582 Shares 5953 views

Obrót Ziemi wokół Słońca i jego znaczenie

Nawet w czasach starożytnych, oglądania rozgwieżdżonego nieba, ludzie zauważyli, że w ciągu dnia słońce i nocnego nieba – prawie wszystkie gwiazdy – od czasu do czasu powtórzyć drogę. To sugeruje, że istnieją dwie przyczyny tego zjawiska. Albo jest obrót Ziemi wokół Słońca na tle rozgwieżdżonego nieba i nadal niebie krąży wokół Ziemi. Klavdiy Ptolemey, wybitny starożytny grecki astronom, geograf i naukowiec, jak postanowił ten problem przekonując wszystkich, że kręci się wokół słońca i nieba nieruchomej Ziemi. Pomimo faktu, że układ geocentryczny nie mógł wyjaśnić wiele zjawisk astronomicznych, żyć z nim.


Heliocentryczny sam system oparty na innej wersji, zdobył uznanie w jego długiej i dramatycznej walki. Zginął na stosie Dzhordano Bruno, Galileusz uznał wieku „słuszność” inkwizycji, ale „… jeszcze go nie rusza!”

Dziś obrót Ziemi wokół Słońca jest uważane za w pełni udowodnione. W szczególności, ruch na orbicie naszej planety najbliższej słońcu okazała aberracji światła gwiazd i paralaksy zmianę w odstępach jednego roku. Dziś okazało się, że kierunek obrotu Ziemi, a dokładniej jego środka ciężkości, orbity pokrywa się z kierunkiem obrotu wokół osi, czyli dzieje się ze wschodu na zachód.

Istnieje wiele faktów wskazujących, że Ziemia porusza się w przestrzeni w bardzo skomplikowanej orbicie. Obrót Ziemi wokół Słońca towarzyszy jej ruchu wokół osi precesji i nutacja oscylacji szybkiego lotu ze słońcem w spiralę w Galaxy, który też nie jest na miejscu.

Obrót Ziemi wokół Słońca, a także innych planet, rozciąga się po eliptycznej orbicie. Dlatego raz w roku, w dniu 3 stycznia, ziemia znajduje się tak blisko Słońca, a raz, w dniu 5 lipca zostanie usunięty z nim na najdłuższy dystans. Różnica między peryhelium (147 mln km.), A aphelium (152 mln. Km), w porównaniu z odległością od Słońca do Ziemi jest bardzo małe.

Poruszające się po orbicie w pobliżu Słońca, nasza planeta robi 30 km na sekundę, a rewolucja Ziemi wokół Słońca jest zakończona w ciągu 365 d 6 h It – .. Tzw gwiazdowy lub rok gwiazdowy. Dla praktycznej wygody uważana jest za 365 dni w roku. „Plus” 6:00 4 lat sumują się do 24 godzin, jest jeszcze jeden dzień. Te, następnie (przybiegła, extra) dzień i dodano do lutego co 4 lata. Dlatego w naszym kalendarzu 3 lat to 365 dni i rok przestępny – czwarty rok zawiera 366 dni.

własnej osi obrotu Ziemi jest nachylona do płaszczyzny orbity przy 66,5 °. W związku z tym, w ciągu roku promienie słoneczne padają na każdym punkcie powierzchni Ziemi w ramach Instytutu pęcherzykami kąty. Tak więc, w różnych porach roku wskazują na różnych półkulach są w jednym i tym samym czasie, różne ilości światła i ciepła. Z tego powodu, w umiarkowanych szerokościach geograficznych, pory są wyraźnie widoczne. Jednocześnie, przez cały rok promienie słońca na równiku padają na ziemię pod tym samym kątem, więc sezony nie różni się nieco od siebie.

W przesilenia letniego oś Ziemi stoi jego północną koniec na słońce i jego promienie spadają prostopadle na szerokości 23,5 °. W związku z tym, od równika do 66,5 ° C, dzień wydłuża się w ciągu nocy. Na północ od szerokości geograficznej 66.5 ° wartego dnia polarnego.