483 Shares 3434 views

Kto jest poetą – autor piosenki „Niech zawsze będzie słońce”?

Każde dziecko i dorosły zna piosenkę o matce, słońce i co wspaniałe uczucia wywołuje. Tyle radość, ciepło i życzliwość w niej. Czy wiesz, kto jest autorem? Nie? Przekonajmy się, którego piosenka niesie nas i naszych dzieci radość i pozytywne.

Kto pisał naszą piosenkę?

Te cudowne słowa piosenki, śpiewane zarówno przez dorosłych jak i dzieci, należą do wyjątkowej osoby. Nazywa się Leo Oshanin. To właśnie on, poeta – autor piosenki „Niech zawsze będzie słońce!”. On – pisarz z czasów radzieckich, którzy za swoje usługi i prace otrzymał Nagrodę Stalina, że Związek Radziecki był bardzo wysoka nagroda. Rzućmy okiem na niego.

Krótka biografia Lva Oshanina

Lew Iwanowicz urodził się w 1912 roku, jego matka uczy dzieci w szkole muzycznej, a jego ojciec pracował w sądzie. Początkowo rodzina mieszkała w regionie Riazań, ale wkrótce przeniósł się do Moskwy. Już w 8. klasie ten człowiek pracował w fabryce, ale także czas, aby poświęcić czas na koła literackiego „Temper”. To właśnie tam napisał swoją pierwszą książkę „podłogi”. Mówiła o swoich latach szkolnych i doświadczeń.

Z biegiem czasu, zacząłem być publikowane w „Komsomolskaja Prawda”. W 19 lat Oshanin wchodzi Instytut Literacki imienia Gorkiego. Jednak krok ten nie może być uznany za początek swojej kariery zawodowej, ponieważ, aby znaleźć pracę, która będzie bardzo mile widziane swój talent, nie mógł. Znajomość Borysa Pasternaka doprowadziły go do Związku Pisarzy. Potem wstąpił do armii, gdzie czytać wiersze żołnierzy, podnosząc swoją przyjazną i duch zespołowy. W tym czasie, bardzo doceniłem jego utwór „W walce o ojczyznę”, który został napisany w 1939 roku.

Przez całe życie pisał utwory różnych gatunków, od poezji miłosnej do wierszy dla dzieci i poważnej wojny. Takie jak „Sunshine”.

Ten utalentowany poeta zmarł w 1996 roku i został pochowany na cmentarzu Vagankovsky.

kreatywność Oshanina

Jak już wspomniano, poeta, autor piosenki „Niech zawsze będzie słońce!” Napisał bardzo różne tematy. Znany jest jako autor tekstów, ponieważ wielu jego wierszy z muzyką. Że jest to piosenka wojskowa „Drogi …” lub dzieci – o dziwnej dziewczynki w stoczni. Jednak Leo napisał Oshanin działa również, że są związane z historią. To, na przykład, jego wiersz o Aleksandre Makedonskom, są z niezwykłą subtelnością i nazwał dokładnych faktów historycznych.

Jego praca jest bardzo różnorodny, ale jesteśmy bardziej zainteresowani, jak tworzyć utwory, o których mówimy.

dobra piosenka

Ta piosenka ma bardzo długą historię. zostało przeprowadzone przez Ostrowskiego w 1962 roku, w słynnym programie „Good Morning”. Szeroka publiczność przyszła kiedy śpiewała Tamara Miansarowa na festiwalu, który odbył się w Helsinkach.

Zaskakująco, poeta, autor piosenki „Niech zawsze będzie słońce!”, Napisał słowa do niej, gdy zobaczył artystę plakat Charuhina ta sama nazwa. A to z kolei stworzył plakat po usłyszał kluczową zwrotka piosenki z małego chłopca, którego papież wyjaśnił znaczenie słowa „zawsze”. Tak więc, w przenośni można powiedzieć, że wiersze „Niech zawsze będzie słońce!” Autor – ten sam chłopak.

Piosenka, jak widać, ma długą drogę do przebycia, zanim zaczęła się znają i śpiewają. Z tego staje się jeszcze ciekawsze, ładniejsze i lepiej. Poeta, autor piosenki „Niech zawsze będzie słońce!” Na to wydaje nam się jeszcze bardziej utalentowany.

Dlaczego muszę śpiewać?

Rzeczywiście, dlaczego dzieci powinny śpiewać tę piosenkę dobry? Prawdopodobnie dlatego, że rozwija poczucie piękna, uczy się doceniać to, co masz teraz. Wydawałoby się, że słowa dzieci, naiwny, ale niosą wielkie znaczenie filozoficzne. Tekst „Niech zawsze będzie słońce!” Można znaleźć w książkach i śpiewniki dla dzieci. Albo poprosić swoich rodziców. Śpiewać i cieszyć się życiem!