384 Shares 6632 views

Laptop Upgrade: poprawa funkcjonalności systemu chłodzenia

W dzisiejszym świecie użytkowników technologii komputerowych są coraz częściej starają się zminimalizować wielkość urządzenia. I coraz bardziej oczywista tendencja do zastąpienia komputerów stacjonarnych większych do mniejszych notebooków lub przesunąć do jeszcze mniejszych netbookach i tabletach. Tendencja ta przynosi wiele korzyści dla użytkownika w zakresie stosowania technologii komputerowej, ale w tym samym czasie istnieją problemy, które nie były w urządzeniach stacjonarnych. Ponieważ laptop jest na tyle mała, a gdy praca jest przydzielona dużo ciepła, to musi być skutecznie usuwane do gadżetu nie przegrzać. Każdy użytkownik komputera wie, że technologia to urządzenie działa jak odkurzacz, a laptop nie jest wyjątkiem. Dlatego też, nawet po krótkim okresie służby często wymaga modernizacji laptopa.


Przyczyny problemów w układzie chłodzenia notebooka

Jeśli weźmiemy pod uwagę przyczynę przegrzania, możliwe jest wybranie kilku punktów, które prowadzą do wzrostu temperatury wewnątrz urządzenia. Przyczyny te można podzielić na dwie kategorie: fizyczne i oprogramowanie. Fizyczna może prowadzić kurzu i innych zanieczyszczeń do układu chłodzenia przenośnego, które uniemożliwiają wentylator chłodzący może przepływać swobodnie wokół procesora i karty graficznej w gadżetów. Przyczyny te mogą także nakładać się na swobodny dostęp powietrza do układu chłodzenia, co również prowadzi do przegrzania laptopa.

Dla bardziej złożone przyczyny obejmują suszenie thermopaste na elementach grzewczych urządzenia i pogorszenie układu chłodzenia smarowania wentylatora. A jeśli mówimy o oprogramowaniu z powodu przegrzania, jest możliwe, aby przeznaczyć stosowanie skomplikowanych i szybko zmieniających się grafiką, zwłaszcza w programach do gier, a także praca z tak zwanych ciężkich zastosowań, które wykorzystują maksymalnych możliwości procesora i grafiki karty.

Sposoby rozwiązania problemu chłodzenia

Sposoby rozwiązania problemu chłodzenia może być ich kilka. użytkowników laptopów w pierwszej kolejności należy zacząć od najprostszych – to jest czyszczenie układu chłodzenia przed kurzem i brudem. Często taka operacja stara się produkować na bieżąco, jak tylko laptop zaczyna się przegrzewać, czy istnieje dodatkowy hałas wentylatora. Dla bardziej skomplikowanych procedur powinien obejmować zastąpienie pasty przewodzące ciepło do układu procesora i grafika. Ale jeśli wszystkie te działania nie pomogą rozwiązać problemu przegrzewania, konieczne staje się modernizacja układu chłodzenia notebooka. W ten sposób o podobnej operacji mogą być różne. Istnieją metody wewnętrznych i zewnętrznych rozwiązywania problemów. W ten sposób uaktualniania laptopa z wykorzystaniem różnych wentylacji podporowe mogą być przypisane w procesach zewnętrznych, a zmiana elementów systemu chłodzenia – na wewnętrznej.

wentylator but

Czyszczenie laptopa wentylator chłodzący – to pierwszą rzeczą do zrobienia jest właściciel urządzenia w przypadku przegrzania problemy gadżet. Procedura czyszczenia wentylator jest dość prosta, a nawet ze specjalnymi umiejętnościami, może wykonywać tę pracę na własną rękę. Na przykład, jeśli trzeba zmodernizować laptopa Acer, na początku należy zwrócić uwagę na wentylator chłodzący. Zaletą tej konstrukcji notebooków produktów jest łatwość usuwania tylną pokrywę i dobry dostęp do systemu chłodzenia. Po usunięciu kilku śrub mocujących użytkownik łatwo demontować wentylator oraz chłodnicę. To jest łatwe do czyszczenia z kurzu i brudu.

Wymiana pasty w układzie chłodzenia

Jeśli problem nie ustąpi po czyszczeniu wentylatora, warto zwrócić uwagę na stan pasty termicznej na elementach, które są najbardziej off ciepła. Elementy te są procesor i karta graficzna. Na przykład modernizacja laptopa HP w układzie chłodzenia rozpoczyna się również z wymianą pasty termicznej prowadzenie. Ale należy pamiętać, że po takiej gwarancji zamiennik utraconego gadżetu. Jeśli zdecydujesz się na własną rękę do przeprowadzenia tej operacji usunięcia grzejniki z CPU i GPU, a następnie ostrożnie usunąć starą pastę z tych elementów, a następnie zastosować nowy.

Modernizacja wentylatora w laptopie

Czasami nawet podczas pracy nad problemem z przegrzania laptopa nie może być naprawione. W tym przypadku, konieczne modernizacji laptop chłodzenia. Dzieje się tak najczęściej, gdy problemem jest to, że programy, które powodują procesor i karta graficzna do pracy na pełnych obrotach, czy właściciel procesor taktowany notebooka celowo wyższe niż normalnie. Najczęściej w takich przypadkach można wybrać mocniejszy wentylator o tej samej wielkości. Ważne jest, aby pamiętać, że przypisania stykowe styków w złączu może różnić się od tej, która była przy wentylatorze, pierwotnie zainstalowane w komputerze przenośnym. W tym przypadku, przed zainstalowaniem nowego elementu, aby zmienić okablowanie swoich kontaktów. W przeciwnym razie wentylator może po prostu nie działa, lub zmienić kierunek obrotów, co doprowadzi do większej liczby problemów.

Dodatkowa chłodnica w układzie chłodzenia

Jeśli jest to modernizacja laptopa, nie zawsze jest to możliwe, aby zainstalować mocniejszy wentylator. Często te wentylatory zajmują więcej miejsca lub otwory montażowe nie są zgodne z tym modelem laptopa. Co można zrobić w tym przypadku? Niektórzy właściciele laptopów odkryli, że jest wystarczająco skuteczne dodatkowe blachy miedziane na grzejnikach chłodzenia. Taka płyta może być wykonana z drutu miedzianego o grubości wstępnego ogrzewania palnikiem gazowym i nitowanie młotka. To zwiększa powierzchnię grzejników przenośnych rozpraszania ciepła. Na przykład, gdy modernizacja laptopa Asus wykonany, aby znaleźć wolne miejsce jest problematyczne. W tym przypadku dodatkowy talerz, aby pomóc w rozwiązaniu problemu.

Pozbycie gwizdkiem wysokiej częstotliwości na laptopie

Dość często, jako inny problem związany z systemem chłodzenia notebooka, zwany wygląd gwizdkiem wysokiej częstotliwości pod dużym obciążeniem na komputerze. drgań wentylatora przesyłane do ciała gadżet, który może utworzyć nieprzyjemne dźwięki tła, którego ton zmienia się w zależności od obciążenia systemu. Jeśli laptop jest modernizacja, to problem jest również podany trochę uwagi. W tym przypadku ważne jest nie tylko ostrożny system chłodzenia notebooka izolacji akustycznej, ale również zmniejszyć wolne od punktów kontaktowych systemu z obudowy i innych części laptopa. Często różne dielektryczne związki przewodzące ciepło stosowane do takich celów. Zazwyczaj są one wylano strzykawką. A podczas zestalania staje się jak miękką masę kauczuku. Tak, laptop Acer Aspire modernizacja za pomocą takiego preparatu daje znakomite rezultaty.

układ chłodzenia zewnętrzny laptopa

Zdarza się, że niektórzy użytkownicy laptopów, z obawy przed utratą gwarancji na gadżetem, nie odważy się go otworzyć, a w tym przypadku modernizacji notebook jest niemożliwe. Jedynym możliwym do przyjęcia jest użycie zewnętrznego chłodzenia. Obecnie dostępne są różne wsporniki wiele takich urządzeń, które są montowane wentylator promieniowy. Liczba fanów określa moc układu chłodzenia takich podpór. Ich koszt może się różnić w zależności od pojemności układu chłodzenia i producenta, aby tego akcesorium.

Korzystanie z centrum serwisowym w celu rozwiązania problemu chłodzenia laptopa

Jeśli laptop jest jeszcze na gwarancji, wszelkie zmiany w jego konfiguracji automatycznie straci ją. Dlatego wielu użytkowników są niechętne, aby otworzyć swój własny laptop lub znaleźć własną wiedzę i umiejętności wystarczające do wykonywania tego rodzaju pracy. W tym przypadku, najbardziej rozsądnym rozwiązaniem byłoby skontaktować się z centrum serwisowym dla urządzeń producenta. Mimo że jej eksperci nie dokona zmian w konstrukcji laptopa, jednak będą one oczyścić wentylator i wymienić Pasta termoprzewodząca w celu zagwarantowania zachowania gadżetu.