786 Shares 1433 views

„Oka” – medycyna farmakologiczne grupy NLPZ

„Oka” – lek podobne do leków wykazujących działanie przeciwzapalne działanie farmakologiczne. Obróbczej działanie tego środka jest oparta na właściwościach substancji czynnej – ketoprofenu. Kształt uwalniania leku może być czopka doodbytniczego zarówno dla dzieci i dorosłych. Granulat leki „Oka” są również dostępne. Roztwór, który jest przyjmowany doustnie.


Przedstawia typową dla dorosłych objawowym leczeniu procesów zapalnych, którym towarzyszy gorączka, ból. W chorobach reumatycznych zapalnych i lek „Oka” jest powszechnie stosowane. Lek przepisywany na reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie kości i stawów, dnawe zapalenie stawów, uszkodzenia tkanek, zapalenia okołostawowe.

Dzieci lek mianowany po osiągnięciu wieku sześciu lat przez nich. Zastosować lek „Oka” przewodnik krótko do leczenia objawowego zaleca. Bolesnych procesów zapalnych w układu ruchowego lub w okresie pooperacyjnym, zapalenie ucha środkowego są traktowane z tym lekiem.

Miejscowe stosowanie rozwiązanie zaleca się w leczeniu objawowym leczeniu różnych chorób zapalnych występujących w jamie ustnej i Otolaryngology. Ich lista obejmuje zapalenie krtani, zapalenie migdałków, zapalenie gardła, zapalenie jamy ustnej, zapalenie języka, zapalenie migdałków, zapalenie dziąseł, przewlekłe choroby przyzębia, paradontopatiya. Lek stosowany jest do zabiegów stomatologicznych, takich jak środki przeciwbólowe.

Wpływ leku „Oka podręcznika” opisuje jako środki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Ponadto, aktywność wykazuje narkotyki antibradikininovuyu zapewnia stabilizację błon lizosomalnych, opóźnianie uwalniania enzymów, które przyczyniają się do zniszczenia tkanki związanego z przewlekłym zapaleniem. Zmniejszona uwalniania cytokin, hamowanie aktywności neutrofili zależy od leku „Oka”.

Lek łagodzi obrzęk stawów, zmniejsza poranną sztywność, pozytywny wpływ na zwiększenie zakresu ruchu.

W czasie ciąży, należy stosować się do pewnych zasad stosowania leku. „Oka” należy porzucić lek w trzecim trymestrze ciąży. Lek jest w pierwszym i drugim trymestrze ciąży powinna być pod ścisłym nadzorem przez lekarza prowadzącego. Karmienie piersią i równoczesne stosowanie sformułowanie „Oka” jest niedopuszczalne.

Przeciwwskazania do stosowania tego leku są aspiryna astma i nadwrażliwość. Nie podaje się lek, przewlekłej niewydolności nerek, wrzodu żołądka i wrzodu dwunastnicy (w szczególności podczas okresów zaostrzenia), wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroby Crohna, wrzodów żołądka, zapalenie uchyłków, w przypadkach choroby hemofilię i inne zaburzenia krzepnięcia.

Należy przedsięwziąć odpowiednie środki do traktowania lekiem „Oka” z anemią, astma, uszkodzenie wątroby, hiperbilirubinemii, cukrzycy, posocznicy, przewlekłej niewydolności serca, odwodnienie, obrzęk, nadciśnienie, choroby krwi, leukopenia, zapalenie jamy ustnej, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanu ,

Ta obszerna lista po raz kolejny potwierdza potrzebę obowiązkowej konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem przed zastosowaniem leku.

Preparat „Oka” mogą wywoływać niepożądane reakcje. Ból brzucha, biegunka i dwunastnicy, zapalenie jamy ustnej i melena mogą występować jako bezpośredni skutek przyjmowania leku. Wątroba może reagować ze wzrostem stężenia bilirubiny, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie wielkości.

Zawroty głowy, hiperkineza, drżenia, zawroty głowy, zmiany nastroju, lęk, omamy, drażliwość i ogólnie złe samopoczucie centralny układ nerwowy reakcja na lek objawia. To może być zapalenie spojówek, zaburzenia widzenia.

W każdym razie, pogorszenie stanu ogólnego powinny skonsultować się z lekarzem. Instrukcje zostały podane w celach informacyjnych i wytyczne do stosowania nie jest.