623 Shares 5107 views

Jak ocieplić podłogę na pierwszym piętrze? Różne sposoby ocieplenia podłogi w mieszkaniu

Jak wiadomo, gorące powietrze ma tendencję do wzrostu w górę, w wyniku podłogi jest najzimniejszym miejsce w domu lub mieszkaniu. Dotyczy to na parterze, który jest często w piwnicy lub piwnicy szczególnie. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak ocieplić podłogę na pierwszym piętrze i poza nią.


Najbardziej niezawodny sposób w celu ochrony przed zimnem jest zastosowanie izolacji, które może być w postaci bloków lub bele materiałów sypkich. Podejmując decyzję o tym, co jest najlepiej ocieplić podłogę, konieczne jest, aby wybierać pomiędzy ceną, trwałością i termoizolacyjne właściwości materiału.

Izolacja przestrzeni piwnicy

Konstruktorzy nie troszczą się o integralność że rozłożone na podłogę. W przestrzeni piwnicy, zwykle są szczeliny. Mogą nawet być postrzegane z piwnicy. Pierwszą rzeczą, którą trzeba podjąć – jest bliska pęknięcia w suficie. Małe otwory można proshpaklevat poniżej. W prywatnym domu na podłodze z spodu płyty grzewczej może być przyklejony.

Tutaj jest odpowiedni do montażu klejącej pianki. Jak zrobić podłogę izolowaną dolną płytę, aby nadążyć? Aby to zrobić, oni dodatkowo prihvatyvayut kołki, spadochrony, a propenivayut stawy.

Pozorna zaletą tej metody jest to, że nie trzeba robić nic, aby przerwać. Wszystko pozostanie jak było, a dom będzie ciepły.

Ocieplenie podłogi drewniane

Stare deski podłogowe mogą być zastąpione przez nowe. Jeśli jest w dobrym stanie, na podłodze dokładnie analizowany. Dlatego konieczne jest, aby oznakowanie płyt, więc nie trać czasu i wysiłku, aby pasował. Szczególnie dotyczy to pół podłogi. Demontaż zrobić, aby znowu zebrać same. Gwoździe są usuwane ostrożnie, tak aby nie uszkodzić płytę. Podczas montażu podłogi wskazane jest użycie śrub samogwintujących, które tworzą bardziej trwałe związki, które łatwo usunąć.

Przed ocieplić podłogę na parterze, w górnej części szczeliny muszą być starannie naprawiony pianką, szpachlówki i zaprawy cementowo-piaskowej. Laghi sprawdzić poziom i dalszego wzmocnienia. W przeciwnym razie, deski podłogowe są tylko piski, jak wcześniej. W marketach budowlanych mają na stojakach sprzedaży, które są przykręcone do legarów, a reszta na podłodze. Mogą one również być wykonane z prętów stalowych.

Płyty podłogowe są układane szczelnie wełną mineralną, która musi iść do ściany. Rozwiązanie budżet jest zastosowanie maty ze słomy lub trocin, ale rozkładają się w czasie. Można również skorzystać z rozszerzoną gliny, wióry styropianowe lub żużlu. W zasadzie każdy odpowiedni izolacja jeżeli wykonuje ona swoje funkcje. Dno zachodzić na warstwę bariery dla pary są ułożone w taki sposób, aby nie gromadzą się wilgoć, z których znacznie pogorszyć właściwości izolacyjne.

Jak ocieplić pianki polistyrenowej lub podłogi

Jeśli podłoga jest pokryta płytkami ceramicznymi lub spoiw cementowych, możliwe jest, aby zaizolować przy użyciu cienkich arkuszy pianki lub styropianu.

Stosowany również płyty pilśniowej i płytę pilśniową sheetrock gipsu. Ale ich właściwości termoizolacyjne są znacznie niższe.

Od konkretnej podłogi układa się warstwę bariery gazowej, a na nim – warstwę ogrzewacza i folii polietylenowej. Następnie jastrychu układa się na wierzchu cementu lub mieszanin specjalnych. To musi być wzmocniony siatką. Aby skompensować wahania temperatury na ścianie obwodowej układa taśmę krawędziową. Z góry ustawić nowe wykładziny: płytki, parkiet, laminat lub linoleum.

Zaizolowane podłoże pod linoleum

Problem jak ocieplić podłogę na pierwszym piętrze, może być rozwiązany w najprostszy sposób ze względu na linoleum z podłożem. Jest to najbardziej powszechny, tani, łatwy do zainstalowania i obsługi pokrycia. Wystarczy poprawnie wycięte i wklejone pod cokołem.

Ten materiał jest warstwą PCV z wzorem i podłoży szklanych, które są często stosowane jako spienionego PCV. Jeden i ten sam materiał z obu stron uniemożliwia odkształcanie powłoki podczas zmian temperatury.

Istnieje również grzejnik na podłodze pod linoleum. Jest to dolna warstwa może być wykonana z tkaniny lub juty.

Dodatkowe podłoże pod linoleum

Jeżeli powłoka nie wykazuje wystarczającej ochrony przed zimnem dołu stosować dodatkowe podłoża pod podkładem: korek, lnu i polistyren. Korek jest dobrym izolatorem, ale może być stosowany jako oddzielny powłoki. Zazwyczaj ze sklejki lub płyty MDF mają również właściwości izolacyjne, ale efektem będzie znacznie większa, gdy w ich dalszym umieścić warstwę z ekspandowanego polistyrenu. Izolacja na podłodze pod linoleum najlepiej jest położyć sklejki lub płyty pilśniowej.

Odbywa się to w następujący sposób:

  • na sucho i płaski panel podłogowy izolowane podłoże;
  • sklejki ułożone i zamocowane za pomocą śrub do podłogi;
  • dim linoleum górnej i ukrycia krawędzi listwy, co chroni substrat przed wnikaniem wody.

Taka metoda jest stosowana w pomieszczeniach o wysokim suficie.

Jak połączyć ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe sprawia, że możliwe jest stworzenie jednolitego ciepła w pomieszczeniu. Jest to system ogrzewania umieszczony pod powłoką, która daje najbardziej korzystny rozkład temperatury w wysokości pomieszczenia.

Problem jak ocieplić podłogę na parterze za pomocą ogrzewania elektrycznego można rozwiązać za pomocą jednej z następujących metod:

  1. Folia podczerwieni pokryta każdego polimeru umieszczony pod pokryciem podłogi. Dla niego nie jest wymagane jastrychu.
  2. Przewód rezystancyjny, którego pojemność zmienia się w zależności od temperatury. obszary zimne ogrzewa więcej i ciepły – mniej. To wymaga jastrychu.
  3. Pręty z włókna węglowego, przymocowane do siatki z włókna szklanego może być wypełniona w konwencjonalnym kleju.

Po instalacji, trzeba wiedzieć, jak podłączyć ogrzewanie podłogowe. Wymaga to regulator temperatury, który jest połączony z przewodem grzejnym. Wszystkie połączenia powinny być wykonywane zgodnie z instrukcją, przeprowadzenie wszystkich etapów ostrożnie.

podgrzewanie wody odbywa się za pomocą rurki o cyrkulacji gorącej wody. Są one umieszczane pod jastrychem lub luźnego. Ogrzewanie odbywa się za pośrednictwem miedzi, polipropylenu lub rur z tworzyw sztucznych, które są podłączone do systemu ogrzewania pomieszczeń.

Ogrzewanie podłogowe mogą być rozmieszczone tak, aby były połączone w niektórych częściach. Aby to zrobić, należy umieścić w górnej części kolektora z zaworami sterującymi.

wniosek

Zaizolować podłogi mogą zostać osiągnięte przez instalację materiałów termoizolacyjnych, stosowane samodzielnie lub jako podłoża podłogowego. Szczególnie skuteczne dolnego panelu termoizolacyjnych nakładają się. Ich instalacja nie jest konieczny demontaż podłogi na piętrze. Dodatkowo, można ustawić system ogrzewania podłogowego, które mogą być samodzielne lub wprowadzić do systemu grzewczego domu.