551 Shares 6575 views

Inscenizacja baśni dla dzieci w szkole podstawowej – pomoc w edukacji i horyzontów rozrastających

Dzieci uwielbiają słuchać i czytać historię. A oni po prostu kochają się grać w amatorskich theatricals. Dlatego, inscenizacja bajki dla dzieci w szkole podstawowej – to nie tylko zabawa dla studentów, publiczność, ale także wielka radość dla małych artystów. Ważne jest tylko, aby sporządzić scenariusz zabaw.

Docelowy kierunek współczesnych bajek dla dzieci

Nie można po prostu zaprezentować widzowi zwykle znaną historię. Inscenizacja baśni dla dzieci w szkole podstawowej może tylko niejasno przypominają tradycyjną fabułę. Oznacza to, że w spektaklu udział słynnych aktorów, ale zachowują się nieco inaczej niż to zakłada fabuły. Takie produkcje są nazywane bajek w nowy sposób.

Zazwyczaj inscenizacja bajki dla dzieci w szkole podstawowej wykonać każde zadanie. To albo bawi lub kształci lub pociągi. To sprawia, że możliwe, aby określić jego kierunek. Na przykład, dramatyzacja bajek dla dzieci ze szkół podstawowych mogą być muzyczne, matematyczne, geograficzne, humorystyczny, środowisko. Należy wciąż poszukują takiej symbiozy który wystawił połączone wszystkie zadania: wykształcenie i szkolenia, i rozrywkę.

Bardzo przydatny do dramatyzować klasyki literackiej. Takie występy rozwijają artystyczną smak dzieci i wzbogacić ich duchowo.

Inscenizacja baśni Puszkina

Dla uczniów szkół podstawowych jednym z jego ulubionych jest „The Tale of Rybaka i ryb.” Tutaj scenarzysta nie trzeba wkładać zbyt wiele wysiłku, ponieważ trzeba wszystkie elementy, aby pozostawić słowo bez zmian.

Ale co zrobić ze słowami autora? Najlepiej jest umieścić w grę inny charakter – gawędziarza. Aby to zrobić, jedna z dziewcząt ubranych w strój ludowy rosyjski – sundress i kokosznik – i siedzącej w pobliżu jej okna otwierają okiennice. Ten narrator odczytuje tekst „autora”.

Rosyjska bajka ludowa „Lis i Zając”

Od znanych opowieści o tym, jak podstępne Kurka wyrzucony z domu proste-Bunny, można zrobić ciekawą bajkę muzyczną. Ta sceniczna opowiadań ludowych dla dzieci ze szkół podstawowych, takich jak publiczność i uczestników play-aktorskiej.

Bunny hut budowa dużych kostek i nucąc piosenkę na melodię „Razem ładnie chodzić.”

Robotnik czyni w życiu utworu,

Piosenka o życiu, w życiu piosence

Aby zbudować dom z nim, proszę mi wierzyć, dużo zabawy!

Bardzo zabawne! Bardzo zabawne!

I dobry solidny dom wkrótce będę budować,

Nie bój się mnie zimushka surowa!

Raz na pokładzie, dwie płytki nazębnej – będą krótkie schody,

Raz słowo, dwa słowa – będzie piosenka !!!

Pozostawia Kurka. Ona wskazuje na palec Bunny i śmiech, a potem ucieka, trzymając się za brzuch ze śmiechu.

Autor tekstu brzmi: „Hare zaczęło się latem dbać o przyszłość. Zbudował sobie rozcięte Hut. Fox miał tylko zabawa, ale grę. Ale potem nadszedł czas – to była mroźna zima … "

Pozostawia dziewczynę w kolorze Winter z wiadra i leje waciki do symulacji śniegu. Chór wykonuje dowolny utwór zima śnieg, zimowej pogody.

Autor: „Kurka, żeby nie zamarznąć, wymyślił mały domek na śniegu.”

Fox stawia karton do góry nogami i kładzie waciki w stos na nią.

Autor: „Jakoś przetrwała zimną pogodę i silne wiatry. Ale nadeszła wiosna i złożyć w kurkami topiony … „Wtedy bajki rozgrywa się w tekście. kosztuje tylko rozważyć wyjścia każdego nowego charakteru – musi śpiewać piosenkę o sobie.

Opowieść o tym, jak niedźwiedź i zając do uprawy roślin

Kształcić i pociąg może być inscenizacja jesiennej bajki dla dzieci w szkole podstawowej, z której będą uczyć się, że kradzież – zły, ale dzięki pracy można odnieść sukces.

Akcja tej historii jest. Zajac z zapałem gra w grę komputerową. Out of the Woods, jęki i wzdychania, kulejąc Bear. Siada obok zając i mówi, że jego mieszkańcy wsi złapany, gdy próbował ukraść miód od pszczelarza i thrash Rockers.

Następnie Hare myśli: „Co należy zrobić, żeby nie głodować?” I wprowadza prośbę do Internetu. I dostaje odpowiedź: „Konieczne jest, aby rozwijać swoją własną uprawę” Oni, wraz z Niedźwiedzia zainteresowany Jak najlepiej to zrobić. I będą wiedzieć, że powinno to wykopać ziemię do sadzenia nasion w łóżkach i woda je wyciągnąć chwastów.

Załóżmy najpierw, że robią źle. A potem przychodzi do niekompetentnego królowej Pomidorka. Pod jej kierunkiem bestii sprawa idzie gładko. I przez upadek, dostają ogromny plon marchwi!

Tale – kłamstwo? Nie, schować!

W rzeczywistości, przygotowując wspaniałe występy, scenarzysta należy bardzo dokładnie zbadać wszystkie okoliczności stanu faktycznego, które odnosi się do aktorów. Na przykład fakt, że zając gra na komputerze w lesie, jest oczywiście fałszywe. Jednak wszystkie dzieci wiedzą. Dlatego takie fantazje są całkiem do przyjęcia w bajkach.

To samo odnosi się do królowej pomidorów. To jasne jak słońce, że taka istota w przyrodzie po prostu nie ma! Jest to wspaniały wynalazek.

Jednak aby wprowadzić informacje w tekście, że jeże jedzą owoce i warzywa, jak mleko, nie jest konieczne. W rzeczywistości, to jest takie kłamstwo boli. Po jeżowców – drapieżniki, które żywią się głównie na myszach, gąsienic, dżdżownic, płazów i gadów zdrętwiałe, nawet czasami jedzą węże. Jagody i owoce mogą mieć również jeża, ale tylko wtedy, gdy żadna inna żywność.

Jeżeli materiał w historii zostanie złożony prawidłowo, dzieci, które biorą do domu jeża, nie stają się uporczywie go karmić jabłek i ogórków. Najprawdopodobniej będą oferować mu trochę mielonego mięsa, ryb.

To bajka dzieci muszą rozszerzać horyzonty.