685 Shares 7203 views

Obliczanie wentylacji pomieszczenia

Jeżeli obliczenia naturalnej wentylacji jest prowadzone prawidłowo, dostaniesz dobrze wentylowanym pomieszczeniu wygodne. I do projektowania wysokiej jakości i niezawodnego systemu, ważne jest, aby rozważyć wszystko poprawnie. W zależności od tego, jak obliczyliśmy wentylację, jak również przestrzegania wszystkich norm, możliwe jest dostarczenie niezbędnej objętości przestrzeni powietrza. I stworzy maksymalny komfort życia w domu, nawet jeśli wentylacja naturalna jest umieszczony sprawę.


Co jest obliczenie wentylacji?

W każdym domu potrzeba wentylacji jakości. Obliczenie to – to jest definicja parametrów pracy wszystkich elementów systemu. Poprawność takich prac będzie miało wpływu na wydajność całego systemu. proces obliczania ma swoje problemy, a teraz patrzymy na to, co to jest.

Od czego zacząć?

Obliczanie wentylacji należy zawsze rozpocząć od wyznaczenia wymaganych parametrów. Nominacja ta pomieszczeń, liczba osób, które są w niej, liczba urządzeń, które wytwarzają ciepło. Jeśli dodamy wszystkie te wartości, otrzymujemy pojemność powietrza w pomieszczeniu. Wskaźnik ten pomoże Ci określić wielość vozduhoobema – ile razy całkowicie zastąpione przez powietrze w pomieszczeniu w ciągu godziny. Na terenie obiektu niezbędnej szybkości wentylacji – jednostki, ale zajmie 2-3 pomieszczeń roboczych. Do wszystkich pokoi na szybkość wentylacji wszystkie wartości są wyprowadzane powietrze, typowe wartości, które są:

– biura – 1000-10000 m3 / h;

– płaskie – 1000-2000 m3 / h;

– wakacje – 100-800 m3 / h.

Wykonujemy niezbędne pomiary

Można również obliczyć moc grzejnika. Obliczono z pożądaną temperaturą wewnętrzną, a dolną wartość temperatury na zewnątrz. Ponadto, wybierając sprzęt, uwaga ciśnienia roboczego, który tworzy wentylator, dopuszczalnego poziomu hałasu i pożądanej szybkości przepływu powietrza.

Projektujemy sieci dystrybucji powietrza

Teraz możemy przystąpić do drugiego etapu – projektowanie sieci dystrybucji powietrza. Obejmuje ona przewody, przełączniki, zawory i inne powietrze. Duże znaczenie w tym przypadku będzie miał średnice przewodów oraz liczbę przejść między różnych średnicach. Co te liczby, tym więcej będzie ciśnienie robocze. Dla tych, które nie są dobrze zorientowani w niniejszym preparacie o tej terminologii, jak również szczególnych cech budowy systemów wentylacyjnych. Pomoże to w celu obliczenia wentylacji: zasilanie wentylatora w mieszkaniu musi być równa objętości pomieszczenia pomnożona przez dwa. Należy pamiętać, że w przypadku powierzchni biurowej, jedna osoba musi być przydzielona jedna godzina do 60 metrów sześciennych świeżego powietrza.

Znajdziemy najlepsze rozwiązania

Średnica kanału określa średnia prędkość powietrza. Zwykle powinno być 12-16 mm / sek. W konstrukcji układu wentylacyjnego, ważne jest, aby znaleźć optymalny związek między poziomem hałasu o mocy wentylatora i średnic przewodu. Zliczanie energię cieplną, za pożądaną temperaturą wewnętrzną, a niższy poziom temperatury powietrza na zewnątrz. Mieszkań oznacza wartość mocy elementu grzejnego mieści się w przedziale od 1 do 5 kW, a dla ograniczeń biura – od 5 do 50 kW.

Jak widać, obliczanie Wentylacja – skomplikowany proces, a jeśli nie jesteś pewien, że poradzi sobie ze wszystkimi jego subtelności, to lepiej skonsultować się specjalistów.