543 Shares 1415 views

Symulator rolkowy: recenzje. Walec do prasy – niedrogi domowy symulator

W czasach młodości naszych rodziców ten symulator był szeroko rozpowszechniony. Ale nawet dzisiaj temat ten ma przeważnie pozytywne recenzje. Rolka do prasy jest łatwa w użyciu i nie zajmuje dużo miejsca. I dla samokształcenia w domu, ten mini-symulator jest doskonałym asystentem na drodze do figury marzeń.

Co to jest symulator

Rolka gimnastyczna do prasy jest okrąg, z uchwytami po bokach, których średnica zmienia się od 16 do 20 centymetrów.

Każdy producent zmienia to na swój sposób: jednym, dwoma lub czterema kółkami, z dywanikiem na nogi, z możliwością powrotu i tak dalej.

Samulator wałków jest wykonany z specjalnych materiałów, które nie uszkadzają powierzchni, na której wykonywane są ćwiczenia fizyczne z jego udziałem.

Czy film jest skuteczny?

Dzięki niemu nie tylko można dokręcić i wzmocnić mięśnie, ale również znacząco zmniejszyć masę ciała. Pracuje prawie we wszystkich głównych grupach mięśni i plusach wszystkich, które są trudne do pompy, wykonując inne ćwiczenia.

Głównym warunkiem pracy z tym symulatorem jest przestrzeganie prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Już następnego dnia po zajęciach poczujesz ból w mięśniach, co wskazuje, że działają (rock).

Mięśnie opracowane przez symulator

Koło gimnastyczne jest również nazywane wałkiem do prasy, ale nie tylko badania. W tym możesz być pewien już w pierwszej lekcji. Korzystając z symulatora (wałka do prasy), można wypracować wszystkie główne grupy mięśni. Każde ćwiczenie pompuje niektóre części ciała. Wystarczy wypracować cały szkielet mięśniowy, a osiem ćwiczeń, w których uczestniczy rolka prasowa.

Mięśnie aktywne podczas treningu z kołem gimnastycznym:

 • Wstecz.
 • Piersi.
 • Delta.
 • Proste i ukośne mięśnie prasy.
 • Nogi i pośladki.
 • Ręce.
 • Mięśnie szyi (oczywiście nie robią dużo pracy, ale są napięte w pracy).
 • Szkielet (zwykle stosowany do pompowania tego mięśni jest bardzo trudny).
 • Runda, w kształcie rombu, zardzewiała (małe mięśnie, które znajdują się w pobliżu głównych).
 • Połączenia (na przykład przylega muskulatura – rolka podtrzymuje swoją siłę).

Ćwiczenia z rolką do prasy

Dla mężczyzn, co w zasadzie dla kobiet, istnieje wiele różnych działań. Choć wydaje się, że w lekcjach z tym symulatorem nie ma różnorodności. Ale w żadnym razie nie jest to przypadek. Ogólnie rzecz biorąc, technikę wykonywania ćwiczeń nie zależy od płci. Mocne strony kobiet są niższe, więc nie zawsze kończą się treningi. W związku z tym zachęca się przedstawicieli pięknej połowy ludzkości do wykonywania tych samych ćwiczeń, które mężczyźni. Z jednym wyjątkiem – aby zmniejszyć liczbę powtórzeń w podejściu.

Ćwiczenia z rolką dla prasy dla mężczyzn:

 • Pozycję wyjściową – na kolanach, przytrzymaj ręce symulatorem. Stopniowo zacznij go obracać na podłodze. Ciało zejdzie. Raz staje się równolegle do podłogi, walec zaczyna ruch wsteczny. Powoli powracasz do pierwotnej pozycji. Kolana są wygięte podczas ćwiczeń. Podczas ćwiczeń naprężenia mięśni prasy powinny być odczuwalne.
 • Wstępne położenie siedzi na twardej powierzchni, nogi są wygięte na kolanach. Ostrożnie naciskaj rolkę na nogi. Powinni być na ramionach symulatora. Bezpośrednie ręce opierają się na podłodze i uruchamiają powolny, delikatny ruch rolki do przodu. Kolana powinny dotykać klatki piersiowej, a następnie zatrzymać i zwijać maszynę, tak aby ciało zajęło jej oryginalne położenie. Podczas tego ćwiczenia nacisk kładzie się na mięśnie bioder, pośladków i prasy, starają się kontrolować technikę wykonania, ponieważ zależy to od jakości szkolenia.
 • Pozycja wyjściowa leży na brzuchu na twardej powierzchni. Z wyciągniętymi rękami przed głową trzymaj na rolce. To ćwiczenie ma na celu wypracowanie mięśni plecy, bicepsów i tricepsów. Powoli, lekko naciskając na wałek, pociągnij do siebie. Ale nie odrywaj bioder od powierzchni, na której leżysz. W trakcie wykonywania ćwiczeń zginaj się. W najwyższym punkcie przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powoli powróć do pierwotnej pozycji.
 • Początkowa postawa siedzi na podłodze z nogami prosto. Umieść koło po prawej stronie. Chwyć go za ręce i odłóż na bok na maksymalną odległość. Trzymaj sekundę w tej pozycji, a następnie powróć do oryginału. Więc trenujesz ukośne mięśnie prasy. Wykonaj dziesięć powtórzeń w jednym kierunku, a następnie przesuń rolkę w lewo i wykonaj tę samą liczbę stoków.
 • To ćwiczenie, które będzie pasowało do doświadczonych użytkowników symulatora. Pozycja wyjściowa stoi. Zejdź z rolką w dłoniach. Umieść to na podłodze. Pochylić się do przodu, przewinąć rolkę w przód. Następnie powróć do pozycji początkowej.

Zalety i wady symulatora

Koło gimnastyczne nie jest idealnym pociskiem, opowiemy o tym przez referencje. Walec do prasy ma swoje zalety i wady.

Zalety symulatora:

 • Miniaturowe koło gimnastyczne. To pozwala radzić sobie z nim nawet w najmniejszym apartamencie. A po treningu umieść na przykład w szafie, gdzie nie będzie ingerować w nikogo i mieści się na małym wolnym obszarze.
 • Niska cena (średnio około 2000 rubli). Ten symulator działa niemal wszystkie mięśnie wraz ze kosztownym.
 • Wszechstronność. Ta zaleta rolki gimnastycznej polega na tym, że oprócz głównych grup mięśniowych również pompuje małe, co jest niemożliwe z wolnymi ciężarami.

Wady klipu dla prasy tylko w jednym – z jego pomocą, wszyscy nie mogą trenować. Aby rozpocząć ćwiczenia z kołem gimnastycznym, mięśnie powinny być fizycznie przygotowane. Dlatego przed treningiem z wałkiem potrząśnij mięśnie brzucha, rąk przez inne ćwiczenia przez około dwa tygodnie.

Porady

Aby kupić film dla prasy, nie będzie to trudne, ponieważ jest ono dostępne w sprzedaży w wielu sklepach sportowych. Jego koszt jest niewielki, około 10 dolarów. Podczas zakupu warto jednak uważnie sprawdzać symulator. Staraj się wybrać taki, na którym będą gumowane uchwyty i koło z reliefem wizualnie podobnym do opony samochodu. Te dodatki sprawią, że twoje treningi będą bezpieczne i wygodne.

Dla początkujących zaleca się wykonywanie ćwiczeń nie z pełną amplitudą, to jest, aby obniżyć i podnieść ciało nie jak najwięcej. Więc będziesz się chronić przed urazami. Uważaj na dobre samopoczucie, jeśli czujesz, że możesz się obniżyć, a potem zrób to, ale unikaj bólu. Stopniowo ciało przyzwyczai się do naprężeń i pozwoli Ci na prawidłowe wykonywanie wszystkich ćwiczeń.

Recenzje: reklama dla prasy

Studiując opinie ludzi, którzy używali tego symulatora, możemy powiedzieć z przekonaniem, że jest skuteczny. W końcu przeważa pozytywnie. Prasa prasowa pomogła wielu osobom zobaczyć pożądaną kostkę.

Opinie ludzi, którzy korzystali z symulatora zgadzają się, że zdecydowanie pomaga, najważniejsze jest regularne i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Wielu ludzi początkowo trudno złapać równowagę, ale ta umiejętność przynosi doświadczenie. Na pewno nie zaleca się używania koła gimnastycznego dla osób z chorobami kręgosłupa i kręgosłupa.

Podsumowując opinie stażystów, można z całą pewnością stwierdzić, że symulator rolki sprawia, że brzuch płasko i wzmacnia prawie wszystkie mięśnie.