864 Shares 7223 views

Jaki jest szkodliwości palenia dla nastolatków?

Do tej pory Rosja prowadzi w liczbie osób używających tytoniu. Począwszy od 2012 roku, około 65% mężczyzn i 30% kobiet to palacze. Te same smutne statystyki stwierdza: Federacji Rosyjskiej ma najwyższą uzależnienia od nikotyny wśród dzieci.


Szkodliwość palenia dla młodzieży – temat, który warto dyskutować nie tylko o tym trzeba krzyczeć głośno. Dorośli, którzy wiedzą o szkodliwości tytoniu na zdrowie, już ich wybór. Ale chronić od tej niebezpiecznej choroby dzieci – to ogromne znaczenie.

Zacznijmy od tego, że palenie jest szkodliwe dla młodzieży jest nieporównywalnie większa niż dla ludzi, którzy osiągnęli pełnoletność. Organizm dziecko podatne na trucizny zawartych w papierosie. Wrażliwe komórki nerwowe dziecko pod działaniem substancji toksycznych są wyczerpane, a tym samym zmniejszenie zdolności poznawczych i powoduje zmęczenie zarówno fizyczne i psychiczne.

Ponadto lwia palaczy zrobić swój pierwszy przeciągnij go do wieku 18 lat. Ponadto, śmiertelność wśród tych osób jest wyższa niż tych, którzy „spotkał się” z nikotyną jako osoba dorosła. Patologia układu oddechowego bardziej narażone na rozwój u palaczy z „czasów szkolnych”.

Jak wiadomo, nikotyna osłabienia ściany naczynia, a tym samym zagęszczeniu krew. W młodym wieku, problemy z układem krążenia są rzadkie, więc dzieci często nie odczuwają negatywne konsekwencje dla ich zdrowia. Ale szkodliwości palenia do nastolatków jest jasne: to jest dziecko jest ustanowienie i regulacja wszystkich systemów organizmu. Gdy procesy te są w przybliżeniu inwazji trujących substancji występuje niedorozwój narządów, zmniejszenie napięcia mięśniowego, odczuwalnego spowolnienia.

Zwłaszcza od palenia wpływa na oczy, jak kapilar, które dostarczają im składników odżywczych, pod wpływem nikotyny spazmiruyutsya, atrofii i przestają pełnić swoją funkcję transportową dostawy tlenu. Dziecko narażone na uzależnienie od nikotyny, wzrok pogarsza się.

Również palenie jest szkodliwe dla młodzieży jest zwiększenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Ataki dymu błonach śluzowych analizatora wzrokowego, przyczynia się do wczesnego rozwoju jaskry. przypadki tzw ambliopatii tytoniu znany również – ślepoty spowodowane przez ten „zły nawyk”.

Mówiąc o szkodliwości palenia dla młodzieży, nie wspominając o rewitalizację tarczycy, które występuje w wyniku zwiększonej częstości akcji serca, wzrost temperatury ciała i zaburzeń snu. Nierównowaga hormonalna nieodłączne w dziecku w okresie dojrzewania, z powodu palenia pogarsza.

problemy zdrowotne związane z uzależnieniem od nikotyny, są niemal wszystkie systemy organizmu jak toksyny zawarte w papierosach, przygotowanej przez krew po całym organizmie.

Na zagrożeń wynikających z palenia dla dzieci i dorosłych, trzeba znać wszystkich. Problem z wyglądem tej zależności jest totalna niewiedza ludności z medycznego punktu widzenia. Podczas gdy dzieci będą słyszeć, że palenie jest szkodliwe, ale widzimy wokół palenia dorosłych – problem pozostanie nierozwiązany. Anti-tobacco praca edukacyjna w szkołach i rodzina muszą być połączone z tworzeniem pozytywnego wizerunku niepalący.