395 Shares 4357 views

Fizyk Vud Robert i jego eksperymenty

Robert Vud Johnson – wielki specjalista w zakresie organizacji i inscenizacji eksperymentów naukowych. Ten słynny amerykański fizyk pracował pracują głównie z optyką. Ale spędziłem wiele ekscytujących doświadczeń w innych dziedzinach wiedzy naukowej. Współcześni Roberta Vuda nazwał go „ojcem eksperymentu.”

wczesne lata

Vud Robert urodził się 2 maja 1868 w prowincjonalnym amerykańskim miasteczku Concord. W wieku 12 lat został zapisany w szkole Rokberiyskuyu, który w tym czasie był uważany za jednego z najbardziej prestiżowych w kraju. Jest głęboko studiował Łacińskiej. Potem poszedłem do gimnazjum w Bostonie. Pod koniec instytucji edukacyjnych z powodzeniem zdał egzamin wstępny na Harvardzie.

Warto zauważyć, że oryginalne sztuczki organizowanie Vud Robert zaczął od wczesnego dzieciństwa. spędzać czas z rówieśnikami na podwórku wydawało utalentowany dziecko jest zbyt nudny romans. Zwyczajne zabawki dla dzieci do zastąpienia maszyn pomysłowy dmuchaw fabryka znajduje się w pobliżu Bostonu, który był zaangażowany w ojca chłopca. W wieku 10, Robert otrzymał prawo do nie tylko swobodnie chodzić na wydziałach produkcyjnych, ale również do nauki zasad pojazdów przemysłowych. Przedmiotem jego zainteresowania były formy, prasy hydrauliczne, różne maszyny do obróbki detali.

Jako dziecko Vud Robert spalania regularnie rozmieszczone w trakcie swoich eksperymentów. Już jako nastolatek za nim reputacja niebezpiecznego człowieka, który jest zainteresowany w pracy z materiałami wybuchowymi. Drewno później doświadczenie zdobyte w dzieciństwie miał korzyści dla Departamentu Policji Nowego Jorku. Badacze wielokrotnie apelował o pomoc do Roberta cel badania materiałów wybuchowych, które były wykorzystywane przez przestępców.

Zaskakująco, nauczycieli oceniana Roberta Vuda jako zwykłego łobuza i nawet myślał go szarpać. Nie jest to zaskakujące, ponieważ od Rokberiyskoy szkoły został wyrzucony za rozwój mechanizmów jazdy od zainstalowanej w budynku schody poręcze spiralnej. Nieprzyjemne incydenty towarzyszy również studiów na Harvardzie. Tutaj Vud Robert jeszcze bardziej pogrążony w swojej pracy z materiałami wybuchowymi. Lekcje chemii mógł bezpiecznie łączyć substancję że naukowcy wcześniej uważano za niekompatybilne. Jej unikalne receptury chemiczne facet wielokrotnie stosowane do organizacji małych wybuchów w celu awarii treningowej.

Prace nad armią

Wraz z wybuchem II wojny światowej, US Army jest poważnie zainteresowany Robert Vud. Eksperymenty, naukowcy byli korzystne dla żołnierzy, którzy byli na froncie.

Współpracuje z komendy armii, Vud Robert zasugerował użycie bromobenzylo gazu we Francji, w czasie jednej z kampanii wojskowych. Jego para powinna mieć całkowicie zneutralizować wroga, aktywnie nadchodzi froncie zachodnim. Według zapewnień naukowców, wszystko, co pozostało po tym zrobić jednostki alianckie – jest uchwycenie Niemców zdezorientowany pod wpływem gazu łzawiącego. Jednak Francuzi porzucił ten pomysł. Kilka miesięcy później sprzymierzony wojska zapłacił za jego decyzję, kiedy Niemcy zaatakowali samych wroga toksyczny chlor.

Vud Robert autor dokonał sygnał teleskopu, co pozwoliło na znaczną odległość podkręcić wojskowych balonów na ogrzane powietrze. Później, naukowiec zdołał przekonać dowództwo brytyjskie przeznaczyć fundusze na organizację projektu na szkolenia uszczelnień, które miały do wykrywania okrętów podwodnych wroga. Jak widać, zwierzę jest na tyle złe, aby poradzić sobie z tym problemem, ponieważ często rozproszony przez pogoni ławice ryb. Jednak eksperyment pozwolił, aby dowiedzieć się, że foki doskonale odróżnić najcichsze, zdalne dźwięki pod wodą. Wyniki badań stanowiły podstawę do modernizacji hydrofonów – urządzenia, w którym szum śmigła podmorskich zidentyfikowane. Dla takiego oryginalnego wkładu do spraw wojskowych, Robert został awansowany do stopnia majora, pomimo jego statusu jako naukowca czysto cywilnej.

odkrycia naukowe

Robert Vud – fizyk, który stał się sławny po odkryciach naukowych i osiągnięć:

  • Rezonansu optycznego;
  • Że wykonana jest teleskopem, w którym stosuje się obrotowe zwierciadło paraboliczne rtęci okazały zalety wynalazku;
  • produkowane nieprzezroczystą filtr przepuszczający promieniowanie ultrafioletowe;
  • Po raz pierwszy w historii Wyraźne zdjęcia księżyca w widmie ultrafioletowym;
  • Ulepszony dyfrakcyjnej;
  • opracowanie mechanizmów, aby zrobić zdjęcie w podczerwieni;
  • Badał jak drgania powstające podczas ultradźwięków wpływu na substancje stałe i płynne.

twórcze pisanie

W 1914 roku Robert Vud zwrócił się do swego przyjaciela, autora ekscytującym thrillerze, pisarz Arthur Tran wniosku o współtworzeniu. Wkrótce przyjaciele napisał powieść The Man Who kołysała ziemi ( "Człowiek, który wstrząsnął ziemią"). Praca, dla którego Robert opracował fabułę i opisane pseudo wypadek, był gotowy w ciągu kilku tygodni. Książka zaakceptowane do publikacji w 1915 roku. Wkrótce towarzysze napisać sequel, który Wood umieścić w serii zdjęć rzekomo wykonanych z powierzchni Księżyca.

Robert Vud: eksperymenty z infradźwięków

Raz na produkcję spektaklu w teatrze w Londynie jest jednym z dyrektorów z prośbą o pomoc z Robert Wood. Autor spektaklu wymaga tworzenia efektów, które mogłyby spowodować widza z niewytłumaczalnym uczuciem niepokoju. Znany naukowiec sugeruje, że dyrektor wykorzystywane dudnienie, bardzo niskie dźwięki. Na tej specjalnej rury została skonstruowana, który przyłączył się do ciała i emisji drgań niedostrzegalny dla ludzkiego słuchu.

Już pierwsza próba doprowadziła do radości wszystkich. Narzędzie nie dzwonił lub sygnał dźwiękowy. Jednakże, podczas gdy naciskając klawisz ciało w pokoju zaczęła się trząść ściany, poczułem bicie szklanek i wisiorki żyrandol. Warto zauważyć, że niewytłumaczalny lęk doświadczył nie tylko publiczność w hali podczas spektaklu, ale także ludzie, którzy mieszkają obok teatru.

Później w trakcie licznych eksperymentów, Robert Vud udowodnił, że infradźwięki wytwarzane silne wiatry, burze, trzęsienia ziemi. W przemyśle, emitują one powolny fanów fabryka maszyn bieganie, sprężarek powietrza.

Konkludując

Jak widać, Robert Vud była dość kontrowersyjna postać w środowisku naukowym. Podczas swojego życia nie miał chroniony pojedynczy tezę, ponieważ wydawało się zbyt nudny badacz i ćwiczeniem w daremności. Pomimo tego, Wood miał status doktorat honoris causa wielu uniwersytetów, a także członkiem prestiżowych towarzystw naukowych, wielokrotnie zdobył prestiżowe nagrody za zasługi dla nauki.