132 Shares 7887 views

Chiński Pałac (St. Petersburg, Oranienbaum): godziny pracy, zdjęcia

Cały świat jest znany ze wspaniałego Petersburgu z jego zabytków historycznych, kulturowych i architektonicznych. I nie wszystkie z nich są w mieście. Niesamowite sąsiedztwo stolicy północnej są nie mniejsze zainteresowanie wśród turystów. Jeden z tych przedmieściach znajduje się 40 km od miasta. To Łomonosowa. Pierwszy był nazywany Oranienbaum. Interesujący jest muzeum-rezerwat, który przechowuje arcydzieł architektury XVIII wieku. Wycieczka do Oranienbaum z wizyty chińskiego pałacu uczyni wielkie wrażenie na was.


historia

Te malownicze ziemi na wybrzeżu Zatoki Fińskiej pierwszy zwrócić uwagę na jednostki stowarzyszonej Piotra I i jego najbliższy współpracownik Aleksandr Mienszykow, który postanowił w tym miejscu zbudować swój kraj zamieszkania.

W ten sposób narodził się słynny Wielki Pałac, który jest luksus i splendor przyćmione pałac Piotra I, który w tym samym czasie został zbudowany w Peterhof. W pobliżu był piękny Dolny ogród.

W 1727 roku książę Menshikov popadł w niełaskę i został wysłany na wygnanie. Wszystkie jego dobytek, w tym Pałacu w Oranienbaum, został przeniesiony do skarbu państwa. W 1743 roku wielka rosyjska cesarzowa Elżbieta Pietrowna dał majątek do syna, późniejszego cesarza rosyjskiego Piotra III.

Nowy właściciel zbudowany Peterstadt zespół, który składał się z potężnej twierdzy i pałacu. Gdy przyszła moc Katarzyny II, w Oranienbaum rozpoczęła nowy etap budowy. Cesarzowa ustanowił tu swoją letnią rezydencję i wybudował piękny pałac „Własny Dacha”.

Pałac Menshikov

Jak już wspomniano, Wielki Pałac w Oranienbaum zbudował pierwszy właściciel – książę Mienszykowa (1710-1727). W rozmiarze i luksusowy wystrój nie miał sobie równych w Petersburgu i jego okolicach. Pałac nie jest za nic nazywany duża. Monumentalizm budynku przyłączonym do jej lokalizacji na wzgórzu. Stwarza to wrażenie, że pałac wydawał się unosić nad plażą. Od fasady po tarasie. Do głównego korpusu sąsiadującej z dwóch stron jednopiętrowych skrzydła, kończących się dwa pawilony – wschodnie i Kościoła. Są przylega kuchnia i Freylinsky skrzydeł. Piotr III zmienił pałacowych wnętrzach. East pawilon, ze względu na fakt, że w jej wnętrzu nie było więcej niż dwieście elementy chińskiej i japońskiej porcelany, stał się znany jako japońskim.

Chiński pałac (Oranienbaum)

Ten wspaniały budynek został zbudowany w latach 1762-1768. Autor i kierownik projektu budowy stał się znany w tamtych czasach, architekt Antonio Rinaldi. Dzięki tej nazwy wiąże się z najważniejszym okresem w sprawie utworzenia zespołu architektonicznego w Oranienbaum. Włoski przez urodzenie, przybył do Rosji na zaproszenie K. G. Razumovskogo. Tu żył przez wiele lat, które znajdują się w ziemi rosyjskiej w drugim domu. Bez przesady można powiedzieć, że Pałac Chiński, wraz z innymi bezcennych zabytków tego czasu należy do uznanych arcydzieł architektury rosyjskiej. Ten wyjątkowy obiekt, który zasługuje na szczegółowe badania. Nazwa nadana chiński pałac (St. Petersburg), warunkowa. Z zewnątrz budynek nie ma nic wspólnego z chińskiej architektury. Tylko w niektórych pokojach używane chińskie motywy dekoracyjne raczej luźno interpretowane przez. Pałac był ogromny zbiór dzieł sztuki chińskiej i japońskiej porcelany. Część kolekcji zachowanych dzisiaj.

elementy architektoniczne

Pałac Chiński (Oranienbaum) – jest stosunkowo niewielka, nieco wydłużony budynek, który jest trochę jak w starym parku pawilonu. Jest on otoczony niskim kamiennych płyt panelu i ozdobną żelazną płot. Dwa małe ogród parter podzielony przed fasadą. Oni komponować się z ogólnej struktury i składu planu architekta stał się integralną częścią.

Tę samą rolę odgrywa ogromne dęby, które zostały specjalnie posadzonych gdy kartę budynku: wydawało się podłączyć go do dużego parku. Środkowa część konstrukcji jest nieco zawyżona, to jego środek kompozycyjną. Elewacje ozdobione są pilastrami. Przeszklone drzwi i okna są ozdobione sztukateriami klatek.

zmiany palace

Chiński Pałac był pierwszy piętrowy. Tylko w nadmuchanej części nim (z południowej elewacji) był top jeden lub dwa pokoje, które nie posiadają dekoracyjne wykończenie.

Drugie piętro występów (risalits) południowa fasada została ukończona A. I. Shtakenshneyderom w późnych latach 40-tych XIX wieku. Nieco później, dodał również na wschodniej stronie rozbudowy budynku z pokoju – duże przedpokoje, która przylega do Sali Muz.

W 1853 roku, L. Bonstedt zrobił to samo rozszerzenie do zachodniego skrzydła budynku, a także zrekonstruowany centrum południowej elewacji. Tutaj stworzył przeszkloną galerię.

Wewnętrzne urządzenie pałac

Chiński pałac (Łomonosowa) jest tak skonstruowany, że jego wygląd, kombinacja stosunku objętości i proporcji poszczególnych części określają położenie wewnątrz. Wszystkie z nich miał inny cel.

Plan pałacu jest symetryczna i kompozycyjnie wyważone. Charakteryzuje systemu amfilada – wnętrza są połączone ze sobą na tej samej osi. Środek symetrii – to Great Hall. Ma wysokość 8,5 metra. Zazwyczaj te staterooms, które są czasami nazywane włoski, odgrywają ważną rolę jako elementu organizacyjnego w planowaniu pałacu.

Po dwóch stronach korytarza znajdują się liliowy i Niebieski salony i pokoje (małe chińskie i Steklyarusny). Kompletny zestaw muzyki lounge i więcej chińskich badań.

architektura

Chiński Pałac (Łomonosowa) został zbudowany, kiedy rosyjski architektura w okresie przejściowym. techniki dekoracyjne, aktywnie wykorzystywane w latach 50-tych XVIII wieku, nie spełniają już wymogów artystycznych i pojawił klasycyzm nie została jeszcze ostatecznie ukształtowane w architekturze.

Pojawienie się cech elewacji Pałacu tego przejścia pojawiają się bardzo jasne. Nieodłącznym elementem dekoracyjnym poprzedniej budowli i nadmiernego przepychu ustąpiła tu miejsce prostotę i zwięzłość dekoracji artystycznej. To jest bardziej typowy dla rozwijającego się klasycyzmu.

Chiński pałac zbudowany i urządzony utalentowanych artystów czasu – modelarzom, mosaicists, Marbler, parkiet, gilders, rzeźbiarzy i innych.

parkiet

Fotografia Chiński Pałac często można zobaczyć w kolorowych magazynów nie tylko w Rosji, ale również za granicą. Jego luksusowa ozdoba wielu pokoleń badaczy zainteresowanych sztuki rosyjskiej.

Chciałbym opowiedzieć o unikalnych parkietem muzeum. 772 metrów kwadratowych parkietu zebrane z wielu krajowych i zagranicznych gatunków drzew. Wśród nich są różowy, czerwony, cytryny i heban, amarant, palisander i bukszpan, dąb i orzech perski i wiele innych. W niektórych rejonach do których istnieje piętnaście gatunków.

Paski z drewna klejonego w postaci różnych figurach dotyczących poszczególnych płyt. Następnie drobne wzory wycięte lub spalone. Każdy pokój został zaprojektowany specjalny rysunek parkiet, który dołącza się do reszty wnętrza. parkiety są bardzo cenne. Zgodnie z projektem i sposób wykonania, oni nie mają sobie równych w tym kraju.

malarstwo

Chiński pałac ekologicznie urządzony najcenniejsze przykłady malarstwa dekoracyjnego. Liczne panele, malowanie, sufit zajmują ważne miejsce w jego wnętrzu. Ich znaczenie jest nie do przecenienia. Kolekcja abażury przechowywanych tutaj mają wysoką jakością wykonania. To spotkanie nie jest w żadnym z zachowanych rosyjskich pałaców. Dla konstrukcji hal i pomieszczeń zostały zakupione utwory pierwszej klasy Stosowanej i sztuki. Większość abażurów, które zostały napisane na płótnie, produkowanej w Wenecji grupę znanych malarzy Akademii Sztuki.

Pałac po rewolucji

Po 1917 roku, chiński pałac stał się muzeum. To może iść do wszystkich chętnych. Stało się to możliwe przywrócenie naukowo, a także właściwy depozyt jej artystycznych skarbów. W okresie od 1925 do 1933 roku została ona przeprowadzona poważne prace nad przywróceniem dekoracyjnego malowania.

Steklyarusny studiować chiński pałac

Obszar ten jest uważany za najbardziej znanych Pokoje w pałacu. Steklyarusny biuro zachowane autentyczne wykończenie 60-S z XVIII wieku. Jej ściany zdobią bezcenne paneli. Są to płótna, które wykonane drobnym haftem z koralikami.

Ten materiał został wyprodukowany w fabryce mozaiki w sąsiedztwie Oranienbaum, założona przez wielkiego naukowca V. M. Łomonosowa. Wśród bugle jedwabiu rozmytej (szenilową) haftowanej kompozycji stanowiących fantastyczne ptaki na piękne krajobrazy. Przez długi czas naukowcy uważali, że panele produkowane we Francji. Ale teraz nie ma dowodów, że zrobili dziewięć Rosjanki zolotoshvei. Panele są oprawione w złocone rzeźby. Oni naśladować pni drzew, spleciona z kwiatów, liści i kiści winogron.

Złocone ramka ma długość 3 m 63 cm i o szerokości około jeden i pół metra. Niektóre klatki uzupełniają figurki smoka. złocenie gra jest bardzo wyraziste dzięki głębokości ulgą, że osiągnie 18 centymetrów.

niższy ogród

Jest wybitnym przykładem sztuki krajobrazu. Jest członkiem Wielkiego Pałacu. W środku parterów ogrodowych zostały pokonane liczne i dość rzadkich kwiatów. Są one otoczone przez rzędy klony, lipy i jodły. Ponadto nie zostały obsadzone drzewami owocowymi – wiśnia, jabłko, etc. Ogród zdobią fontanny i rzeźby.

górna Park

Ten park jest podzielony na dwie części. We wschodniej części kompleksu jest Peterstadt, a na zachodzie – zestaw „własny Dacha”. Obecny wygląd Górnym Park, założony na początku XIX wieku. Specjalną atrakcją jest przekazywana przez mosty, które organicznie pasuje do krajobrazu i struktur architektonicznych.

Gdy pałac można zwiedzać?

Te informacje niezbędne dla każdego, kto ma zamiar odwiedzić chiński pałac jest. Godziny otwarcia: od 10.30 do 19.00. W poniedziałek, reszta personelu muzeum.