685 Shares 1046 views

18 krajów o najniższych podatkach

Międzynarodowe firmy zwracają większą uwagę na to co istnieje podatków w różnych krajach. A nawet więcej: rząd często konkurują ze sobą pod względem wejścia stawki podatkowe w branży.

Nie tak dawno temu opublikował raport, który podkreśla zdolność państw do konkurowania ze sobą na poziomie globalnym, wykorzystując całkowitą stawkę podatku do zilustrowania, które kraje mają najniższe poziomy poboru podatków.

Jak to płatności

Całkowita stawka podatku jest rzeczywiście określona przez Bank Światowy. Jest on obliczany na podstawie kilku rodzajów podatków. Wszystkie pięć z nich, w tym opodatkowania pracy pracodawców, ale z wyłączeniem pracowników podatku od dochodu.

Kraje o niskiej stawki podatku

18. Hong Kong: 22,8%. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych dla biznesu, stawki podatku, która jest zachowana od 1960 roku.

17. Czarnogóra 22,3%. Podatek dochodowy w tym małym kraju tylko 9%.

16. Kanada: 21%. Dla małych podatków biznesowych są cały czas niskie – w rzeczywistości tak nie jest.
15. Kambodża: 21%. W ciągu ostatnich 20 lat w Kambodży płynie dużo inwestycji zagranicznych, a niska stawka podatku jest ważne przyczyny tego zjawiska.

14. Namibia: 20,7%. Drugi kraj afrykański na tej liście.

13. Armenia: 20,4%. Armenia nie ma trudności z systemu podatkowego, ale powoduje trudności w ocenie rentowności.

12. Luksemburg: 20,2%. W 2014 roku nie było jeszcze skandal z udziałem masshatbnostyu prywatnych umów podatkowych kraju z największych firm na całym świecie.

11. Chorwacja: 18,8%. Po wejściu Chorwacji do UE w perspektywie krótkoterminowej, aby zmniejszyć stawkę podatku.

Top 10

10. Singapore: 18,4%. Wiele z wiodących krajów Azji operacje przeprowadzane są za pośrednictwem Singapurze ze względu na jego ugruntowanym systemie niskim opodatkowaniu.

9. Gruzja: 16,4%. Jednym z krajów postsowieckich, które nie tylko pozostawił niskich stawek podatkowych, ale także zmniejszyć ilość samego podatku.

8-7 (wspólny). Zjednoczone Emiraty Arabskie: 14,8%. UAE zajmuje 4. miejsce w odpowiedniej listy dla Bliskiego Wschodu.

8-7 (wspólny). Zambia: 14,8%. Chociaż rząd podjął próbę podniesienia podatków na wydajność od 9 do 20%, po protestach ludności, został zmuszony do ograniczenia szybkości do jego poprzedniej wartości.
6. Arabia Saudyjska 14,5%. Gigant olej, który daje się utrzymać niski poziom podatkowy pod wysoką wydajnością.

5. Lesoto: 13,6%. Paradoksalnie, Lesotho – bardzo biedny kraj. Ale do podniesienia podatków ze względu na to, że nie ma zamiaru. Przynajmniej jeszcze nie.

4. Bahrajn 13,5%. Nie tak bogaty w oleju, ale w tym samym czasie „nie opłat od dochodów.”

trzech liderów

3. Kuwejt: 12,8%. Państwo stało się ostatnio nie słuchać Zarząd MFW o podatku naliczonego od zysku z działalności gospodarczej do zwalczania deficytu fiskalnego.

2. Katar 11,3%. Katar wciśnięty w rankingu, wielu innych krajów, ale wciąż traci do stawki podatku innej kraju, będąc na drugim miejscu. 1. Była Jugosłowiańska Republika Macedonii: 7,4%. Jako jedyny kraj z szybkością podatkową mniej niż 10% swojej działalności, Macedonia ma znaczny dług publiczny, według Międzynarodowego Funduszu Walutowego, podwoiła się od 2008 roku. Jest to częściowo wynikiem jest niższe podatki.