424 Shares 9804 views

Ile koszt ropy naftowej w 2008 roku? Dynamika cen, rodzaje cen, powstanie kosztów

Koszt baryłki ropy gatunku markera ma znaczący wpływ na gospodarkę czołowych państw i mogą być wykorzystywane jako narzędzie polityczne. Spadające ceny mają negatywny wpływ na gospodarkę ZSRR, odgrywając decydującą rolę w kryzysie politycznym, który wybuchł pod koniec lat 80-tych, i sprowokować upadek ZSRR. Wahania wartości wpływu zasobów budżetu państwa współczesnej Rosji, gospodarki w ogóle, a ceny innych ważnych elementów rosyjskiego eksportu – gaz ziemny.


Koszt oleju jest często porównywana z 2008 roku, kiedy w wyniku światowego kryzysu gospodarczego, było załamanie cen. Jednocześnie został on nagrany i historyczną wartość maksymalna. Ile koszt ropy naftowej w 2008 roku? Minimalny poziom wartości zasobu osiągnęła w dniu po świętach, a najwyższa cena została nagrana kilka miesięcy wcześniej – czwarty lipca.

Cena ropy – wskaźnik z wielu wydarzeń na arenie politycznej i wpływać wiodącej na świecie gospodarki. Ale zanim śledzenie wahań kosztów zasobów, powinna radzić sobie z różnego rodzaju cen, kosztów, celem tworzenia ostatecznego kosztu.

Rodzaje cen ropy: gatunek znacznik zasobu

W celu uproszczenia procesu handlu powszechne jest stosowanie kilku odniesienia (marker lub standardowej) gatunki oleju. Koszt większości rodzajów zasobów bezpośrednio lub pośrednio zależnych od ceny rynkowej utworzonej na następujących podstawowych klas:

  • Dubaj / Oman (Oman ropy, a także w 2007 roku) – są sprzedawane głównie na rynkach azjatyckich.
  • Brent oleju – wydobywany na wybrzeżach Norwegii, Szkocja, składa się z wielu typów materiałów. odmiana modelu jest złotym standardem dla ustalania cen ropy naftowej w Europie i krajach OPEC. Według notowań ropy Brent cena jest utworzona na Uralu krajowych marek.
  • West Texas Intermediate (znany również pod akronimem WTI) – olej Teksasu, którego koszt jest tworzony w momencie dostawy do zasobów pamięci masowej w Oklahomie, USA.

Wielkości tych klasach produkcji ropy jest niewielka w stosunku porównania, jednak ustalić koszt większości podaży innych marek.

Cena koszt zasobu na jednostkę objętości

ceny ropy uwzględniać dynamikę wartości końcowej zasobu, który jest sumą marży i kosztów – całkowitych kosztów pieniężnych ponoszonych przez spółkę podczas produkcji oleju. Koszt składa się z następujących elementów:

  • koszty produkcji, podatki i inne obowiązkowe odliczenia (opłata waha się od pięciu do dziesięciu dolarów za baryłkę).
  • Koszty badań i rozwoju złóż ropy naftowej (w zależności od regionu, koszty wahają się od siedmiu do czterdziestu dolarów).
  • Koszty wysyłki (nie zawsze jest czynnikiem branym pod uwagę, ale tylko w zakresie niezbędnym).
  • Na obszarach morskich stanowiących około trzydzieści procent całkowitej światowej produkcji ropy może dodatkowo wymagać operacji wycofania platformy wiertniczej.

Koszty produkcji ropy naftowej szacuje się na dwudziestu dziewięciu dolarów na średniej za baryłkę. Ile koszt ropy naftowej w 2008 roku? O minimalnym spadku wartości zasobów firm naftowych zdobył jednego dolara za baryłkę tylko cztery, zaś w cenie szczyt osiągnęła korzyści sto dolarów lub więcej.

Tworzenie ostatecznej ceny ropy

Ostateczna cena ropy naftowej (tabela lub wykres dla porównania, co do zasady, po czym wyświetla wartości końcowej) ma wpływ kilka czynników. Obliczenia wykonuje bieżącą sytuację polityczną i gospodarczą, ale podstawowym wyznacznikiem kosztów 80-85%, to stosunek podaży i popytu. Taki wniosek w pracy naukowej zatytułowanej „Badania cech formacji cen ropy …» ERI wykonany w Rosyjskiej Akademii Nauk.

Więc spójrzmy na to, co było ceną ropy naftowej w ostatnich latach. Harmonogram pokaże sytuację. Dane podano począwszy od drugiej połowy XIX wieku do 2011 roku. Na wykresie, nawiasem mówiąc, jest wyraźnie widoczne na cenę ropy naftowej w 2008 roku – spada łatwo odróżnić.

Niebieska linia pokazuje wartość zasobu w dolara amerykańskiego, pomarańczowa krzywa reprezentuje poziom cen w dolarach w 2015 roku. Dane sprzed 1945 odnoszą się do cen ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych do 1885 roku reprezentował markę Arabian światło, a po – obecny standard, Brent klasy zasobu.

Wzrost wartości zasobów na początku 2000 roku

Dynamika cen, która określa międzynarodowych ekspertów, począwszy od 2000 roku, kiedy ceny ropy wzrosła z powodu wojny w Iraku, poziom wzrostu popytu, zmniejszając produkcję przez Indonezję, Wielkiej Brytanii i Meksyku, a także uszczuplenia w krajach Zatoki Perskiej. Niestabilność na Bliskim Wschodzie doprowadziła do wzrostu cen ropy naftowej na dziesięć dolarów dziennie, 6 czerwca 2008 r. 4 lipca koszt wyrobów osiągnęła prawie 144 dolarów za baryłkę (143.95).

Światowy kryzys i załamanie 2008

Ile koszt ropy naftowej w 2008 roku? Koszt surowca do 26 grudnia 2008 roku osiągnęła prawie trzydzieści cztery dolary za baryłkę. Niska cena ropy w 2008 roku trwał stosunkowo krótko: już w lecie 2009 roku, cena zaczęła ponownie rosnąć.

Stabilizacja cen po kryzysie

Po odzyskaniu z globalnego kryzysu finansowego (w 2010 roku) poziom cen ropy ustabilizował. Koszt beczce w tym czasie było około siedemdziesięciu do osiemdziesięciu dolarów. Wzrost wznowione z powodu kryzysu politycznego w Libii i pożaru w rafinerii w Stanach Zjednoczonych, po czym cena zaczęła spadać z powodu problemów w Unii Europejskiej.

Załamanie na rynku ropy ze względu na nadpodaż surowców

W 2014 roku cena ropy Brent spadła poniżej dziewięćdziesięciu dolarów za baryłkę. popyt na paliwa spadł, a jednocześnie istniała nadwyżka podaży. Na początku stycznia 2015 roku cena ropy spadła znacząco. Minimalny poziom 45,13 dolarów za baryłkę postać osiągnęła trzynastego stycznia. Ile koszt ropy naftowej w latach 2008 i 2015-m? Jest to dość porównywalne wskaźniki. I czynników, które doprowadziły do obniżenia cen, porównywalne do – i faktycznie, w innym przypadku, miał decydujący wpływ na światową sytuację gospodarczą.

Stabilizacja i kolejny spadek wartości

W ciągu miesiąca po upadku w 2015 roku cena ropy ustabilizowała się, ale nie na długo. Cytaty spływały w lecie 2016 roku z powodu załamania się akcji Chin i Iranu ogłoszeniu planów na rynku w celu zwiększenia eksportu ropy po zniesieniu sankcji. Również otrzymał wiadomość, że Stany Zjednoczone w najbliższej przyszłości będą zlecać nowych zdolności produkcyjnych.