551 Shares 5972 views

Dlaczego swędzenie wewnątrz ucha

uszy często może swędzieć głęboko w środku, a na to nie pomoże, nawet patyczków higienicznych. Stiot zauważyć, że samo takie czyszczenie może tylko pogorszyć sytuację, powodując ból. My cheshemsya przy dotyku świąd, która jest reakcją skóry substancji, takich jak, na przykład histaminę lub sole żółciowe. Ponadto, przyczyna świądu może być bodźce zewnętrzne. Czasami te nieprzyjemne odczucia po prostu nie do zniesienia, i to nie ma znaczenia, czy to jest porysowana mu prawe ucho lub w lewo.


Co jest przyczyną swędzenia?

Uważa się, że pojawienie się swędzenia jest dość złożonym mechanizmem, który jest oparty na sygnałach wytwarzanych przez zakończeń nerwowych znajdujących się w górnej warstwie skóry, jak i w centralnym układzie nerwowym i gałęzi obwodowych. Fakt, że pośrednik w tym procesie jest histamina, mówi, że na leki przeciwhistaminowe bojowych wymagane swędzenie.

Jeśli porysowane wewnątrz ucha, powodem może być dużo. Na przykład, reakcja z zakończeń nerwowych, procesy zachodzące w organizmie, lub czynniki zewnętrzne.

Górna warstwa skóry ucha wewnętrznego jest swędzenie receptory są jednak nieobecne stawów, mięśni i organów wewnętrznych. Jednym z powodów, dla których jest porysowana w uchu może być sucha skóra, pot, choroby zakaźne, alergie, hormonalne awarii i wielu innych.

Jeśli regularnie martwi swędzenie w uszach, nie należy próbować usunąć go za pomocą wacika lub innego obiektu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie powierzchni skóry w przewodzie słuchowym. Faktem jest, że tu mieszka korzystne bakterie, które zapewniają ochronę przed zakażeniami pasożytami i różnych typów grzybów.

Bardziej niebezpieczne patyczki do uszu?

Ponadto, za pomocą wacików, gdy swędzi ucho w środku, może spowodować mikrourazy skóry, a powstałe mikro pęknięcia może być świetnym wejście dla niebezpiecznych mikroorganizmów i bakterii pod skórą. Niosą ze sobą ryzyko wystąpienia stanu zapalnego, który charakteryzuje się bardzo trudnoizlechim a ryzyko nawrotu. Używanie waciki, że nie zawsze skuteczne czyszczenie ucha zgromadzonego siarki, jak to wbił siarkę, która zmienia się w szczelnej rurze, wywiera nacisk na ścianę wewnętrzną ucha. To może powodować stan zapalny i zranienia.

Innym powodem, dla ucha w drapania mogą być pasożyty, nośniki, które są akceptowane. W tym przypadku, wraz z swędzenie w uchu istnieje poczucie, że jest ktoś indeksuje, które mogą być również towarzyszyć bolesnych doznań. A jeśli odkrył również małe czerwone kropki, przypominające zranienia igłą, należy natychmiast udać się do lekarza. Nie próbuj usuwać ciał obcych z ucha samodzielnie.

Troficznych zmian naczyniowych i cukrzycy również powodować swędzenie w uszach. Najprawdopodobniej jest to dla osób starszych. W tym przypadku należy użyć świece do uszu z propolisem, ale to nie lepiej samoleczenia i stosować się do zaleceń lekarza, który powie ci dokładnie dlaczego swędzi ucho wewnątrz.