363 Shares 7348 views

Musicalu „Piękna i Bestia”: opinie. Musicalu „Piękna i Bestia” w Moskwie

„Piękna i Bestia” – opowieść o pięknej dziewczyny z dobrego serca i zaczarowanego księcia, marnieje w przebraniu strasznym potworem. To wzruszająca historia jest znana na całym świecie, kocham ją i dzieci, jak i dorosłych.

Tale został nakręcony wielokrotnie, bo stworzył wiele spektakli teatralnych, w tym słynnego musicalu Alana Menkena premier rosyjskiej wersji, która odbyła się 18 października 2014 w Moskwie.

bajki

Bajki „Piękna i Bestia” jest tak mądry, że powstaje wrażenie jakby były popularne, a wiele naprawdę tak myślę. Ale opowieść jest autor – francuski pisarz Gabrielle-Suzanne de Villeneuve Barbeau. Oto tylko magiczne love story of Belle and the Beast nie było dokładnie tak, jak go znamy. W baśni napisanej przez Madame de Villeneuve, było o wiele więcej postaci i fabuły niż wersja, która jest znana nam wszystkim, i powiedziano mi, że nie chodzi tylko o zaczarowanym księciem i Belle. Jesteśmy przyzwyczajeni do wersji, która pojawiła się 16 lat po zakończeniu prac pisarza de Villeneuve został zwolniony. Jeanne Marie Jeanne-Marie Leprince de Beaumont (babka słynnego Prosper Merimee) edytowany i pokroić oryginalną wersję. Tale de Villeneuve zmienionego de Beaumont niemal natychmiast zyskał ogromną popularność.

Musicalu „Piękna i Bestia” (czas trwania, który wynosi 3 godziny) opowiada, że zbawi świat tylko miłość i piękno, ponieważ mają ogromną moc, aby uczynić świat i ludzie lepiej.

twórcy

Autorem muzyki jest znany amerykański kompozytor, laureat 10 nagród „Złotego Globu”, 7 „Grammy” nagród i 8 nagród „Oscar” – Alan Menken.

Lista jego najsłynniejszych dzieł należą muzyki do kreskówek i broadwayowskich produkcjach, takich jak „Mała Syrenka”, „Aladyn”, „Roszpunka”, „Dzwonnik z Notre Dame” i musicalu „Act, siostra.” Jest autorem piosenek i kompozycji poza ekranem do animowanego filmu „Pocahontas” i filmu „Kevin sam w domu”. Nie jest to pełna lista arcydzieł sława A. Menken dla całego świata.

Libretto napisał L. Woolverton – programów telewizyjnych i filmów animowanych skryptowy dzieci. Jej najbardziej znane dzieło, "The Lion King", "Real Ghostbusters", "Alvin i wiewiórki", "Kacze opowieści".

Tekst piosenki do filmu animowanego „Piękna i Bestia”, które również zostały wykorzystane w preparacie, należą do H. Eschmann. Dodatkowe teksty Tim Promienie napisał sławny.

Przez 20 lat, popularne wśród widzów w każdym wieku w wielu krajach świata musicalu „Piękna i Bestia”. Recenzje nim wypełnione takimi epitetami jak „fantastycznego spektaklu”, „niesamowitym działaniu”, „kolorowy”, „ekstrawagancję hipnotyzujące opowieści …”

dramatis personae

Belle – najpiękniejsza kobieta w swoim mieście. Inteligentna i miła dziewczyna. Różni się od wszystkich, nie tylko piękno. Uwielbia czytać i marzyć, bo z tego, co mieszkańcy miasta uważają, że to dziwne. Ona rozumie ją tylko ojciec – wynalazcę i marzycielem, jak córki.

Bestia – Książę, który oczarował wróżkę za karę za to, że nie wie, jak kochać i współczucie. Jest tylko jeden sposób, aby zdjąć czar: Książę musi kochać dziewczynę, która będzie go kochać w zamian, mimo okropnego wyglądu.

Gaston – przystojny, wysoki, silny, pewny siebie młody myśliwy. Zakochana w nim wszystkie dziewczyny, z wyjątkiem Bell, który chce uzyskać żonę, i nie dać jej przepustkę. Bella nie chciała zostać jego żoną, bo jest niegrzeczny i arogancki.

LEF – przyjaciel Gaston, drobny, niewielki wzrost i głupie.

Kiedy książę nałożono klątwę, wszyscy, którzy żyli i pracowali w swoim zamku, spadła również pod urokiem czarownicy: Lumiere Maitre d”, stał się kandelabr; Butler Cogsworth – zegar Mantel; Pani Chayton – herbata; jej syn Chip – filiżanka herbaty; pokojówka Babette – miotły.

historia

Pewnej zimowej nocy w młodego księcia, który mieszka w luksusowym zamku, poprosił żebrak noc. Był bez serca, i kazał go wyrzucić. Staruszka była czarodziejką, a karane Księcia, obracając go w potwora, a jego słudzy – w obiektach. Czar może usunąć tylko dziewczynę, która pokocha z Bestią.

Belle mieszka z ojcem, który kiedyś zagubiony w lesie, wędrowałem do zamku do potwora i stał tam do niewoli. Ona idzie go szukać, a gdy w zamku, poprosił o zwolnienie z ojcem, powiedział, że pozostanie w niewoli w jego miejsce. Potwór zgadza. Ojciec wrócił do domu, a ona pozostaje w zamku.

Zaczarowany Książę i jego słudzy nadzieję, że Belle może usunąć swój czar. Początkowo dziewczyna i właściciel zamku nie dogadać, potwór przeraża Belle nie tylko wygląd, ale także nieprzyjemnych maniery. Z biegiem czasu, uczy się być szarmancki, Belle przestaje się bać o nim, a oni stają się przyjaciółmi. Dzięki dziewczyny potwora staje się milsze i bardziej humanitarny, to naprawdę zakochuje się w niej. Zauważając, że Belle tęskni za ojcem, książę uwalnia ją do domu, ona obiecuje wrócić, ale jest przekonany, że im dłużej będzie to zobaczymy. Na pożegnanie, dziewczyna otrzymuje dar pierścienia, który pozwoli jej natychmiast skręcić w zamku, jeśli sobie tego życzy, i magiczne lustro, w którym widzi wszystko, co chce.

Gaston spotyka ją do domu, który grozi, że jeśli byłaby żonę, jej ojciec został wysłany do przytułku dla obłąkanych, ponieważ mówi wszystkie historie o potworze. Dziewczyna próbuje dowieść prawdziwości słów ojca i uniknąć znienawidzonego małżeństwo, pokazuje w magicznym zwierciadle Bestii, Gaston jest przeznaczony do niszczenia, że umieszczone na niej nalot, który zbiera się tłum mieszkańców.

Młody myśliwy próbuje zabić księcia, który nie opierał się, bo życie bez Belle nie potrzebują. Zamek Belle wraca do zapisania potwora, ale Gaston udaje się go śmiertelnie rany. Mówi, że kocha Bestię, czar uszkodzony, miłość zwycięża śmierć, a zamiast strasznej bestii pojawia się przed jej przystojnego księcia. Jednym z najbardziej uwielbianych opowieści wszech-zwycięskiej sile miłości – musicalu „Piękna i Bestia”. Widzowie gości z całego świata pozwalają nam odpowiedzieć na pytanie: „Czy warto iść na ten koncert?” Nie ma wątpliwości, że taki rodzaj muzyczna opowieść zasługuje na uwagę i będą kochać wszystkich.

Moskwa wystawił w 2008 roku

Po raz pierwszy spektakl „Piękna i Bestia” (musical) Rosja widział w 2008 roku. Przez dwa lata, rosyjskiej bajki zadowoleni obiekty widowiskowe były kompletne, produkcja odniosła ogromny sukces. W tym czasie odbyło ponad sześćset koncertów. Około 700 tysięcy ludzi oglądało musicalu „Piękna i Bestia”. Recenzje preparatu i dzięki rosyjski publicznego pisał w swoich listach do spółki „Stage Entertainment”, który dał tę magiczną i nieśmiertelną historię miłosną naszego kraju. Spektakl jest tak lubiana przez publiczność, że zakończenie jego wypożyczenia w 2010 roku był dla nich wielkie rozczarowanie.

Kupić na produkcji „Pięknej i Bestii” (muzyczne) bilety były prawie niemożliwe, ponieważ wyprzedane na kilka miesięcy z góry.

Trupy 2008

Dobór artystów trwało bardzo długo. Nawet przeprowadziła otwartą dla odlewania krajowy „Find the Beast”, emitowany na kanale TVC, gdzie z 500 kandydatów wybrała jednego aktora do roli Księcia zaklętego w musicalu „Piękna i Bestia”. Aktorzy grający role pierwszej produkcji w Moskwie:

 • Belle – Jekatierina Gusiewa (aktorka teatralna i filmowa, grał rolę Kate w musicalu „Nord-Ost”).
 • Monster – Victor Dobronravov (syn aktora F. Dobronravov, aktor filmowy i teatralny).
 • Monsieur Darkness – Ivan Ozhogin (absolwent GITIS, laureat konkursów i najwyższym odznaczeniem nadawanym teatralne, wokalista musicali Koty „Nord-Ost”, „Chicago”, „Ślub sójki”, „Tanz der Vampire”, „Mistrz i Małgorzata”, „Upiór w operze” ).
 • Gaston – Rostislav Kolpakov (wokalista musicalu "Tanz der Vampire", "Mistrz i Małgorzata", "Curved wybrzeże").
 • Lumiere – Andrew Birin (aktor Oleg Tabakov Teatr, zagrała w filmie „Running on Waves”, wcielił się w rolę Michaela w musicalu „Czarownice z Eastwick”).
 • Pani Chayton – Elena Charkviani (10 lata, pracował w teatrze-kabaretu "Zemsta nietoperza", prowadził program na NTV musicali Solista We Will Rock You, Mamma Mia, «Czarownice z Eastwick», Koty!.).
 • Madame de la Chest – Lusine Tishinyan (udział w projektach muzycznych, koncertował w Rosji iw Europie).
 • LEF – Aleksey Emtsov (Absolwent EGTI, będąc jeszcze studentem, udział w produkcjach Jekaterynburg Teatru Komedii Muzycznej, mieszka i pracuje w Moskwie).

Ci wspaniali artyści urządzone musicalu „Piękna i Bestia”, public przeglądy trupy słyszał wyłącznie w pozytywny sposób.

Moskwa od 2014 roku produkcja

Po występie 2010 z „Pięknej i Bestii” w Rosji została zakończona, widzowie napisał wiele listów do firmy „Stage Entertainment” z prośbą o powrocie do etapu krajowego. W październiku 2014 roku, kiedy to obchodzony produkcję 20th Anniversary „Pięknej i Bestii” (musical), Moskwa po raz kolejny z zadowoleniem tę piękną romantyczną historię. Producenci nie mają wątpliwości, że tym razem to muzyczna opowieść będzie cieszyć się wielkim sukcesem rosyjskiego społeczeństwa.

Trupy 2014

35 podmiotów wybrano w produkcji „Beauty i Bestyi” (muzycznej). Skład artystów wykonujących rolę w spektaklu w 2014 roku, został zaktualizowany. Ale istnieją podmioty uczestniczące w produkcji 2008.

 • Belle – Anastasia Yatsenko.
 • Monster – Alexey Konovalov Pavel Levkin.
 • Gaston – Eugene Shirikov.
 • Lumiere – Andrew Birin.
 • Maurice – Vladimir Yabchanik.
 • LEF – Alexander Oleksenko.
 • Pani Chayton – Anna Guchenkova.
 • Madame de la Chest – Alena Firger.
 • Narrator – Aleksiej Ivashchenko.

Aby stać pomocniczą w obsadzie musicalu „Piękna i Bestia”, aktorzy przeszły rygorystyczne casting, który trwał około roku.

Makijaż i kostiumy

Produkcja „Pięknej i Bestii” (rosyjski musical) – duży arsenał bardzo ciekawych i skomplikowanych kostiumów. Wiele z nich ma dość duży ciężar. Na przykład, Bell strój, w którym wydaje się, że publiczność w końcowej wydajności, waży 16 kilogramów. Lumiere suit (kandelabr) waży 10 kilogramów, a ręce aktora cały czas są podnoszone do góry, i noszą akcesoria, które naśladują świec, które można spalić jak palniki gazowe ukrywa się w tajnej kieszeni. W celu spełnienia rolę w takich ciężkich szatach, artyści muszą wytrzymałość i dobre przygotowanie fizyczne.

Bardzo skomplikowane makijaż bohatera w produkcji „Pięknej i Bestii” (musical). Proces zdjęcia stosowania make-up artist, który pełni rolę zaczarowanym księciem, można zobaczyć poniżej.

ciekawostki

Sztuka została wystawiona w 22 krajach, a łączna liczba odwiedzających wyniosła ponad 35 milionów ludzi na całym świecie. Autor tekstów rosyjskich wydajności Arias aktor Alexey Kortnev.

ceny biletów. Jak się tam dostać

W produkcji „Pięknej i Bestii” (muzyczne) Bilety można kupić za pośrednictwem Internetu, koszt średnio w zakresie od 1000 do 4000 rubli.
Jest to codzienny spektakl w teatrze „Rosja”, w „Pushkinskaya Ploshchad”, 2. w pobliżu stacji metra „Tverskaya”, „Czechow”, „Pushkinskaya”.

W dni powszednie można zobaczyć historię wyłącznie w godzinach wieczornych. W weekendy i święta – dwa razy w ciągu dnia i wieczorem, to pokazuje musicalu „Piękna i Bestia”. 3:00 – czas pracuje.