856 Shares 4200 views

Łazienka w stylu klasycznym: terakota, terminarz, akcesoria

styl klasyczny wnętrze ma przez dłuższy czas nie traci na znaczeniu. Pokój, którego projekt koncentruje się na niego, zawsze budziły i być podziwiana. Klasyczna konstrukcja z pokoju ze swoim zwykłym luksusu i wyrafinowania może sobie pozwolić na prawdziwych koneserów, pod warunkiem, że kwadrat przestrzeń filmowy pozwala zrealizować wszystkie plany. Należy zauważyć, że projekt łazienki w tym stylu będzie kosztować jego właścicielom słono. Tak stać kaprys będą mogli zamożnych zwolenników niezachwianą klasyki.

Łazienka, urządzone w klasycznym stylu, wygląda majestatyczny arystokratyczna, ale jednocześnie bardzo przytulne. Główną rzeczą, jak we wszystkim, wiedzieć, kiedy przestać i nie przesadzaj z akcesoriami i innych akcesoriów łazienkowych.

Unikalny klasyczny. funkcje

Klasyczne zawsze wiąże się z dawnych tradycji, nie traci jej pierwotna. W związku z tym, to jest on utrzymywany w stanie nienaruszonym, bez jakiejkolwiek modyfikacji. To nie znaczy, że wnętrze bude wyglądać jak kilka wieków temu (jeśli nie spełnia wymagań). Nowoczesne materiały i akcesoria w stanie przekazać i zachować główne cechy stylu klasycznego, ale w tym samym czasie w pokoju będzie wyglądać nowoczesne.

Tak więc, decydując, że łazienka w stylu klasycznym – to jest to, co brakowało, warto przed naprawą wiedzieć więcej na temat niuansów wybranego projektu.

Główne cechy, które odróżniają klasyczny z innych obszarów projektu są następujące elementy:

 1. Paleta kolorów powinna być utrzymywana w neutralnych kolorów.
 2. Sanitarny powinny być ergonomiczne i funkcjonalne.
 3. Drogie meble i akcesoria związane z odrobiną starożytności.
 4. Przestrzeganie symetrii w układzie pomieszczenia.

Łazienka w stylu klasycznym nie powinien być utrzymany w jasnych kolorach i mieszanych, jego projekt nie przewiduje obecności wbudowanych elementów elektronicznych. Cały obraz powinien być zrównoważony i silny, nie powodując akcesoriów.

elementy wystroju wnętrz wykonane z tworzyw sztucznych nie są ważne dla klasycznego stylu. Wszystkie materiały skierowane są wybrane tylko z naturalnych materiałów. Handy będzie mieć obecność okna w łazience, ale to musi być w kształcie prostokąta lub mają łukowaty wygląd. Jeśli parametry kąpieli pozwolić, możliwe jest, aby uzupełnić charakterystykę konstrukcyjną klasyczne łuki, kolumny, listwy.

Jaki kolor wybrać?

Jak wspomniano powyżej, klasyczny – zupełny brak „krzyczy” kolory, jeśli chcesz jasne kolory mogą uzupełniać łazienkę, ale tylko podkreślić uzupełnienie. Najważniejsze – to neutralne odcienie, które przekazują spokój i harmonię.

Są białe, kolor złota, uspokajające, niebieskie ciemne kolory.

Biała lub tony pobliżu, zwłaszcza w użyciu. I rzeczywiście, biały kolor do łazienki – najbardziej wszechstronny. On nadaje mu świeżości, czystości klasyczny zaangażowaniem. Korzystanie bieli pozwala zwiększyć przestrzeń pomieszczenia wizualnie. Dopasowanego łazienki akcesoria i meble z ciemnego drewna lub kolory są doskonale kontrastuje z ogólnym tle światła.

Łazienka w stylu klasycznym, wykonane w kolorach niebieskim, stwarzając wrażenie lekkości i elewacji. W takim pokoju będzie wyglądać świetnie sanitarne śnieżnobiały, meble w ciemny, beż i biel. Niebieski kolor – ucieleśnieniem marynistycznym, ale to nie jest w ogóle hamowana przez klasycznego stylu.

Złoty kolor – jeden z najbardziej popularnych projektowania łazienek w stylu klasycznym. Akcesoria i meble lepiej wybrać odpowiednie kolory.

Ciemniejsze odcienie są bardziej odpowiednie do łazienek o większej powierzchni.

dekoracja

remont łazienki zaczyna się od wyboru materiałów wykończeniowych do ścian, podłogi, sufitu. Classic nie tolerować „sztuczność”, więc materiały powinny być naturalne. W łazience w stylu klasycznym powinny być stosowane: płytki ceramiczne, granit, marmur, szkło, drewno. Nie należy stosować panele z tworzywa sztucznego w każdym przypadku.

Jeśli duża łazienka kwadratury, można zwrócić uwagę na metody projektowania jako obszar zagospodarowania przestrzennego. W tym celu w kolumnie (jeden z klasycznych objawów), duże lustra, ekrany odpowiadające określonym stylu lub może wyznaczać przestrzeń za pomocą światła.

sufit

Jeśli w łazience jest wykonany w stylu klasycznym, sufit trzeba urządzić w jasnych kolorach. Może być malowany białą farbą lub gipsowe. Wolno używać rozpinany sufit lub lustro.

Ściany są zwykle zdobią płytki ceramiczne, marmur. Marmur – prawdziwy klasyk. On majestatycznie zimno, arystokratyczny i luksusowe. Ale taki „niedostępność” należy rozcieńczyć przytulne wnętrze.

Płytki podłogowe rozłożone jeden kolor lub z klasycznym wzorem.

Do projektowania łazienek w stylu klasycznych akcesoriów i mebli lepiej wybrać odpowiednie kolory.

Brown, jak już wspomniano, w odniesieniu do łazienki z większej powierzchni. Jeśli są one traktowane jako główny projekt kolor, to będzie konieczne, aby rozcieńczyć ich oprawy w wyposażeniu białych i to samo.

Który to materiał jest wybrany na podłodze?

Płytki do łazienki w stylu klasycznym pozostaje popularną opcją wykończenia. Zgodnie z projektem, to w tym przypadku powinien przypominać marmuru lub kamienia naturalnego. Ale tradycyjne klasyki implikuje neutralny kolor: biały, beżowy lub ciemne kolory, które mają zastosowanie w tym wykładziny podłogowej. Alternatywą dla płytek ceramicznych jest Wylewki, ale w cenie to będzie kosztować więcej. I lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do płytek, ponieważ jest silniejszy, dać w demontażu, w razie potrzeby, a wybór kolorów projektantów jest o wiele szerszy.

z pewnością brzmi sprzeczne, ale niedrogich płytek – baza pokrycie ściany i podłoga w łazience w drogich klasycznym stylu. Ale „drogie” i luksus może dać kolor i wzorca projektowego.

konstrukcja ściany

Ściany w łazience wysiadać terakota, marmur lub kamień naturalny lub sztuczny. Można użyć płytki, które imituje kamień lub wyglądać jak marmur.

Wariant przykleić tapetę zmywalną, ale jest idealny dla większego obszaru z kąpieli.

Łazienka w stylu klasycznym mogą być otynkowane błyszczący, zboże lub inne tynki dekoracyjne. Uzupełnienie konstrukcji ścian mogą być formowane gzymsy i kolumny, krawężniki wzdłuż kwestii granic lub zastosować dyskretny kwiatowy wzór.

Jeśli w łazience zapewnia zagospodarowania przestrzennego, można zastosować kilka rodzajów dekoracji ścian.

oświetlenie łazienki. Wybór klasycznych lamp

Za pomocą urządzeń oświetleniowych do łazienki nałożyć szereg wymagań:

 1. Muszą być odporne na nagłe zmiany temperatury.
 2. Światła muszą być wodoodporne.
 3. Istotne urządzenia oświetleniowe muszą być zabezpieczone za pomocą korozji metalu.

Jest to wspólne standardy jakościowe charakterystyczne dla samej łazienki.

Oświetlenie w klasycznym wnętrzu kąpiel może być w formie żyrandole, lub wbudowany w uchwyty ścienne, innymi słowy, opcje są uważane za ścianę lub sufit. Lampa na suficie w łazience może być w jednym przykładzie wykonania i zastosowano jako podstawowy oświetlenia i stosowane jako elementy ścienne dodatkowych źródeł światła.

Dla klasycznie stylizowany łazience jest typowa instalacja kinkiety obok lustra lub zlewu.

Co do materiałów klasycznych lamp muszą być naturalne. W ogóle, oświetlenie łazienki – jest to element, którego celem – przedstawić w korzystnym świetle wszystkie klasyczne wnętrza w łazience.

Wybierając taką konstrukcję powinny dać pierwszeństwo do lamp z elementów kutych, żyrandole, żyrandole i kinkiety.

Wybór „klasycznej” hydraulika

Łazienka, zaprojektowany w ścisłej zgodzie z klasyki, i sugeruje, że zawiera odpowiedni styl kanalizacji. Znajdź to nie jest trudne, nowoczesne sklepy oferują szeroki wybór produktów o dowolnym kształcie i wzornictwie.

Dla klasycznego stylu sanitarne charakteryzują się następującymi cechami:

 1. Kąpiel forma – owalna, boki i oparcie są podniesione.
 2. Wanny klasyczne wykonane są z żeliwa lub mosiądzu, który od dłuższego czasu są w stanie utrzymać wymaganą temperaturę wody.
 3. Bath znajduje się na cokole lub wygiętych nogach.
 4. W klasycznej wersji noclegi łazienka znajduje się w centrum miasta, ale w rzeczywistości, oczywiście, jest, aby rozpocząć od placu pokoju.
 5. Mikser używany w złoconym brązie i wydajności.
 6. Toaleta, jeśli to możliwe, powinny być umieszczone w „zacisznej” miejsce i nie być oczywiste. W klasycznym wnętrzu jest szeroko stosowany toaletę z górnego zbiornika.
 7. Jeżeli zakwaterowanie jest bidet, a następnie stworzyć harmonijny ogólny obraz jest lepiej, aby uzyskać ją w tej samej wydajności z toaletą.
 8. Co do zlewu, a następnie musi być nietypowy kształt, biały lub zawierają elementy klasycznego Dekoracja loszek, ścisłej geometrii rysunków. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalować umywalkę z lustrem w łazience. I zlew musi być zainstalowany w szafce.

Meble w łazience

Klasyczne zapewnia pokoje z drewnianymi meblami w łazience. Ale jeszcze zanim proces jego układ powinien dbać o dobrą wentylację w pomieszczeniu, jak drzewo jest bardzo wrażliwy na zmiany temperatury. Inna opcja – jest kupić meble wykonane z drewna, wstępnie oczyszczonej ze specjalnym lakierem, które uniemożliwiają przenikanie wilgoci i pary wodnej.

Dla klasycznych wnętrz meble zmieścić się w biały, beżowy tonu. Jak stosować wszystkie odcienie brązu i tzw drzewiastych koloru.

Nie zapomnij o tak ważnym elementem mebli jak meble. Powinien on być wybrany w ścisłej zgodzie z ogólnym projekcie pokoju. Dla klasycznej charakterystyce z kutego żelaza uchwyty, zakrzywione szafy nogi.

akcesoria

Z łazienką udogodnienia powinien starać, aby nie przesadzić. Powinny one być z umiarem lub na minimalnym poziomie. Nadmierna ilość włączyć luksusowe i wyrafinowane kąpiel w zagraconym pokoju. Klasyczny nie toleruje nonsens.

akcesoria łazienkowe w stylu klasycznym powinny być wybrane zgodnie z istniejącymi elementami wyposażenia i kranów. Idealnie powinno być wykonywane w jednym kierunku projektowania. Korzystne jest, aby dać produkty kute, które będą korzystne wyglądać w połączeniu z białej ceramiki sanitarnej.

Akcenty na lustrach

lustro łazienkowe – integralną częścią wnętrza. Klasyczne lustro umieszczone w drogich ramek, bez wątpienia, przyciągają wzrok. Ramki mogą być metalowe lustra, kute, zakrzywiony kształt, wykonane z brązu lub kolorze złotym. Przynajmniej spojrzeć drogich rzeźbione drewniane ramki. Obecność oświetlenia w lustrach.

Dokonywanie małej łazienki w stylu klasycznym

Wielkość wymaga klasyki możliwości jego realizacji. Wyrafinowanie i cierpienie – absurdalny koncepcje. Jeszcze mała łazienka w stylu klasycznym – pomysł jest całkiem voplotimaya w życiu.

Ze względu na niewielką materiału, niestety, wszystkie sztuczki klasyki nie będą miały zastosowania. Do wszystkich z nich wykorzystywane do maksimum, należy skorzystać z następujących wskazówek:

 1. Wygładzanie musi być przeprowadzone zgodnie z zasadami pożądanego stylu, ale nie jest to konieczne, aby pobrać dodatkowe dekoracje ścienne.
 2. Od hydraulików umieścić wannę na nóżkach i wykonane w klasycznym stylu umywalką i WC.
 3. Set miksery niezbędne, oczywiście, zgodnie z wybranym stylem, ale to nie jest konieczne, aby dać pierwszeństwo opcji kłopotliwe.

Jeśli to możliwe, zamiast pojedynczej powłoce należy zainstalować szafę z wbudowaną umywalką.

Styl klasyczny jest zawsze w modzie

Pomimo fantazyjnych nowych rozwiązań konstrukcyjnych w projektowaniu budynków, klasyczny styl nie jest gorsza od nich popyt.

A najbardziej zaskakujące – że ten popyt jest oryginalną formą muzyki klasycznej, bez wszelkiego rodzaju zmian i uzupełnień. Dlatego decydują się naprawić łazienkę w tym stylu odważą tylko prawdziwych koneserów muzyki klasycznej, mające również wysokie dochody. Co do tej kwestii, jako idei projektowania łazienek, a następnie, jak widzieliśmy, nawet dla takiego prostego stylu, mogą być bardzo ciekawe i niepowtarzalne.