799 Shares 3403 views

Układanie deski podłogowej kleju

Obecnie istnieje wiele opcji i typów podłóg, począwszy od kamienia naturalnego, płytek ceramicznych wykończenia. Ale żaden z istniejących rodzaju ubezpieczenia dzisiaj nie może być porównywany z naturalnego drewna. Podłogi z parkietu – jest najbardziej rozpowszechnioną formą dekoracji na domach prywatnych, a jednocześnie jest najlepszy.


Ale nie należy zapominać, że montaż deski podłogowej wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Dlatego lepiej jest powierzyć tę pracę profesjonalistom. Ale jeśli jesteś pewien swoich umiejętności, można bezpiecznie dostać się do pracy na własną rękę. Przedtem trzeba zaznajomić się ze wszystkimi zawiłości i osobliwości układania desek, ponieważ w celu naprawy wszystkich zasad musisz znać szczegółowo o tym, co i jak robić. W tym artykule pokażemy, jak się układania deski podłogowej.

Co należy zrobić, aby naprawić?

Zanim zaczniesz, zrób tak zwane deski aklimatyzacji, czyli przez dwa lub trzy dni, aby utrzymać je w miejscu, w którym będą one już ułożone.

Co niuanse?

Nie zapominaj, że naturalna deska jest bardzo wymagający od wilgotności powietrza. Aby podłoga w przyszłości nie mogą ulec deformacji, należy uważać, że wilgotność powietrza wynosi nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15 procent. W przeciwnym razie, w ciągu kilku dni otrzymasz Dzwonnik podłogi z wieloma różnymi zakrętami.

Co produkowane r podłogową?

Takie podłogi można układać na różne rodzaje zasad, wśród których są następujące:

  • pozostaje na jastrychu;
  • konstrukcje nośne wykonane z drewna;
  • istniejących parkietu;
  • niosek na posadzkach betonowych;
  • r desek na klej.

Układanie deski podłogowej kleju

W tej chwili, tym bardziej popularna to właśnie ta technologia montażu. To praktycznie nie różni się od technologii układania parkietu. Jedyna różnica – dodatkowe deski mocujące ze śrubami. Technologia ta, w przeciwieństwie do wszystkich innych, maksymalizuje oszczędność miejsca w pomieszczeniu, a mianowicie wysokości. Dla tych, którzy mają dom z niskimi sufitami, układania na klej – po prostu zapisane.

Co jest ważne, aby wziąć pod uwagę?

Podczas instalacji deski podłogowej, należy zwrócić szczególną uwagę, czy mieszkanie w twarz. Nieznaczne wady powinny zostać usunięte natychmiast. Również podczas instalacji, należy użyć specjalnego hydroizolacji, inaczej cała podłoga po prostu puchną i zrobi brzydka. Dbać o zakupie specjalnych płynów przed wilgocią i pleśnią.

Układanie deski podłogowej – Wybór kleju

Dostania się do naprawy, ważne jest nie tylko, aby przygotować płytę podłogową, ale również, aby wybrać odpowiedni klej. długość taśmy do 0,5 m może być dowolnym klejem, czy poliuretan, rozproszone lub epoksydowe. Ale jeśli płyta składa się z buku lub innych drogich materiałów, wskazane jest, aby powstrzymać się od użycia kleju dyspersyjnego. W przypadkach, gdy jest to konieczne, aby przykleić paski z więcej niż 50 centymetrów długości, to lepiej jest stosować środki do żywic syntetycznych, oraz dwuskładnikowego epoksypoliuretanowe cieczy.