289 Shares 9801 views

Cherry owoców: wykorzystanie i przeciwwskazania

Czeremcha – drzewo lub krzew liściasty, dorasta do dziesięciu metrów wysokości. Jej białe kwiaty, zebrane w piękne ręce i mieć silną i pachnący zapach pojawi się w maju. W drugiej połowie lata dojrzewania owoców wiśni, stosowanie które zostaną omówione w artykule.


opis

Czeremchy drzewo rośnie w krajach WNP, a mianowicie europejskiej części, w zachodniej Syberii i Azji Środkowej. Preferuje gleby wilgotne liściaste i olchowe lasy, mulisty – w pobliżu brzegów rzek i strumieni. Całe drzewo plantacje znajdują się w mieszanych krzakach.
Od dawna znane właściwości lecznicze owoców wiśni. Zastosowanie sprawdzonych wynikach wykopalisk archeologicznych z czasów epoki kamiennej. Korzystanie podczas gdy produkt w żywności, ludzie stopniowo zaczęli dostrzegać jego działanie lecznicze.

Gromadzenie i przygotowanie

Czeremcha zbierane przy suchej pogodzie, po porannej rosy lub w gromadzeniu wieczorem. Osiowe pędy nie tnie. Umieścić w kosz owoców wiśni. Stosowanie prowadzi się w domu, maksymalnie po 3-4 godzinach. Potem rozprzestrzenił się wysuszyć. Najlepiej jest, dla tych celów użyć suszarce w temperaturze 40-50 °, nie jest wyższa.
Przy słonecznej pogodzie, czeremchy, można przelać na papier lub tkaninę cienką warstwą i pozostawić do wyschnięcia na ulicy. Po surowiec przygotowany szczotka jest usuwany i spalony owoców, a następnie usuwa się z magazynu. Okres przechowywania owoców trwa maksymalnie pięć lat. Oprócz kwiatów rośliny są zbierane. Jednakże trwałość jest znacznie mniejszy i wynosi tylko jeden rok. Stosowany również kory drzewa. Jest w stanie być przechowywane przez dłuższy czas, aż do pięciu lat, a także owoców.

struktura

W miąższu jagody zawierają:

 • 15% tanin;
 • 8% antocyjanów;
 • 1% – pektyny;
 • 6% – glukoza;
 • – 6% fruktozy.

Ponadto, stwierdzono, kwas cytrynowy i kwas jabłkowy, flawonoidy i mikroelementy Te ostatnie obejmują:

 • potasu;
 • magnez;
 • wapń;
 • miedzi;
 • cynk;
 • chrom;
 • selenu;
 • niklu;
 • innych.

Kora, gałęzie, liście i kwiaty tej rośliny zawierają także wiele przydatnych elementów, które są od dawna stosowane w medycynie ludowej.

Przydatne właściwości

Zastanów się, jak składniki odżywcze, które składają się rośliny, wpływają na organizm ludzki.

 1. Taniny zawarte w instalacji kwasu, działanie przeciwzapalne i ściągające.
 2. Antocyjany pomaga wzmocnić naczynia krwionośne.
 3. Pektyny stymulują układ trawienny, aktywowanie działania jego mięśni gładkich.
 4. Lotny niszczą szkodliwe mikroorganizmy. Są wrażliwe nawet tych niechcianych gości, jak much i komarów. Dlatego owoce są często stosowane przed ukąszeniami owadów.
 5. Witamina PP wraz z pektyn oczyszcza krew.
 6. Witamina C z karotenoidów i flawonoidów wzmacnia ciała, zwiększenie odporności. Wszystkie elementy są doskonałym środkiem zapobiegawczym przed rakiem.
 7. Gojenie gorycz potasu mają łagodne działanie moczopędne, co pomaga w pracę układu moczowego.
 8. Wapń wspomaga szybką regenerację tkanek.

Polecam i przeziębienia mają owoc wiśni. Korzystanie z nich przyczyni się do usunięcia ciepła i mają działanie napotne. Przewlekłe stosowanie poprawia potencję u mężczyzn, stabilizuje cykl menstruacyjny u kobiet. Czeremcha jest również aktywnie stosowane w leczeniu dny moczanowej, zapalenia stawów, reumatyzm, ból głowy, ból zęba i innych problemów zdrowotnych.

Przeciwwskazania

Jednocześnie nie możemy zapomnieć o ostrożności. Czeremcha jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży. W instalacjach, w uzupełnieniu do przydatnych elementów zawierał kwas cyjanowodorowy. Ale to jest toksyczny. Jednak mała dawka nie zaszkodzi nawet dziecko (co najważniejsze nie jeść kości, więc jest gdzie substancją toksyczną jest skoncentrowana w największej ilości). Ale dla rozwoju płodu cyjanowodoru może mieć wpływ potępiający. Dlatego jest absolutnie przeciwwskazane u kobiet w ciąży.
Bukiety z jej pokoju jest również lepiej nie trzymać. Olejki eteryczne z dzikiej wiśni może powodować bóle głowy, a nawet zatrucia. nie mogą być wykorzystywane do ciągłego zaparcia wiśni owoców.

aplikacja

Z owocu jest przygotowany nalewki, herbaty, soki i herbata. Rozważmy recepty, które pomagają przy różnych dolegliwościach.
Zacznijmy od dwóch receptur infuzyjnych. Użyj jednego z nich, w zależności od wymaganej ilości codziennego użytku.

 1. W celu przygotowania odbioru łyżka surowca i szkło wlewa się gorącą wodę. W łaźni wodnej utrzymywanej w czwartej godziny, następnie ochłodzono i przesączono. Wlew przegotowanej wody dodaje się do pierwotnego poziomu i przechowywać w lodówce. On nadal ma działanie lecznicze, ale nie więcej niż dwa dni. Weź pół godziny przed posiłkiem przez pół kubka.
 2. W przypadku innych naparów receptę się 20 g surowego materiału, warzone w pół litra wrzącej wody do zaparzania i opuszczać przez dwanaście godzin termosy. Wziąć lekarstwo na zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie jelita grubego, biegunka, 100 ml trzy razy dziennie.
 3. A oto jak przygotować wywar. Wziąć łyżka surowca przegotowanej wody, pozostawiono do ogrzania w ciągu 20 minut, po czym przesączono. Należy także wziąć na pół szklanki 2-3 razy dziennie na zapalenie błony śluzowej żołądka lub biegunki.
 4. Świeży sok wziąć na pół kubek z łyżeczką miodu trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

recepty

Oprócz tego, że znalazł wiśniowy owoc stosowany w medycynie ludowej, jeść je, a ot tak, na przykład, poprzez dodanie w ciast lub chleba jako farszu.
Wyśmienite wiśniowy uzyskuje się, jeśli to mielenia z cukrem. Do wytwarzania przemyto owoców, łodyg i wykorbienia gotuje się w niewielkiej ilości wody. Następnie przeciera przez sito, dodać cukier (jeden pojemnik na kg paszy) mieszano.
Ma doskonały smak napar czeremchy. Przygotować go w sposób następujący. Wziąć 500 g suszonych owoców, wlać czterech litrów wody, ogrzewano do wrzenia i gotowano w niskiej temperaturze dla trzeciej godziny. Następnie chłodzi się w powietrzu, dodać 400 g cukru i pozostawić jeszcze dwunastu godzin. Następnie na szczycie dwa litry łagodnego ogrzewania wody, dodać 200 g cukru, 10 g drożdży, i ponownie dwanaście godzin, aby utrzymać piwny wędrował. Po tym czasie odsącza się go, wlano do trzy-litrowych pojemnikach szklanych. Trzy dni później, może być pijany.

Właściwości farmaceutyczne i zastosowanie innych częściach rośliny

Nie tylko owoc wiśni są wykorzystywane w medycynie. Kora, liście, kwiaty i korzenie – to wszystko jest w służbie człowieka. Zobaczmy, jak przygotować kompozycje lecznicze na różne dolegliwości.

Jeśli nękane przez ból w stawach, wziąć łyżkę kory w postaci proszku i wlać jej kieliszek wódki lub alkoholu. Mieszaninę tę usuwa się w ciemnym i chłodnym miejscu do trzech tygodni. Potem potarł miejsce, gdzie ból jest odczuwalny.
Dzikie kwiaty wiśni mają wyraźny napotne i moczopędne. Pół szklanki wrzącej wody 15 g kwiatów, wypełnić je i nalegać godzin. Remedy pić trzy razy dziennie po pół szklanki przez trzydzieści minut przed posiłkami.
Jak przydatne wiśnia dalej? To ma wyraźny wpływ na choroby oczu, a mianowicie jęczmień, zapalenie powiek i spojówek, jaskra. W celu przygotowania odbioru 15 g kwiatów i gotowanej wody. Bulion ochłodzono i zastosowano do pól bawełny oka nasączone nim.
Gdy zapalenie płuc i oskrzeli pomaga czeremchy liści. Łyżeczki surowy warzone w kubka wrzącej wody na 20 minut, po czym chłodzi się i w 75 ml trzy razy dziennie.

wniosek

Zatem dokładnie badane, które mają aplikacji owoc wiśni i przeciwwskazania może zreorganizować do tych naturalnych surowców. Oczywiście, lepiej jest je zebrać i przygotować się. Jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. Wtedy przychodzą do apteki ratunkowej. Tam nabyć owoce wiśni. Instrukcje użytkowania, które stosuje się do wszystkich leków, zawiera szczegółowe informacje na temat roślin, w tym o sposobach jego stosowania. Instrukcje powinny być ściśle przestrzegane.