686 Shares 2218 views

Jak zrobić młot hydrauliczny z rękami na WHA?

Samodostrajanie w celu zapewnienia możliwie jak hamulec ręczny hydrauliczny. VAZ każdy model jest wyposażony w hydrauliczny układ hamulcowy, ale parkowanie wire-design. To degraduje operatywność, ponieważ kabel ma właściwość rozciągania, więc skuteczność hamulca postojowego maleje. Nawet hamulce bębnowe mają niską wiarygodność.


Skuteczności hamowania jest bardzo niskie. Ale na pewno trzeba stanąć na tylnych kołach hamulce tarczowe dla prawidłowego działania hamulca postojowego hydraulicznego. Po drugie, negatywne strony – z SDA jest zabronione do wprowadzania zmian w układzie hamulcowym. Dlatego przeprowadzenie takiej modernizacji, robisz to na własne ryzyko.

Głównym celem

Niezależnie zainstalować i skonfigurować hamulec ręczny hydrauliczny VAZ-2109 można, z pewnymi umiejętnościami i narzędziami. Mimo zakazu, takie konstrukcje można znaleźć na sprzedaż i zainstalować na każdej marki i modelu pojazdu. Wszystkie prace wskazane jest przeprowadzenie obserwacji u dołu lub podnośnika. Przy pomocy hamulca ręcznego hydraulicznego będzie znacznie zwiększyć wydajność układu hamulcowego. Projekt przewiduje, że regulator pozwala na dystrybucję energii pomiędzy konturem przodu iz tyłu. Kontroler pozwala zablokować i uniemożliwić pełne tylne koła.

Co może hydrauliczny hamulec ręczny?

Dzięki takiej konstrukcji, hamulec postojowy może całkowicie zablokować tylne koła, aby efekt cieplny gumy na przedniej osi. Będzie to przydatne dla fanów wyścigów. A proste sterowniki zamka będzie przydatna zmniejszyć ryzyko poślizgu podczas pokonywania zakrętów na mokrych drogach. Montaż urządzenia wykonana jest w pobliżu dźwigni hamulca ręcznego, które miały swobodny dostęp do niego. Jeśli regulator jest ustawiony prawdą, siła działająca na tylną hamulca będzie rozprowadzany gładko i zwiększyć efektywność przodu.

Składniki hydraulicznego hamulca ręcznego

W sklepach motoryzacyjnych można kupić zestaw hydrauliczny hamulec ręczny. rąk własnych zainstalować to może być, ale to zajmie kilka dodatkowych elementów:

 1. Podkładki miedzi do mechanizmów hamulcowych 10 sztuk.
 2. Rury metalowe w ilości po 5 sztuk. Aby zaoszczędzić pieniądze, można kupić kompletny zestaw dla pojazdów „Gazelle”.
 3. Namiastka.
 4. Mieliznę.
 5. Węże hamulcowe do VAZ-2101-2107.
 6. Tee dla układu hamulcowego.
 7. obroże z tworzyw sztucznych, krawaty w ilości 50 sztuk.
 8. Kontroler hamulec dla VAZ każdy model.
 9. GTZ dla Łada 2101. Jeśli tak nie jest, można użyć dowolnego innego cylindra.

Poza wszystkim, to będzie trzeba mieć płyn hamulcowy dla późniejszego układu napełniania. Po zmianie zawiera ramki w przewodach hamulcowych dalszego obwodu.

prace przygotowawcze

Przed rozpoczęciem strojenia trzeba pozbyć się starego, system niedoskonały. Aby to zrobić, należy całkowicie zdemontować napęd mechaniczny. Należy pamiętać, że po instalacji hamulca postojowego hydraulicznego całkowicie zmienił system pracy obsługuje napęd. Jeśli mechanizmy domyślne pracowali w parach, które są na kołach znajdujących się po przekątnej, system będzie po ponownym osiowego (przód i tył). Zanim jednak zainstalować hamulec ręczny hydrauliczny, trzeba usunąć starą.

Jak zdemontować przewód hamulca postojowego

Do demontażu starego hamulca ręcznego trzeba wykonać kilka czynności:

 1. Ustawić samochód na wiadukt, PIT kontrolującą lub podnośnika. Wszystko zależy od tego jakie urządzenia masz. Jeśli nie ma takich obiektów, to lepiej, aby nie zacząć działać.
 2. Tylna część gniazda samochodowego podnieść po ustawieniu kół pod przednimi przystanków.
 3. Pod dolną ramą ustalenie wsparcie.
 4. Ponieważ hamulec ręczny hydrauliczny jest wyposażony w hamulce bębnowe, projekt nie może zmienić wiele. Strzelać koła i bębny na tylnej osi.
 5. Aby nie zakłócać, usunąć rezonatora i tłumik.
 6. Strzelanie z korektorem trakcyjnej.
 7. Rozmontować kabel, usuwając go z klocków na obu kołach.
 8. Teraz musimy poczynić pewne manipulacje w samochodzie. Otwarty dostęp do dźwigni hamulca postojowego i zdjąć uchwyt. Następnie całkowicie usunąć go z fotela.

Teraz można rozpocząć instalację nowego systemu, jeden z dwóch popularnych metod mogą być wykorzystane do tego celu.

Sposób montażu № 1

Zainstalować hamulec ręczny hydrauliczny na WHA, według ekspertów, jest możliwe na dwa sposoby. Najprostszym i najbardziej dostępnym oznacza następujące manipulacje:

 1. W komorze silnika, należy zainstalować inny cylinder hamulca. Idealny sprzęgło pompa hamulcowa od samochodu Łada 2101.
 2. Wyjąć zbiornik wyrównawczy dla płynu hamulcowego.
 3. Musisz zrobić sobie mały adapter. Gwintowane i ustawione podkładkę (musi mieć gwint umożliwiający dopasowanie).

Montaż całego układu, wychodząc z rodzimych GTZ do siłownika sprzęgła, a następnie do reduktora, hamulca postojowego, z tyłu układu hamulcowego. W celu połączenia ze sobą wszystkie składniki, zastosowanie rurki ze „Gazelle” samochodu. Wystarczy wybrać te, które są odpowiednie rozmiary. Rury osprzętu kierowanych do miejsc, do których została ustalona linę ręcznego hamulca.

2. Sposób montażu №

Po pierwsze, trzeba wykonać kilka modyfikacji pod maską:

 1. Skręcanie przewód, który przechodzi z lewej strony mechanizmu hamulcowego i umieścić nasadkę na nim.
 2. Skręcenie rurki zamiar prawym przednim kole. Umieść ją w otworze dla prawego tylnego hamulca.

Przed rozpoczęciem pracy, należy spuścić płyn. Staram się robić wszystko ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia mechanizmów hydraulicznych. Należy uważać, aby nie rozlać płynu na metalu jak będzie to korozji. Kolejne kroki:

 1. Pomiędzy siedzeniami ustawić nowy hamulec ręczny.
 2. Zamontować śrubę zamiast regulatora wahadła. Jest przykręcona do dolnej części ciała. W tym czasie zaleca się wyjąć przednie fotele, więc oni nie przeszkadzają i nie zabrudzone podczas pracy.
 3. Komory silnika w dolnej części rury układa się na nowy hamulec postojowy.
 4. W dolnej części rury wewnętrznej przechodzić z regulatora.
 5. Odbiór rozmiaru rury i zainstalować go na tylnej osi.
 6. Na tylnej belki na wsporniku zabezpieczyć wąż.
 7. Pamiętaj, aby umieścić pierścień wykonany z gumy, tak aby nie ocierać węża podczas pracy. Aby uczynić go bardziej wygodne w noszeniu, wyciąć pierścień.
 8. Podłączyć wąż z rurą. Aby zamocować rurę metalową użyciu zacisków z tworzyw sztucznych, wiązać.

Zakończenie drugiej metodzie

Spróbuj podczas remontów, aby uniknąć że wąż od splątania. Może to spowodować uszkodzenie i wyciek płynu. Po pierwsze, konieczne jest przeprowadzenie ucisk krawędzi, w którym gwint zewnętrzny. Po długotrwałym krawędzi z gwintem wewnętrznym. Jak zrobić hamulec ręczny hydrauliczny siebie? Ostatnim etapem jest następujący:

 1. Fix nowy system, sprawdzić szczelność wszystkich połączeń gwintowanych.
 2. Napełnić zbiornik wyrównawczy, płynu hamulcowego.
 3. Układ pompy według schematu od dalszej do bliższej cylindra. Terminowe uzupełnić płyn w zbiorniku. Inaczej pompowanie trzeba powtarzać.
 4. Sprawdzić układ hamulcowy. Czy zwykle wyciskane kalibrem.

Po zebrać wszystkie zdemontowanych części – ustawić się kół. Przed pierwszą jazdą upewnić się, czy hamulce działają poprawnie. Jeśli jest problem, usuń je natychmiast. Na pierwszy wyjazd nie przyspiesza do dużej prędkości, aby móc zatrzymać samochód nawet jeśli silnik. Wszystkie powyższe metody są odpowiednie dla instalacji hydraulicznej hamulca postojowego ze swoimi rękami na którykolwiek z modeli Vaz, jak również pojazdów innych producentów (w tym zagranicznych).

Koszt strojenia

Teraz jest czas, aby przygotować szczegółowy budżet dla części zamiennych wykorzystywanych podczas strojenia układu hamulcowego. Cena wszystkich składników może być różny, wszystko zależy od tego, czy kupić nowe lub używane. Szacowany koszt:

 1. Hydrauliczny hamulec montaż – koszt około 2700 rubli. Można znaleźć tanie chińskie kopie, ale czy powinni zaufać – zdecydować. Jakość tych produktów jest często niska.
 2. Regulator – 400-500 rubli.
 3. Hamulec rurka do samochodu „Gazel” – 300-400 rubli.
 4. Cylinder sprzęgło główny (główny) dla klasycznych – 450-500 rubli.
 5. I małe eksploatacyjne – podkładki miedziane, obroże z tworzyw sztucznych, krawaty, hamulec wąż Łada 2101, ciecz – wszystko wydać około 500-600 rubli.

Konserwatywny wartość standardów tuningu będzie kosztował około 5000 rubli. Jeśli dla ciebie to jest dużo, a potem zrezygnować i po prostu ustawić nowy kabel hamulca postojowego zamiast stary rozciągnięty. Zaleca się przed rozpoczęciem pracy zapoznać się z radą ekspertów, aby komunikować się z tymi, którzy są już robi podobną pracę. Mogą one dać Ci wiele praktycznych porad w odniesieniu do poprawy układu hamulcowego na konkretnego pojazdu.

Czy potrzebne są tylne hamulce tarczowe?

Odpowiedź jest niejednoznaczna, ponieważ hamulce tarczowe wyraźnych zalet w stosunku do bębna. Jeśli mamy układ strojenia, nie leń się i umieścić na tylnych kół osi. Korzyści z nich, nawet w małych rzeczach – wymienić klocki jest znacznie łatwiejsze niż na bębnie (i niższy koszt zestawu). samochody z napędem na tylne koła VAZ z przednimi kołami napędowymi są idealne na modelu 2109. przerobienie do minimum, jeśli wszystko jest „do domu”. Ale jeśli budżet jest ograniczony strojenia wy, można użyć standardowego systemu. Hamulce bębnowe są stosunkowo dobrze pracuje, a korzystanie z hydrauliki dla wszystkich eliminuje potrzebę ciągnąć linę. I pod dowolnym komputerze bias będzie normalnie bez poślizgu.

wniosek

Finalizacja tego jest bardzo interesująca, i zrobić to może być ktoś, z korzyścią dla materiałów i narzędzi w sprzedaży jest kompletny. Ponadto, można kupić gotowy zestaw do konkretnego pojazdu, który będzie obejmować nie tylko młot hydrauliczny, ale wszystkie rurki, węże, będą miały jedynie połączyć wszystko i odpowietrzyć hamulce. Koszt takiej konstrukcji będzie wyższa, ale także niezawodność jest dobra. Jeśli uważasz, że nie można opanować pracę lepiej wyrzuć go i zwrócić samochód doświadczonych rzemieślników, którzy robią wszystko na najwyższym poziomie. Po tym wszystkim, twoje życie zależy od jakości i zdrowia hamulców.