I w tym przypadku, ważne jest, aby nie przesadzić. Oświetlenie w duchu Prowansji powinien wywoływać uczucie: uczucie miłości i opieki, spokój i spokój, atmosfera relaksu i spokoju.

Provence dzisiaj

Logiczne jest, że z czasem wszystko się zmienia. A projekt nie jest wyjątkiem. Uważa się, że światła w stylu Prowansji są najbardziej odpowiednie dla budynków podmiejskich. Istnieje pewna „highlight”. Życie z dala od wielkich miast odbywa się w środku natury. Dlatego ten obszar projektowania wtapia się w atmosferę i nastrój tego miejsca. Oprawy Prowansji w tym domu będzie bardzo nie na miejscu, ponieważ są one tylko częścią natury. Ale smaki zmieniają się sam sposób. Dziś, preferencje projektu wskazuje, że ludzie starają się zbliżyć do natury we wszystkich aspektach, nawet we wnętrzu swojego mieszkania.

Po prostu super, jeśli kuchnia jest „nabity” z nowoczesną technologią. Ale gospodyni, prowadzenie w pokoju przez większość czasu, chcesz poczuć się jak nie robotem, ale człowiek jest otoczony przez prawdziwy, „żywe” materiałów. sufitowa może dać kuchni prowansalskiej, nie tylko elegancji i wyrafinowania, ale również ducha życia, który będzie obecny tylko we wszystkim. Istotne jest, że urządzenia tego kierunku jest „w porządku” pracy. Również bardzo ważne jest ich elegancję i oryginalność. Te cechy przynoszą styl ekskluzywności i wyjątkowości. Bardzo dobry wstępnie zastanowić się, jak będzie wyglądać oświetlenie na tle całego projektu. Ten styl jest zobowiązany do „zapach” komfort rodziny i miłości. Oświetlenie, które promieniuje odcienie, musi być delikatna i miękka. Wskazuje to na potrzebę dokładnie ocenić dość wysoko, który zostanie dołączony do urządzenia.

Światła w stylu Prowansji ma pewną złożoność instalacji w kuchni. Są one dość trudne do harmonijnie pasować do „społeczeństwa” łączy, lodówek i kuchenek elektrycznych. Jednak nie jest wyjście. Aby to zrobić, należy zakupić elementy dla mebli kuchennych wykonanych z drewna. Również podkreślić styl są elementy dekoracyjne: wazony na kwiaty, naczynia, kosze na chleb i inne bibeloty wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki ich obecności, te rzeczy będą tworzyć atmosferę rzeczywistości, która jest tak potrzebna do kierunku zwanego Provence.

Żyrandole produkcji włoskiej

Co producenci oświetlenia dziennie poszerzyć swój asortyment. Dlatego łatwo podnieść pewną lampy styl podłoga, sufit i ściany światła i żyrandole. Włochy to jeden z liderów w Europie w produkcji sprzętu oświetleniowego. Oprócz klasycznych i nowoczesnych modeli produkowanych wykwintne i wyrafinowane produkty w stylu Prowansji. Do najbardziej znanych włoskich fabryk do produkcji żyrandoli, lamp stołowych, kinkietów i zawiesin w klasycznym francuskim stylu to:

 • Moretti Luce.
 • Masiero.
 • Arte lampy.
 • La lampada.

Styl Provence jest nazwany na cześć francuskiej wsi. Wyrafinowania i wyrafinowanie, charakterystyczne dla tego regionu, znajduje odzwierciedlenie w branży oświetleniowej. Wnętrze, które łączy w pastelowe kolory, arystokrację i odrobiną prowincjonalnej miejscowości, tworzy poczucie przytulności, komfortu i spokoju. Żyrandole (Włochy), wykonane w stylu Prowansji, odzwierciedlają powiew minionej epoki. Będą dekoracji domu, dać mu tajemnicę i urok.

Żyrandol do kuchni

Wybór oświetlenia kuchni należy zwrócić szczególną uwagę. Światło powinno być jasne, ale jednocześnie miękkie do kochanki był wygodny podczas gotowania. W kinkiety oświetleniowe są wykorzystywane jako dodatkowe oświetlenie. Prowansja – wyrafinowany styl. Dlatego instrumenty powinny podkreślić podstawową linię wystroju. Lepiej jest, jeśli żyrandol i ścienne światła będą miały podobną konstrukcję. Lampy kuchnia często wysoko osadzone. Stwarza to duży wpływ. W tym przypadku lampa nie powinna być nieporęczne, ponieważ może to spowodować dyskomfort psychiczny. Gospodyni wydaje się, że może go zranić.

żyrandol Sypialnia

Żyrandol w sypialni jest wymagane aby stworzyć poczucie spokoju. Doświadczeni projektanci zaleca w tym przypadku, aby zainstalować sprzęt oświetleniowy miękkie tony. Na przykład, światło białe lub jasnobeżowy nie stwarzają dyskomfort na widok, pozwalając oczom odpocząć. Urządzenie nadaje się również światło zielone i blado niebieskie odcienie. Najważniejsze, że kolory nie są nasycone. Można poruszać się w sposób następujący:

 1. Pożądane kolory – pastelowe, światło niebieskie i zielone słabo.
 2. Kolory, które nie sprzyjają odpoczywać, – złoty, fioletowy, czarny.
 3. Ekscytujące kolory – pomarańczowy, niebieski, czerwony.

Żyrandol do salonu

Zupełnie inną rzeczą – pokój dzienny. W tym przypadku możliwe jest marzyć, a nawet uwolnić swoją kreatywność. Oprawy mogą być:

 • z naturalnego drewna;
 • metalu;
 • Elementy kucie obejmują;
 • mają dekoracyjne sufitowe tony pościel tkanina.

To jest w porządku, jeśli żyrandol będzie zdobienia, lub po prostu rodzaj lampy będzie trochę twórczy. Oczywiście, wiele nie trzeba iść daleko, ponieważ będzie to zupełnie inny kierunek projektowania. W każdym razie, żyrandol nie jest wymagane, aby stać się przedmiotem uwagi.

Pomieszczenie musi być harmonijny, w każdym znaczeniu tego słowa. Kiedy gość spacery po salonie i podziwiałem, to nic wielkiego. Ale gdy patrzy na żyrandolu i nic innego nie widzi, to mówi, że analfabeta chwalenie czy zły smak. Nawet bardzo piękne lampy w stylu Prowansji, który będzie w tej sytuacji nie można zapisać jego właściciela z smirks gości.

WERDYKT

Zanim kupisz żyrandol w stylu Prowansji w sypialni, salonie czy kuchni, trzeba jasno określić swój stan umysłu. Dla każdej osoby ma swój własny styl projektowania. Ważne jest, aby określić go prawidłowo. Wtedy pan domu będzie wygodne i przytulne w ich domu. Styl Provence nadaje się dla ludzi, którzy są przyzwyczajeni do rodziny i stałym życia, pełne miłości i wzajemnego zrozumienia.