450 Shares 2755 views

Lek "Chondroxide" (maść)

Maść „Chondroxide” instrukcji opisano jako lek, który może zwiększyć procesów regeneracyjnych tkanki chrząstki stawowej, który ma właściwości przeciwzapalne. Lek jest stosowany miejscowo. Lek pomaga spowolnić rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów i choroby zwyrodnieniowej krążka. Związek ten wykazuje również działanie przeciwbólowe, przyspiesza procesy naprawcze w tkance chrzęstnej i normalizuje procesy metaboliczne struktury szklistej chrząstki.

siarczan chondroityny występuje w postaci polisacharydu o wysokiej masie cząsteczkowej. Jest to naturalna substancja wytwarzana z chrząstki bydła (bydło). Składnik ten przyczynia się do spowolnienia resorpcję kości, zmniejsza straty wapnia w tkance kostnej, zwiększa szybkość tkanki do naprawy chrząstki. siarczan chondroityny zawiesza procesy degeneracyjne i stabilizuje metabolizmu wapnia i fosforu, zapobiega zapadnięciu się składniki tkanki łącznej. Istnieje zatem stłumienie aktywności enzymów wpływających na tkankę chrząstki, stymuluje wytwarzanie mazi stawowej. Regeneracja jest spowodowane przez działanie pobudzające na syntezę glikozoaminoglikanów. Odszkodowania w tkankach dotkniętych i płóciennych woreczkach, a powierzchnia chrząstki stawu.

Dimetylosulfotlenek składnik sprzyja lepszej penetracji siarczanu chondroityny przez błonę komórkową. Element ten ma także działanie fibrynolityczne, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Preparat „Chondroxide” (maści) jest wskazany bolesnych objawów w stawach, w celu zwiększenia mobilności. Lek jest zalecany w profilaktyce i leczeniu choroby zwyrodnieniowej krążka kręgosłupa i choroby zwyrodnieniowej stawów obwodowych.

Lek „Chondroxide” (maści) jest stosowany do obszaru dotkniętego dwa lub trzy razy dziennie. Lek rozciera aż do całkowitego wchłonięcia (około dwie lub trzy minuty). Czas trwania zajęć terapeutycznych – od dwóch do trzech tygodni. Jeśli to konieczne, ponowne leczenie.

W celu stosowania leku „Chondroxide” (maści), mogą wystąpić reakcje alergiczne.

W okresie ciąży i karmienia piersią lek jest przepisywany z najwyższą ostrożnością. Wynika to z faktu, że bezpieczeństwo leku w tych okresów nie zostało ustalone.

W praktyce nie stwierdzono przypadków przedawkowania rejestrowane.

Preparat „Chondroxide” (maści) jest substancją o jasnożółtym kolorze. Lek ma specyficzny zapach (dimetylosulfotlenek). Lek jest pakowany w tuby aluminiowe trzydziestu gramów.

Żel „Chondroxide” jest dostępny w tubkach o dwadzieścia, dwadzieścia pięć, trzydzieści, trzydzieści pięć i czterdzieści gramów. Lek jest przezroczyste żel, żółtawy odcień. Lek ma charakterystyczny zapach pomarańczy.

Lek należy przechowywać w temperaturze od dwóch do dwudziestu stopni, w miejscu niedostępnym dla dzieci, ciemnym miejscu. Oznacza „Chondroxide” (maść) Instrukcja zaleca przechowywanie trzy lata. Lek nie powinien być stosowany po tej dacie.

Przed zastosowaniem leku należy odwiedzić lekarza.