715 Shares 9371 views

Czy mogę wyjść za mąż za rok przestępny? 29 lutego?

Znaki – integralna część naszego życia. Ludzie, opierając się na popularnych przekonaniach, określają ich przebieg życia. Wiele licznych fikcji związanych jest z 29 lutego. Młode dziewczęta zastanawiają się, czy w roku przestępnym można wyjść za mąż . Materiał opowie Ci o korzeniach tego przesądu.


Negatywny wizerunek Cassian

Co czwarty rok w naszym kalendarzu na jeden dzień jest dłuższy i wynosi 365 dni, ale 366 dni. Katolików w tym dniu uczcić pamięć Oswalda z Worcester. Wiara prawosławna świętuje imieniny świętego rzymskiego Jana Cassiana. To był prawdziwy człowiek, który żył w drugiej połowie lat trzydziestych. Człowiek jest znany jako dobry mnich i teolog. Historia pokazuje, że był to dobry i pokorny chrześcijanin, który poświęcił swoje życie Panu. Ale w opowieściach ludowych ma niejednoznaczną rolę.

Według legendy, ten święty był inny od innych w złym nastroju i nieposłuszeństwie. Uważa się, że jako dziecko został uprowadzony przez demony i wychowywany w kłamstwach. W wielu obrazach chrześcijanin jest przedstawiony w demonicznych, złych cechach. Wielu ludzi wierzy, że ta postać nosi ruinę i nędzę ziemi. Dlatego ludzie uważają, że nie można wyjść za żonę w roku przestępnym, rozpocząć nowy biznes i przenieść się do innego domu.

Mity ludowe

Jedna z legend mówi nam, że anioł zgrzeszył przed Bogiem. Ale miłosierny Stwórca nie karał ścisłego świętego.

Według jednej wersji? Stwórca położył nieposłuszeńcę na człowieka, który od trzech lat walcząc z nim w czoło. Po czwartym roku przestępnym grzesznik odpoczął. Inna legenda mówi: pewnego dnia Nicolas-święty i Cassian spotkali człowieka, którego przewóz został schowany na bagnach. Pierwszy Anioł zobowiązał się do pomocy biedakowi. Ale jego przyjaciel nie chciał mieć brudnych dłoni. Bóg, dowiedział się o tym, ukarał niegodziwego świętego. Od tego czasu jego imieninowie świętują co 4 lata. Ze względu na niechęć Cassian do ludzi, wiele osób zastanawia się, czy warto poślubić w roku przestępnym, szukając nowej pracy i budowę domu.

Inna wiara mówi, że ten święty wiernie chroni bramy piekielne. I tylko raz na cztery lata robi się dzień wolny. Kiedy strażnik się zrelaksuje, wejście jest strzeżone przez apostołów.

Inny świat

W przeciwieństwie do Słowian, Europa zyskała inne tradycje. Jedna z decyzji zabrania dziś nie tylko tego dnia, ale przez cały rok podpisywania ważnych dokumentów i podejmowania poważnych decyzji. Na Zachodzie taka teoria miała absolutnie logiczne wyjaśnienie. Faktem jest, że do 18 wieku 29 lutego nie miało statusu prawnego. Ten dzień nie istniał na papierze, więc ostateczne oferty zostały zakazane. Aby uniknąć kłopotów w przyszłości, ludzie starali się unikać papierowych prac.

Jeśli ludzie myślą w naszych otwartych przestrzeniach, czy można wyjść za mąż za rok przestępny, to w Irlandii stosunek do sytuacji jest zupełnie inny. Przez długi czas w tym kraju kobiety miały prawo zaoferować człowiekowi dłoń i serce 29 lutego. Facet nie odważył się odmówić. Wszyscy, którzy nie zgodzili się na ofertę, musieli zapłacić grzywnę w formie pocałunku lub kupić drogą rzecz dla rozczarowanego oblubienicy. W innych częściach złego pana młodego dała obrażonej młodej damy 12 parek jedwabnych rękawiczek, sukienek lub pieniędzy.

Silna postać

Historia tej tradycji jest bardzo głęboka. Według legendy, święta Bridget zgodziła się z św. Patrickiem, że raz na cztery lata dziewczyna ma prawo do zadzwonienia do mężczyzny, aby się ożenić. Nie zadowalało się faktem, że kobieta powinna poczekać na pierwszy krok od pana. Nawet dziś w Szkocji i Irlandii, gdzie ta tradycja jest powszechna, ludzie nie sądzą, czy w roku przestępnym można wyjść za mąż.

Ale młoda damo, która planowała wesele, miała na sobie czerwoną spódnicę w przeddzień dnia, aby ostrzec jej potencjalnego małżonka.

Kobieta, inicjator umowy, jest prawdziwą postacią historyczną. Bridget została zauważona z powodu jej siły i niezależności. Broniła praw pięknej połowy ludzkości i aktywnie uczestniczyła w życiu politycznym i religijnym kraju.

Druga strona monety

Ta tradycja stała się podstawą wspaniałego melodramatu Hollywood "Jak wyjść za mąż za 3 dni". Główny bohater filmu trafia do Dublina, aby oddać jej chłopakowi swoją rękę i serce. Ale w bajkowej Irlandii spotyka człowieka, który naprawdę podbija duszę.

W Europie wiele małżeństw decyduje o małżeństwie w roku przestępnym. Statystyki pokazują, że 95% takich oryginalnych propozycji kończy się porozumieniem.

W przeciwieństwie do naszego regionu, gdzie 29 lutego uważany jest za dzień nieszczęścia, inne kraje uważają, że osoba urodzona w tym dniu jest w wielkim szczęściu.

Dlatego wszystko zależy od światopoglądu i mentalności ludzi. Osoba, która uważa, że wszystkie dni można podzielić na złe i dobre, zależy od kalendarza. W przypadku, gdy osoba zwraca mniejszą uwagę na przesądy i znaki, jej istnienie będzie wypełnione radością i szczęściem. Wielu Słowianów powinno przyjąć przykład z Europejczyków, dla którego 29 lutego – kolejny powód do zabawy.

Rok wdowy

Jest wiele nowych, nieprzyjaznych znaków. Na przykład nie powinieneś zastawiać nowego domu, ponieważ wszyscy jego mieszkańcy będą poważnie chorzy. Nie ma konieczności przemieszczania się do innego mieszkania, ponieważ właściciele oczekują na niepowodzenie. Osoby starsze nie są zalecane do kupowania ubrań, w których muszą być umieszczone w trumnie. Mówi się, że takie osoby, po zakupie, nie żyją długo. Kobiety w ciąży nie powinny ciąć włosów, ponieważ dziecko może się urodzić chorym.

Są ostrożni wobec tych, którzy planują poślubić w roku przestępnym. Znaki mówią, że osoba, która zdecyduje się na taki krok, wpada w przekleństwo. Rodzina rozpadnie się, nowożeńcy zmienią się nawzajem. Jeden z partnerów może umierać młodo, a jego połowa pozostanie na zawsze wdową.

Ale żadna z tych plotek nie ma naukowego potwierdzenia.

Opinia kościoła

Ale bardzo niewiele osób wie, że na naszym terytorium dawniej była dobra tradycja na rok przestępny. W czasie takiej wiary, dziewczyna sama sobie wybrała młodego człowieka, który pójdzie do niej. Ale ludzie zapominali o tym zwyczaju.

Kościół uważa, że w tej chwili nie ma mistycyzmu. Możesz się ożenić w dowolnym dniu, jeśli Sakrament nie jest sprzeczny z kanonikami kościoła. Ludzie są zniechęceni, a jeśli para myśli o tym, czy możliwe jest ślub w roku przestępnym i odkłada ślub, najprawdopodobniej ich decyzja nie jest jeszcze ostateczna. Miłośnicy potrzebują czasu na refleksję. W tym okresie będą mieli okazję sprawdzić szczerość swoich uczuć i intencji.

Negatywne zabarwienie ostatniego dnia zimy, kiedy siła nieczysta czołga się na ziemię , pochodzi od pogan. Z kolei 29 lutego dla prawosławia – okazja do honorowania św. Jana Kasjana Rzymian, dobrego chrześcijanina.