296 Shares 6262 views

Dowiedz się sekret jak nauczyć papugę mówić

Każdy miłośnik ptaków, zakup papugi, marzy, że jego zwierzę z pewnością będzie dobra rozmowa. Jak uczyć papuga rozmawiać? Stwierdzono, że prawie każda papuga (z wyjątkiem „niewerbalne” gatunków) mogą i powinny być nauczane, aby naśladować ludzką mowę. Zwroty bezpretensjonalny opanowania nawet nimfy papugi, dzikie afrykańskie szarości i wiele innych.


Stworzenie warunków do treningu

Nie ma różnicy w jaki ptak – kobieta lub mężczyzna. Większe znaczenie ma charakter papuga (on towarzyski lub nieśmiałym).

  • Papugi uczą się szybko pośród ludzi mówiących. Najbardziej rozmowne ptaki żyją w domach emerytów i gospodyń domowych, które są często w domu. Nie jest konieczne, aby utrzymać ptaka w oddzielnym pomieszczeniu – zaniósł do kuchni lub salonu.
  • Towarzystwo będzie kolidować z innymi papugami w rozwoju mowy ludzkiej, ponieważ istnieją dźwięki ptaków panują w środowisku.
  • papugi tak wcześnie, jak to możliwe pociągu. Jako młode ptaki uczą się znacznie szybciej. Budgies Czesi mają sześć tygodni życia są w stanie wziąć lekcje.
  • Przypisywanie szkolenia dla jednego członka rodziny. Podczas gdy wszyscy inni mogą pomóc w tym procesie (i wymyślać zwroty do rozmowy z ptakiem), ale musi radzić sobie z kimś jednym. Może to być dziecko w wieku szkolnym, które skorzystają takich badań. Po pierwsze, uczy się w cierpliwość, ponieważ papugi nie od razu zaczyna mówić, a po drugie, taki rozkaz, jak nauczyć papugę porozmawiać, pomóc dziecku stać się bardziej odpowiedzialny.
  • Choć w przeciwieństwie do psów papugi nie kojarzą ich sukces w rozmowie z smakołyki że ich nagradzać ludzi, ale są one bardziej prawdopodobne, gdy przeszkolony dać osobistą uwagę. Na przykład, przechowywać w kasie lub jeździć z nimi na mecz.
  • Bardzo skuteczna następnego działania – przed rozpoczęciem zajęć, na przykład rano, niech papugi z klatki. Pomoże mu przyzwyczaić się do procesu uczenia się. Rano i wieczorem – to najlepszy czas, aby zrobić, bo w tych czasach są najbardziej aktywne i hałaśliwe.

Wskazówki jak nauczyć papugę mówić

Poprzez uczenie papugi mówiąc, jak każdy trening należy podchodzić metodycznie.

  • Wyznaczyć sobie cel i rozpocząć kurs, pamiętając, że regularnie – to klucz do szybkiego sukcesu. Lekcja nie powinna przekraczać – 15 minut wystarczy.
  • Na raz, nie próbuj uczyć ptaka kilka słów, to tylko skomplikować proces. Znacznie bardziej efektywne jest następująca metoda: zrób listę i pamiętać, że są to słowa i wyrażenia, które udało się opanować swojego zwierzaka. Dopiero wtedy możemy przejść do następnego kroku. Zacznij od prostych zadań – nauczyć się krótkie słowo lub nazwę prywatnego (Gosh, gruszka, Masha). Bądź szczególnie ostrożny ze słowami wulgaryzmów. Jeśli papuga zapamiętane te frazy, aby odzwyczaić będzie niemożliwe. Jedynym sposobem – jest upewnienie się, że nie słychać było przez długi czas. Być może on zapomnieć własną rękę.
  • Wiedząc, jak nauczyć papugę porozmawiać, pomóc psa nauczyć pierwszych spółgłosek. Powtarzać słowa i zwroty potrzebne, po krótkich odstępach czasu, głośno i wyraźnie wymawiając stały dźwięk (najlepiej wysoki głos).
  • Jeśli papuga nie jest w nastroju (odwrócona od Ciebie), przełożyć zajęcia dopiero w odpowiednim momencie.