349 Shares 4447 views

Dojenia urządzenie „Burenka”: opis, opinie

Dojenia urządzenie „Burenka” przeznaczony jest do stosowania w domu. Jest przeznaczony dla niewielkiej liczby krów mlecznych i nadaje się do średnich gospodarstw.

Różne modele tego urządzenia mogą być stosowane alternatywnie do dojenia (model „standardowe”) i równoczesne dojenia (model „tandem”) dwóch krów lub kóz.

Dojarki „Burenka”, którego zdjęcie jest poniżej, jest jednym z najbardziej popularnych i niedrogich jednostek w Rosji.

Zalety nowych technologii

Łatwość dojarek ruchu jest to, że sam proces odbywa się znacznie szybciej niż przy bezpośrednim ręcznego dojenia (około 5 minut – 1 krowy).

Łatwe w obsłudze urządzenie pozwala na jego użycie nawet bez specjalizacji, dzięki czemu można ładować proces dojenia podczas nieobecności gospodarzy kogoś z krewnych lub sąsiadów.

Charakterystycznym objawem dla tych, którzy mają dużo i często dojone ręcznie – to ból w stawach. Podczas pracy z tym urządzeniem, objawy te nie rozwijają się, ponieważ nie ma potrzeby utrzymywania niezręcznej pozycji przez długi czas, aby załadować i mięśnie ramion.

Właściwe wykorzystanie koncepcji dojarki jest korzystne dla zwierzęcia niż nieudolnych udojowych rękach.

Dojenia urządzenie „Burenka” posiada wszystkie te cechy. To ułatwia pracę hodowców i obsługuje wygodną obsługę i zdrowie samych zwierząt.

Maszyna dojenia urządzenie

Konstrukcja zależy od modelu.

Na przykład, dojarki „Burenka” ma następujące składniki:

• platforma na kółkach, na którym urządzenie jest zainstalowane, można łatwo i wygodnie poruszać się dość ciężki sprzęt do dojenia;

• zbiornik do gromadzenia mleka (25 litrów) z pokrywą ze stali nierdzewnej;

• przewód próżniowy, którego wyjście jest powietrze w celu utworzenia wymaganego ciśnienia;

• Węże z tworzyw Żywności dla przepływu mleka;

• występy sutka ( „szkła”), ze stali nierdzewnej z gumy silikonowej) (dysze do wygodnego kontaktu z wymion zwierzęcia – 4 kawałki;

• pompa próżniowa tłoka tworzy jednolite i wygodne dla pulsacji zwierząt i zapewnia równomierne ciśnienie w przewodach;

• próżniomierz wskazuje wartości ciśnienia;

• regulacji podciśnienia umożliwia regulowanie nacisku;

• Odbiornik – zdolność do gromadzenia się powietrza;

• elektryczna pompa próżniowa – serce maszyny.

Jak uczyć krowę do dojarki?

Jak pokazuje praktyka, maszyna do dojenia „Burenka” ma dość pozytywne opinie. Dostrzegał krowy jest bardzo dobry, konstrukcja lekka maszyna dyszy nie powoduje dyskomfortu dla zwierzęcia i miękkie wkładki silikonowe na czubkach udojowych nie zranić wymienia. Jednak wielu producentów zwierząt gospodarskich obawiają się, że nie podoba im się krowy dojone przez maszynę, a pieniądze to będzie zmarnowany.

Oświaty sprzętową dojenie zwierzęcia nastąpić dość szybko. Nawet te krowy, które są dojone ręcznie przez dłuższy czas, można przywołać przyzwyczaić do urządzenia.

Doświadczeni hodowcy twierdzą, że w celu prowadzenia krowę do urządzenia, zaleca się rozpocząć po prostu to urządzenie na krowę, bez konieczności podłączania go do wymion zwierzęcia przyzwyczajony do hałasu silnika.

Jeśli dźwięk pracy urządzenia nie jest bardzo irytujące krowa w tym czasie zaleca się doić ją za rękę do doju związanego z hałasu wytwarzanego przez pracy maszyny.

Po pierwszym podłączeniu urządzenia do krowy, dla których jest to niezwykłe, że jest konieczne, aby odwrócić jego uwagę, pysznym jedzeniem i spędzić dojenie.

Jeśli zauważyłeś, że krowa niewygodne (kopanie, nerwowy) podczas doju korzystania z urządzenia, należy wyjąć kubki z wymion wymion i masować, aby uspokoić i zrelaksować się jej. Następnie spróbuj ponownie.

Większość zwierząt bardzo szybko przyzwyczaić się do dojarki, ale czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość zanim krowa pokaże wierność techniki. Jałówki zaleca się raz przyzwyczajeni do urządzenia udojowego, nie ręce.

Opinie o maszynie „Burenka”

Większość z tych, którzy zakupiony dojarki „Burenka” bardzo zadowolony z zakupu z następujących powodów:

  • łatwość obsługi pozwala na podłączenie do procesu dojenia nikogo, nawet niedoświadczony członka rodziny;
  • niska cena w porównaniu do wielu innych podobnych urządzeń;
  • niezawodne i wysokiej jakości pracy uzasadnia zakup urządzenia;
  • znacznie upraszcza i przyspiesza proces dojenia;
  • praca silnika nie jest bardzo głośny, a krowy przyzwyczaić się do dźwięku;
  • mlecznego przezroczysty przewód i wyraźnie widoczne na niej ruch strumienia mleka, jest możliwe kontrolowanie wyjściowe z każdego strzyku;
  • łatwo znaleźć części zamienne do maszyny, w przeciwieństwie do analogów produkcji zagranicznej;
  • kompletne wyczerpanie mleka, nie mają krowę dodaivat po zastosowaniu urządzenia.

Ci, którzy dojone ręcznie, chcę doradzać opieki nad ich zdrowia i czasu i zakup dojarki, które będą niezbędne w gospodarstwie domowym.