423 Shares 9032 views

1 World Trade Center (Freedom Tower): opis, historia

1946. Chiny oczekuje nowej wojny domowej. Japonia wciąż nie może odzyskać od straszliwego ataku nuklearnego. Europa wchłania ruin. I Stany Zjednoczone? W Ameryce wszystko jest w porządku: Dolar uznane waluty międzynarodowej, jest stworzenie ONZ i Banku Światowego, rozpoczyna budowę nowych budynków. USA ma nadzieję, że wkrótce staną się one potężną moc i „podozhmut” przez cały świat.


W tym samym roku, moce Be, czyli zarządzanie Nowym Jorku, wyjdzie z propozycją budowy World Trade Center na dolnym Manhattanie – World Trade Center 1. Sugerują oni, że kraje powojenne będzie prowadzić handel międzynarodowy. Ale może to zapobiec zimnej wojny: rosyjski z najsilniejszą armią na świecie gruntów do nabycia bombę atomową, rzucanie lodowate spojrzenie na Europę i wzmocnienia przyjaznych stosunków z Azją: pomoc Koreańczyków do zakończenia wojny i trwale związany swoje stosunki z Chinami. To było wtedy, że Amerykanie i musimy odłożyć budowę WTC w nieskończoność.

Historia powstania z bliźniaczych wież

Główny architekt World Trade Center jako przeczucie, że jeden dzień przewidywanego ich budowy będzie odgrywać fatalny roli Stanów Zjednoczonych. Minoru Yamasaki napisał, że gdyby to było możliwe, „Chciałbym zostać rozwiązane kwestie architektoniczne naprzeciwko mnie, projektowanie domów jednopiętrowych.”

Wszystko zaczęło się z inicjatywy dyrektora New York Harbor sierpnia Tobin – jest on w 46 minionego wieku przedstawiła propozycję budowy World Trade Center 1. grubsza mówiąc, chciał stworzyć coś, co przyniesie większe dochody.

Legislatury dać pozwolenie na budowę 21 budynków na brzegu East River – To jest kraj, który należy do Urzędu. Jest to opracowanie projektu, a kiedy była gotowa (w 1949 roku), twierdząco dokument został wycofany.

W połowie 1950 opracowanego projektu widzi David Rockefeller. Tylko jego drugi cel – przywrócenie dolnej części atrakcyjności Miasta Nowego Jorku (Manhattan). W 1958 roku zaczęliśmy opracować plan zwiększenia działalności gospodarczej, aw 1960 roku rozpoczęła się na ocenie projektu World Trade Center. Zgodnie z nią, kompleks powinien być położony na 53 ha gruntów posiadanych przez Port Authority, jak również nastąpił sala wystawowa 300 metrów, otoczony przez 50- i 70-piętrowego hotelu i biurze. Rozrywka była pod warunkiem, takich jak teatry, restauracje i sklepy. Ale we wrześniu 1962 roku został powołany główny architekt (Minoru Yamasaki), która przeprowadziła prace nad ostatecznym projektem, aw 1965 roku rozpoczęto budowę.

Yamasaki poczyniła pewne zmiany: on dorozumiany odrzucił możliwość budowy zespołu budynków i zasugerował, aby zdecydować się na dwóch bliźniaczych wież 80 pięter wysokości. Wynikało, że konieczne jest, aby całkowicie zmienić wygląd. Jednak wszystko się bardzo szybko: pod koniec 1970 roku wszedł na najwyższą element konstrukcji nośnej w świątecznej atmosferze, a w 1973 roku budynek został oddany do eksploatacji.

Wydarzenia 11 września 2001

Prawie 30 lat zadań bliźniaczych World Trade Center są najwyższe na świecie. Pierwsza tragedia miała miejsce 26 lutego 1993. W tym dniu, na drugim piętrze Wieży Północnej, która posiada podziemny parking, eksplodował samochód, w którym bomba została zasadzona. Omar Abdel-Rahman (lider islamistów i organizator ataku terrorystycznego) nadzieję, że wieża zacznie się kruszyć i dotyka sekundę, czyli będzie całkowite zniszczenie wieżowców. Ale przeliczył – utalentowani kreacje architekt opór. Ofiary upadku stalowych 6 osób rannych o 1000, budynek jest całkowicie przestał działać.

102 minut – najgorszy w 2001 roku. Wystarczy pół godziny, a World Trade Center 1 przestała istnieć. Na 8:46 rano samolot z terrorystami na pokładzie staranował pierwszej wieży, a na 10:28 drugi „Boeing” – drugi, a te straszne sekundy zostały uchwycone na filmie. Ten akt terroryzmu jest największym w historii ludzkości. Jego ofiarami były prawie 3000 osób, kolejne 24 brakowało.

rewitalizacja budynku

21 listopada 2006 był dniem, kiedy rozpoczęto pierwszy etap budowy nowoczesnego WTC 1. Ten projekt zajęło dużo czasu i pieniędzy – prawie 4 mld $ i 7 lat (tak jak jego poprzednik, który został zniszczony 11 września 2001). Wysokość wieży wynosi 541 m (wraz z ostrza, w którym więcej niż 700 ton masa). Dziś ta kreacja architektoniczna jest najwyższy w Nowym Jorku, USA i całej zachodniej półkuli.

W tych miejscach, gdzie kiedyś stał bliźniacze wieże, pomnik 2 zostały zainstalowane w zbiorniku wykonanym z granitu, a na obwodzie pokryta płytami z brązu grawerowane z nazwiskami zmarłych. Znajdują się one dokładnie gdzie fundamenty pod budynki. I World Trade Center 1 położony jest w zachodniej rogu strony. Okazuje się, że nowe budynki, jak to jest otoczony Ground Zero (memoriału).

Cechy nowoczesnego budynku

World Trade Center 1, lub Freedom Tower, jest komercyjnym i budynek biurowy. Konstrukcja jest bardzo przypomina swoich poprzedników. Łatwo jest budynek spirala z ogromnym iglicy na szczycie. Jest szkliwione na zewnątrz i wewnątrz centralnej części znajduje się duży rozmiar lobby. Wysokość pomieszczeń wynosi 24 m, a tym samym zapewnia dostęp do biur, restauracji, centrów informacyjnych i hal wystawowych.

Część podziemna jest wyposażony w holu, podłączonego do linii kolejowych i miejskich metrze. Na szczycie, oczywiście, restauracje, zapewnia wspaniałe krajobrazy. Również na górnym poziomie znajdują się platformy widokowe. W dolnej części wieży Wolność jest wyłożony szklaną kształcie graniastosłupa, a na górze – na niebiesko.

Ciekawostki

  • Większość budżetu została przeznaczona do zapewnienia bezpieczeństwa w przypadku ataku terrorystycznego.
  • W 1776 roku wydała ona Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Budowanie wysokość – 1776 stóp, i to nie przypadek.
  • Tafle szklane, które zostały wybrane jako materiału powłoki, co zmniejsza koszty eksploatacji o 20%, ponieważ dzięki nim wnętrze wypełnione naturalnego światła.
  • Pomnik ludzi, którzy zginęli lub zaginęli, kiedy zawalił wcześniejsze wieżowce Manhattanu, według różnych szacunków, najczęściej odwiedzanych, ale projekt był krytykowany za ogromne koszty i brak estetyki.

Co trzeba wiedzieć, aby turystów?

Wszelkie zwiedzanie Nowego Jorku obejmuje wizytę w World Trade Center 1. Można też dostać go na własną rękę. Koszt wstępu na taras widokowy wynosi około 30 $. Podobnie jak w wielu innych krajach i miastach można kupić New York Pass i odwiedzić wszystkie żądane lokalizacje (w tym WTC 1) za darmo.

Widokowe Wieża Wolności (Nowy Jork, Manhattan) są na 100, 101 i 102 poziomów. Podnieść szybkobieżne windy, które są montowane w wyświetlaczach ściennych, pokazując kolejne etapy rozwoju miasta jako jej „dorastanie”.

Ze względu na straszną tragedię, jaka miała miejsce w tym miejscu 15 lat temu, wiele osób boi się odwiedzić World Trade Center 1. Gdy budynek został oddany do użytku, właściciele zostały czeka na najemców lokali – bardzo niewielu ludzi chcieli podjąć to ryzyko. Ale jak wiadomo, pocisk strzela samą ścieżkę dwa razy i mam nadzieję, że będzie to rzeczywiście być.

World Trade Center 1 – odpowiedź terroryzm

1 WTC nie jest po prostu piękny obiekt architektoniczny z panoramicznym platformy widokowej. Jest to odpowiednia reakcja na międzynarodowym terroryzmem, a także miejsce, w którym, aby uczcić pamięć osób, które zginęły. Nowoczesny budynek w Nowym Jorku jest jedną z głównych atrakcji, które są najbardziej uczęszczanych przez mieszkańców i turystów.