259 Shares 3325 views

Jak zresetować „wiatr” w BIOS? Ponowna instalacja systemu Windows 7 przez BIOS

Nieuchronnie nadejdzie czas, gdy system operacyjny będzie musiał być ponownie zainstalowany. Dla większości użytkowników, ta sytuacja – nie jest dokładnie pomyślny chwila. Niektóre odnoszą się do problemu spokojnie, podczas gdy inni są przerażeni, bo nie wiem jak zresetować „wiatr” przez BIOS. Zwykle zatrzymuje się opcją nieszczęsnego ratować sytuację: „Cześć, to jest usługa pomocy komputera” W konsekwencji, traci czasu, cierpliwości i pieniędzy. wszystko będzie inna od tej pory. Teraz wiesz „wielkiej tajemnicy”, że system operacyjny Windows zainstalowany sam. Z konta użytkownika wymaga tylko kilku pewność uderzeń na odpowiedni przycisk. Masz zainteresowania? Następnie przejdź do przodu!


Poznaj CEO PC – Mr Bios!

Niewiarygodne, funkcjonalności komputera jest przede wszystkim odpowiedzialny BIOSem, skrótem pochodzącym nie tylko jako „podstawowy system wejścia / wyjścia.” Jeśli ktoś z was, drogi czytelniku, myślał przez PC „wszechmocy” odpowiada na Windows, były błędne. Weź tytuł akapitu jako ważnego faktu rzeczywistości. Wkrótce okazuje się, że rozstrzygnięcie kwestii, jak ustawić „wiatr” w pierwszej kolejności będą wymagać pewnej obróbce wstępnej do producenta płyty głównej programu BIOS. Ponadto, należy wiedzieć, że system podstawowy może mieć różne wersje, od firm konkurencyjnych z branży IT, z których każdy na swój sposób jest piękno, wygoda i efektywność zaangażowany przez chip ROM (pamięć tylko do odczytu), „mikromonstra” Bios. Jednak pomimo indywidualność każdej oddzielnej powłoce graficznej istniejącego programu do sterowania sprzętem komputera, operacja poziomu żelaza systemów wbudowanych „staje się intuicyjny z wejściem bezpośrednio w swoim środowisku, jak oni wszyscy używają tego samego oznaczenia jako standardowej terminologii.

Jak zresetować „wiatr” przez BIOS: palec na początku!

nie będzie w pośpiechu, bo wiesz, że „pośpiech jest potrzebny tylko wtedy, gdy wzrok …”. Zanim pojawi się w sanktuarium w komputerze, to gdy dostaniesz interfejs BIOS, wiedzą, że zaniedbania w działaniach, które wyraża się w unthought naciskając przycisk i zmienić „niezrozumiałe” opcji – jest krytyczna, i tak też śmierć jest podobny do języka poetyckiego!

Niemniej jednak, niektóre „redaktorzy” trzeba jeszcze zrobić we własnym zakresie.

Jedynym właściwym wyborem, jednym z wielu

Aktywuj BIOSem można włączyć lub uruchom ponownie komputer. Aby to zrobić, trzeba kilka razy w krótkich odstępach czasu, aby nacisnąć odpowiedni przycisk na klawiaturze. Zazwyczaj ten klucz «Usuń» lub «F2». Jeśli nie działa, użytkownik zawsze będzie mógł zobaczyć na ekranie głównym pobrania nazwie przycisk „odpowiedzialny” (na dole ekranu lub w lewym górnym rogu).

„Gruzja» C co?

Najczęstszym sposobem instalacji OS jest praktycznym rozwiązaniem na pytanie: „Jak ustawić” Windu „Disk” Coraz częściej jednak zyskuje na popularności w drodze wprowadzenia systemu drążek, ale o tym później.

 • W zależności od wersji karty BIOS jest odpowiedzialny za priorytet ładowania można nazwać inaczej. Niemniej jednak, angielskie słowo «Boot» będzie oznaczać, że jesteś na dobrej drodze.
 • Otwieranie menu powyżej lub poprzez aktywację artykuł «» Zaawansowane Funkcje BIOS, należy zwrócić uwagę na artykuł «Boot Device Priority». Lub ciąg znaków, który określa kolejność urządzeń rozruchowych. Zazwyczaj jest to dyskietka, dysk twardy i CD-ROM (DVD R / RW).
 • Ustawić priorytet boot – napęd (napęd).
 • Zapisz zmiany naciskając klawisz F10 gorący czy tylko zgodzić: «Tak» (jeżeli użyłeś «» klawisza Esc).

Reboot i przejść do kolejnego etapu projektu „Jak zainstalować ten” wiatr „przez BIOS.”

Gdzie Windows jest zrobione?

Może ktoś z was pomyśli, że pozycja ta powinna być umieszczona na początku proces jest opisany. Tymczasem to „niezgodność” w prezentacji materiału nie narusza sekwencję działań, ponadto jest najbardziej realną opcją, aby nauczyć się robić wszystko zgodnie z zasadami. Teraz włóż płytę z dystrybucją systemu Windows. Jeśli korzystasz z licencjonowanego oprogramowania, i kupił płytę z obrazem systemu jest to oryginalna, to nie masz się czym martwić. Kiedy wolny, „Wiatr”, pobrane od wątpliwej zasobów Internetu, szanse na długofalowej i owocnej „współpracy” z OS są znikome.

Jednak istnieją wyjątki. Może znaleźć się jeden z tych szczęśliwców, i systemu „kryaknutaya” byłby odpowiedni do tego zadania. Ale nie zapominajcie, że prawidłowość zmian w ustawieniach BIOS-u zależy od końcowego wyniku – powodzenie instalacji OS. Że firmware monitoruje „integralność grze” użytkownika. Dlatego część systemu rozprowadzania instalacji w środowisku Windows jest obarczona niepowodzeń i oprogramowanie zwykle przebiega prawidłowo. W wyniku „zdradzieckiej” sposób w rozwiązywaniu na pytanie: „Jak ponownie zainstalować system Windows XP» wysiłki niewtajemniczonych użytkownik jest po prostu czas zmarnowany. Moral: put "mace" spod DOS, czyli w systemie BIOS!

Gdy płyta jest „szeptem” – użytkownik pije kawę

Po przypisaniu numeru urządzenia rozruchowego dysk 1, a następnie włóż dysk z oprogramowaniem Windows i ponownie uruchom komputer za pomocą skrótu klawiaturowego «Alt + Ctrl + Delete», nadszedł czas, aby obejrzeć. Zgodnie z obietnicą, system „będzie” automatycznie.

 • Gdy napis «Wciśnij dowolny klawisz …» Naciśnij dowolny przycisk.
 • Pod koniec procesu inicjalizacji otwiera się okno, w którym należy przypisać katalog instalacyjny systemu operacyjnego.

Ostrzeżenie: Nie należy ślepo nacisnąć «Enter» na systemie operacyjnym Windows biernym, co zwykle ma miejsce w systemie i sekcja HDD jest wskazany przez literę „C”. „Jak przeinstalować XP Windu”? „- pytasz czy Wymagana powierzchnia dysku zajmowane przez starą kopię? Proste! Aby to zrobić, po prostu sformatować partycję uprzednio zablokował stare dane.

 • Na dedykowanym OS, kliknij «d», co oznacza usunięcie.
 • Następnie włączyć przycisk «L», aby potwierdzić swoje zamiary.
 • Po pojawieniu się nieprzydzielone miejsce, nacisnąć «Enter» i format utworzoną partycję w systemie plików NTFS.

Ponadto nie ma nic wspólnego z tym, że po zakończeniu instalacji dokonać pewnych korekt w języku systemowym być stosowane systemy operacyjne, jak i dane użytkownika. Jak zapewne mają czasu, aby upewnić się, wszystko jest bardzo proste i przejrzyste, a rozwiązanie kwestii „jak przez BIOS, aby ustawić” Windu „- nie czasochłonny proces.

Imponująca Windows 7 i „Royal Flush” w bagażniku

Więc nadszedł czas, aby oświecił Uważny czytelnik o tym, jak zainstalować system operacyjny za pomocą karty flash. Obiecany metoda instalacji – coś bardziej praktyczny, ponieważ nie wymaga udziału napędu optycznego. Jednak wykonalność tej metody jest dość dominuje tradycyjnie stosowany rozruchu z dysku CD lub DVD. Szczególnie dziś, w dobie zwartości, gdy ultra-nowoczesne elektronika nabiera cech i technologia pozbywa urządzeń zbyt „pożera” czas i energię.

Nowoczesne rozwiązanie problemu: jak zresetować „mace” w BIOS?

Po pierwsze, trzeba stworzyć bootowalny dysk flash USB. Ułatwić, warto zastanowić się, że pojemność kompaktowym nośniku powinna wynosić co najmniej 4 GB. „Dlaczego?” – pytasz. Chodzi o to, że rozkład standardowy siódmy OS „waży” prawie 3 GB, więc minimalna ilość kija musi być zgodne z powyższymi wartościami.

Od słów do czynów

 • Format Flash-nośnik za pomocą standardowego systemu Windows. System plików, wybierz NTFS.
 • Następnie konieczne jest przygotowanie do dystrybucji systemu nagrywania. Oznacza to, że jeśli pliki instalacyjne znajdują się na dysku optycznego – włóż ją do napędu, gdy dane w postaci obrazu – obciążenie na urządzeniu wirtualnym.
 • Kolejny krok – jest wykorzystanie «WinSetupFromUSB» programie. To oprogramowanie – swobodnie dostępne w sieci, trudności w pobraniu go nie powinien mieć. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu określony, będzie tylko rzut kamieniem od momentu, kiedy można rozważyć sobie profesjonalny w rozwiązywaniu problemu: „Jak ustawić” Windu „?
 • Na szczycie, wybierz zainstalowane w pamięci flash USB komputera pól wyboru.
 • Zaznaczyć odpowiednie pole (Windows 7) i zaznaczyć naciskając przycisk obok wprowadź ścieżkę do instalacji systemu operacyjnego.
 • Po aktywacji przybornik «» GO będzie trzeba tylko poczekać kilka minut. Po zakończeniu programu dadzą odpowiedni komunikat.

To jest czas, aby rozpocząć praktyczne rozwiązania, jak w systemie BIOS ustawiony „Windu!”

Flash start!

Konfiguracja parametry ładowania są prawie takie same jak w przypadku opisanego wcześniej w tym artykule. Jedyną różnicą jest wybór przewoźnika. Dzięki tej metodzie wyborów instalacyjnych – napęd USB, czyli dysk flash USB. Nie ma innego sposobu, aby uruchomić od pożądanego źródła danych, z pominięciem głównego menu programu BIOS. Taki scenariusz jest możliwe działania, gdy użytkownik naciśnie przycisk «F8» Boot menu jest, by tak rzec, gorącą wersję systemu bazowego. Oczywiście, w różnych komputerach, opcja ta może być aktywowana za pomocą innego klucza.

Po ponownym uruchomieniu komputera, wykonaj następujące kroki:

 • Gdy dysk flash skopiuje pliki instalacyjne na dysku twardym, należy zainstalować ustawienia języka i zgadza się, aby zaakceptować umowę licencyjną.
 • Następujące okno będzie oferować opcje instalacji. Drugi punkt – „Complete …” – wybór (najniższy metoda). Nawiasem mówiąc, opcja „update” nie działa podczas instalacji „Wiatr” przez BIOS, więc nie można się pomylić.
 • Zostaje on to jesteś już zaznajomiony łańcuch działań: usunąć i utworzyć partycję systemową i następnie sformatowany do NTFS. „Siedem” do tego celu jest specjalne menu narzędzie, które znajduje się w dolnej części obszaru roboczego. Wszystko stało się znacznie bardziej wygodne i bardziej cywilizowany niż w XP.
 • Po krótkiej instalacji, podczas której komputer zostanie ponownie uruchomiony dwa razy, trzeba tylko wprowadzić nazwę użytkownika i ustawić zabezpieczenia hasłem.
 • Nie zapominaj, że system będzie wymagał aktywacji … W przeciwnym razie, wieczna obecność przypomnienia (w prawym dolnym rogu pulpitu), że używasz wersji gorszy będzie trochę niewygodne dodatkiem.

Powinno być, to teraz zrozumieć, że opisany wcześniej sposób, jak ustawić „Windu” z dysku, trochę stary. Dyski Flash – bardzo wygodny wynalazek ludzkości!

Konkludując

W artykule został poinformowany o dwóch podstawowych metod instalowania systemów operacyjnych z rodziny Windows. Zdecydować, które z nich jest optymalna. Niemniej jednak, istnieje wiele programów, które pozwalają na wykonywanie kopii zapasowych systemu, czyli w przypadku załamania się systemów operacyjnych, użytkownik może w ciągu kilku minut, aby przywrócić czysta kopia (duplikat) System operacyjny z realizacją programu i ustawień dokonanych wcześniej. Duża wygoda, ponieważ użytkownik nie musi ponownie zainstalować oprogramowanie, a pamiętać zapomnianych haseł. Jednakże, nie będzie nowe pytanie: „jak” Windu prowadzony przez BIOS”, która w zasadzie tak samo łatwe do rozwiązania, jak w przypadku, gdy konieczne jest ponowne zainstalowanie ?. Ale to już temat na inny artykuł. Nie uczą się na własnych błędach …

Jaki jest rozmiar klastra?
723 shares 1325 views
530 shares 9788 views