188 Shares 3389 views

Dlaczego odbiega czas na komputerze?

Istnieje kilka powodów, dlaczego odejście czas na komputerze. Jednak usunięcie takiej awarii w większości przypadków całkiem zdolnych do zwykłego użytkownika, oczywiście, jeśli wiesz, czego szukać.


Niezależne zasilanie

Być może wielu będzie zaskoczony tym, że na baterii płyty głównej jest umieszczony. Jego celem jest, aby zapisać niestandardowe ustawienia BIOS-u i utrzymywać kurs on-chip zegar elektroniczny bez zasilania zewnętrznego. W rzeczywistości jest to oczywiste, że zegar może albo likwidacji lub użyć dowolnego zewnętrznego zasilania. Tak więc, jeżeli stale odejście czas na komputerze, to jest czas, aby wymienić baterię na nową.

wymiana

Znajdź go na płycie głównej nie jest trudne: znakomity krążek wielkości monety każdym ogłoszeniu nickels. Wszystkie prace muszą być wykonywane, gdy odłączony od przewodów zasilających dla komputera. Dokładnie po zaczepione mały śrubokręt do górnej stacji, trzeba wyjąć baterię CR 2032. Po ten jest przydatny do czyszczenia styków gumki w złączu, a „zaledwie” na nowej baterii nie będzie zbędne. Zaleca się, aby przed zainstalowaniem wartości odtworzeniowej multimetru, aby sprawdzić, czy napięcie zasilania – musi być co najmniej 3 woltów. Zainstalować nową baterię, konieczne jest ponowne skonfigurowanie BIOS (na wejściu powinna być często natychmiast nacisnąć klawisz Del po włączeniu). Po tym, że wysiada czas na komputerze, można zapomnieć na kilka lat.

niuanse

Choć zdecydowana większość kart użyć standardowego akumulatora, niektórzy producenci poszli w drugą stronę. Tak więc, jako źródła zasilania może działać wystarczająco pojemny kondensator. Ponadto, czasami obudowa bateria jest zamknięte w jednym urządzeniu, więc znalezienie go bez dokładnego zbadania elementów nie jest możliwe. Jednak takie jednostki deski.

awaria sprzętu

W rzadkich przypadkach, nawet po wymianie baterii na prawach użytkownika, które odbiega czas na komputerze. W tym przypadku, możemy polecić bardziej dokładnie wyczyścić styki i baterię (3 V nawet gdy cienka warstwa tłuszczu na metalu może spowodować znaczny spadek napięcia). Ponadto należy upewnić się, że styki nie są uszczelnione-off, a ich zacisk nie zmniejszyła się.

Wysiada czas na komputerze: Windows 7

Jak wskazaliśmy wcześniej w tym artykule, przyczyny mogą być różne niepowodzenie. Na przykład, wielu użytkowników zapominać, że jeśli błądzą czas na komputerze, to jest całkiem możliwe, „winny” w ustawieniach systemu operacyjnego i związanych z nimi programów. Na przykład, jeśli system Windows ustawić godzinę i datę, będą one przechowywane w systemie BIOS. Z tego wynika, że jeśli strefa czasowa jest narażona niedokładne i synchronizacja w tle jest włączona, czas komputer po każdym rozruchu systemu będą naliczane automatycznie na podstawie danych pochodzących z tego samego serwera. Jednocześnie, każda próba modyfikacji w systemie BIOS płyty głównej odmówi się niewystarczające, ponieważ po pierwszym rozruchu zegar systemowy znowu odchodzą. Zalecamy, aby wyłączyć synchronizację. Można to zrobić poprzez Start: Panel sterowania – data i godzina – czas w Internecie.