885 Shares 8520 views

Wieś Ciepłe Hill, Perm Territory: między Europą i Azją

Na granicy regionów Swierdłowsku i Perm, w Koiva, straciłem małej miejscowości o liczbie mieszkańców 2016, około trzech tysięcy osób – Warm Mountain. Region Perm, gdzie wieś jest bogata w różne minerały. Wioska pozornie nijaki, ale ma bogatą historię i dziedzictwo kulturowe.


Historia osadnictwa

Ciepłe górskiej miejscowości (regionu Perm) znajduje się w środku Uralu na zachodnim stoku z Koivu River (dopływ rzeki Chusovaya).

08 stycznia 1880 został sporządzony i podpisany papier, na którym hrabia Piotr Pawłowicz Shuvalov należące do niego na prawo własności dając Biserskoy chugunodelatelnogo rozpoczął budowę zakładu.

Planowane wytwarzanie surówki w ilości 300 funtów (4,914,000 tysięcy kg) na rok. W lutym, pozwolenie na budowę zostało uzyskane w zakładzie, aw czerwcu, hrabia Szuwałow osobiście odwiedził fabrykę i układania nowego pieca. Zakład został wybudowany w odległości 3,5 km od dworca kolejowego Teplogorsk na ciepłym góry na Koiva. W maju 1881 roku, podczas suszy, wybuchł pożar i spłonął fabrykę, aw 1884 roku został przebudowany i wytapianie żelaza zaczął być wykonane w piecu vosmifurmennoy Blast.

Gornozavodsk jeszcze nie zbudował kolej, produkcja fabryka została płynął na rzece Koivu przez Chusovaya Kamy. I rudy (limonit) na spółkę wydał dwie kopalnie – Teplogorsk i Gorevoznesenskogo.

Dla eksploatacji wielkiego pieca wymaga węgiel. Do jego produkcji w pobliżu zakładów zbudowano kilkadziesiąt specjalnych pieców, które produkują węgiel. Zima saneczkarstwie sposób jaki został dostarczony do zakładu w zakresie wymaganym dla następnej zimy. Węgiel przechowywane w specjalnych szopach.

Zakład zmienił właścicieli. W 1918 roku nie było upaństwowienie firmy. Podczas II wojny światowej służył w przemyśle obronnym Związku Radzieckiego. Ale w latach powojennych, wielki piec był zbyt zużyte, a roślina przeszkoleni na produkcję dóbr konsumpcyjnych. Po rozpadzie Związku Radzieckiego odlewni nie może konkurować z zagranicznymi producentami, a zakład ogłosił upadłość.

Nazwa miejscowości

Jest to historia, która zawdzięcza swoją nazwę wsi z powodu ciężaru przeciągnij różnych ładunków do góry, do stacji kolejowej, ponieważ znajduje się na wzgórzu, a przede dworca kolejowego. Chłopi, z ładunkiem koni, musiał dostać się do stacji. Po podnoszenia ciężkich, nawet w zimie było gorąco, a wraz z ciężkim westchnieniem, taksówkarze mówią: „Och, i ciepły góra!” Stąd nazwa – n Warm Mountain ..

Perm, aw szczególności Gornozavodsky obszar, w którym znajduje się wieś, jest bogaty w naturalne piękno i lasów.

przemysł

Kto jest głównym zajęciem miejscowej ludności jest przemysł leśny i produkcja materiałów budowlanych. Dzieła „Teplogorsk LPH” i JSC „Zakład Teplogorsk Kamieniołom”. Kamieniołom roślin paszowych położony kilka kilometrów Teplogorsk kariery.

Ciepłe Mountain (Perm terytorium) jest źródłem siły roboczej dla kruszarka kamienia i kamieniołomach. Ważność ostatniego pokolenia – około 40 lat. Jego gabro-diabaznaya rasa posiada unikalne cechy i jest jedyną tego typu w Rosji.

Atrakcją dla turystów

pierwszy diament w Rosji stwierdzono blisko ciepłych Góry. W 1829 roku, 14-letni chłopiec znalazł. Teraz, tutaj stoi pamiątkowy kamień i miejsce zwane diamentowe mały klucz.

W centrum miasta jest pomnik żołnierzy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, którzy poszli do przodu z dworca Teplogorsk. Byli i robotników, a wielu mieszkańców Uralu. Żołnierze następnie formowane Guards Czerwonego Sztandaru Order Suworowa Zvenigorodskoe Berlin-division, brał udział w bitwach pod Stalingradem i Kurskiem.

Nawet wśród pomników można zauważyć pomnik ofiar wojny domowej i robotników z fabryki odlewniczych dotkniętego w 1941 roku przez wybuch wielkiego pieca.

W cieplejsze Mountain ma dzieci w szkole sportowej rezerwy olimpijski w biegach na orientację, Dom Kultury (w którym mieści się biblioteka, muzeum, gimnazjum). Również we wsi znajduje się zamknięta szkoła specjalna dla dzieci niepełnosprawnych (dewiacyjnych) zachowanie.

Nie daleko od ciepłych górach i 9 km od miejscowości Rybołówstwa, w drodze do Kachkanar, to stela „Europa-Azja”, wybudowany w roku 2003, wysokość 16 m Na szczycie konstrukcji jest dwugłowy orzeł, a poniżej, na bokach. – gryfa i lew, symbolizujące Europę i Azję.

W mieście często odwiedzanym przez turystów przed podróżą wzdłuż rzek i Koivu Vilva lub nasadki górskich. Wioska jest ostatnia ugoda przed takimi kampaniami.