150 Shares 8351 views

PJSC „Krymski Soda roślin”: Cechy i opinie

PJSC „Krymski Soda roślin” – największym producentem sody kalcynowanej znaków „A” i „B” z 40-letniej historii. Firma specjalizuje się w produkcji i podaży sody technicznej produktów sodowych, wapna budowlanego, detergentów, soli kuchennej.


informacje historyczne

W ciągu 60 lat, wraz z rozwojem przemysłu chemicznego, szkło, budownictwo gwałtownie wzrosła kwestię przedsiębiorstw przemysłowych sody i jej pochodnych. Naukowcy Giprohima Leningrad i Charkowie NIOCHIM wspólnie przygotował budowę nowej fabryki sody. To miejsce zostało wybrane w Krasnoperekopsk dzięki łatwo dostępnych surowców.

25.08.1967 roku Rada Ministrów ZSRR polecił zbudować krymski Soda roślin moshchnostnymi z postaciami płytowych:

 • fosforan disodowy – 200.000 ton rocznie;
 • soda ash – 675000 ton;
 • termiczny kwas fosforowy – 60000 m.

Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 1968 roku. Rozpocząć pierwszy etap SGC odbywa 28.12.1973 roku. Pierwszy wyprodukowany soda disodowy. Pierwszy sody został wyprodukowany w nowej produkcji 30.06.1975 roku.

Firma posiada duże moce produkcyjne, wyroby o wysokiej wydajności pochodzi z NRD. Wraz z rozwojem jakości sody cyklu procesu poprawiła. W 1977 roku, produkty są certyfikowane dla Znaku Jakości ZSRR. Krymski Soda Roślina była pierwszą w ZSRR rozpoczęła produkcję sody ciężkiej (1980). W tym doniosłym osiągnięciem wielu członków zespołu otrzymali dyplomy ENEA ZSRR i USRR.

nowy czas

W 2003 roku został sprywatyzowany SGC. Przyciągnęły inwestycje znacząco upgrade sprzętu technologicznego, 15% redukcja emisji, przeprowadził program do zmniejszenia zasobów paliw i energii. W szczególności, operacja weszła fabrykę turbin o mocy 6 MW, zainstalowano nową linię pnevmoupakovochnaya kalcynator zrekonstruowany parowa, podsumował gazociągu średniego ciśnienia, realizowane progresywnego fozyaystvenno technologii automatyzacji i działalności finansowej. W ciągu najbliższych 5 lat wzrosła o jedną trzecią wielkości produkcji sody, 2,9-krotny wzrost zysku netto.

Fabryka jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej dochodowych przedsiębiorstw regionu Krasnoperekopsky i Krym jako całość. Zaległości pozostawione przez poprzednich właścicieli, i pozwala na dalsze zwiększenie wyjście tak ważnego produktu.

opis

Krymski Soda Roślina była jedynym dostawcą ukraiński narodowy sody kalcynowanej popularnych marek „A” i „B”. Dziś, wraz ze zmianą właściciela firmy jest przedmiotem branży chemicznej w Rosji.

Dalsze sodowy techniczny wytwarza KSZ kompozycja „Syayvo” stosowany w produkcji wyrobów-chemicznych, soda oczyszczona, konstrukcja wapno, sól spożywczym Mieszanki Extra. Dla utrzymania podczas zakładzie sieci drogowej zima oferuje środków przeciwoblodzeniowych opartych na chlorku wapnia. W 2015 roku firma została zreorganizowana w PJSC „krymskiej Soda roślin”. Kontakt: 296002, Republiki Krym, góry. Krasnoperekopsk ul. Project-1.

Do 2015 LTV opracowany soda marki „B” 524 800 ton, klasy „A” – 335.000 ton sody produkowane ponad 20.000 ton najbardziej dynamicznie rozwijających własnej produkcji soli spożywczej, rozpoczętego w 2008 r .. Jest produkowany 22465 ton, z których 205 ton w postaci tabletek, czyli 69 – w kartonie.

produkcja

Najważniejsze rodzaje surowców do produkcji przemysłowej sody metodą Solvay są chlorek sodu i kreda (wapień). Są one produkowane w okolicach Krasnoperekopsk. Tak więc, KSZ wyposażony we własny surowca, co daje pewne korzyści roślin.

Sody kalcynowanej krymsko roślina wytwarzana metodą amoniak (Solvay). Ten wieloetapowy proces obejmujący następujące etapy:

 • Wytwarzanie wapna i dwutlenku węgla.
 • Pierwsze mleka wapiennego.
 • Oczyszczanie surowej solanki.
 • Wytwarzanie amoniaku solanki w jednostce absorpcyjnej.
 • Nasycania solanką.
 • Filtrowania ciekłej zawiesiny wodorowęglanu sodu.
 • Jego zwapnienie w piecach sklep sody.
 • Regeneracja produkcji sody amoniaku z cieczy w jednostce destylacyjnej.

ekologia

Krymski Soda roślin jak największych firm chemicznych ma negatywny wpływ na ekologię regionu. Aktywność produkcji KSZ uformowane, a następnie ustawia się znaczne ilości stałych i płynnych odpadów do otoczenia. Niebezpieczeństwo przyczyna:

 • bardzo zmineralizowana odpadów przedstawiony zawiesiny Distiller oraz osady z solanką;
 • słona woda odpadów powstających po czyszczenia pieców gazu wapna i demineralizacji;
 • Nadmierne wytwarzanie roztworu wodorowęglanu sodu.

Odpadów pochodzi z kolektorów osadu, zwany „Białych Mórz”. Drive-LTV parownik znajduje się w północnej części Red Lake, który jest częścią grupy Perekop nieodprowadzony słonych jeziorach (czerwony, Kiyatskoe, Kirleutskoe). Znajduje się 10 kilometrów od Black Bay Karkinitsky. Łączna powierzchnia osadnika 23 jest ponad 2 miliony metrów sześciennych.

Problemy i rozwiązania

Po przystąpieniu Republiki Krymu w 2014 OAO „krymskiej Soda roślina” znalazł się pod jurysdykcją Federacji Rosyjskiej. W odpowiedzi Ukraina zawiesza dostawę wody zgodnie z północno-krymskiej kanału. W rezultacie, spółka utraciła wodę techniczną potrzebną do cyklu produkcyjnego. Problem ten został rozwiązany przez wiercenia studni wodonośnych. Do filtracji cieczy zasilane studzienek potrzebnych do budowy instalacji osmozy odwróconej pojemność 500 m3 na godzinę.

Innym problemem był zaniku zasilania, spowodowane przez erozję słupów energetycznych na granicy z Krymu w zimie 2015 r. Instalacja do ciągłej produkcji musi być rzędu 20 MW / godzinę. Jednak firma ma swoje własne mini-elektrownie cieplne wytwarzające energię elektryczną i ciepło.

opinie

LTV – jeden z największych na świecie firm specjalizujących kontrolujące 2% światowego rynku sody. Współpracuje z wiodącymi firmami chemicznymi i dealerów. Liczba partnerów mówić o przyzwoitej jakości produktów, szybką wysyłkę oraz atrakcyjne ceny. Zwykli konsumenci wysoko cenione sody oczyszczonej krymskiej roślinę.