523 Shares 5172 views

Nosov pracuje dla dzieci: listę książek, pełen ekscytujących przygód i zabawnych historyjek

Więcej niż jedno pokolenie dzieci wzrosła o dobrych opowiadań i nowel utalentowany radziecki pisarz Mikołaj Mikołajewicz Nosov. Jego postacie są dobroduszny i spontaniczny. Ale ich specjalny piękno jest to, że są one łatwe do rozpoznania tych studentów, o radościach ich dzieci i boleści, zwycięstw i porażek.

Jako pisarza urodzonego

Sam Mikołaj urodził się w 1908 roku. Ale pisarz w nim urodził się dopiero po wielu latach. W przeciwieństwie do wielu figur piórem lub jako młody chłopiec Kola, ani uprawianych-up chłopców Nikolai Nosov nawet nie myślał o pracy literackiej. We wszystkich jego życie zmieniło narodziny syna.

Jako troskliwy ojciec, Mikołaj spędził dużo czasu z małym synkiem. Jedną z ulubionych rozrywek dla dziecka słuchałem zabawnych historyjek, które tata pisał w podróży. Historia milczy, gdyby Nikołaj Nikołajewicz postanowił opublikować swoje prace lub która doradza, jednak wiadomo, że w 1938 roku w czasopiśmie popularnego dziecięcego „murziłka” był opublikowany po raz pierwszy historię przyszłości słynnego pisarza. To jest tak skromny urodziły działa Nosov dla dzieci. Lista była otwarta story „Oszuści”.

Początek kariery literackiej

Dopiero pierwsza jaskółka. Kolejne historie Nosov dzieci nie trzeba było długo czekać. W tym samym roku, „Murzilki” strony drukowane w kilkunastu sztuk.

I już pierwsza kolekcja została opublikowana w 1945 roku, „Puk, puk, puk”. W ciągu najbliższych dwóch lat w świetle wyszedł dwa zbiory. Coraz więcej czytelników szukali na półkach Nosov pracuje dla dzieci, listy, która jest stale aktualizowana.

Tło nowej cywilizacji

Pisarz mieszkał w trudnym czasie. W jego wieku wystąpił w dwóch wojnach światowych, znosił głodu i niedostatku. Prawie całe życie Mikołaj skulony ze swoją rodziną w małym komunalnych. Dopiero gdy miał 60 lat, możliwość poruszania się z żoną w osobnym mieszkaniu.

Konieczność ciągłego zaoszczędzić miejsce na więcej niż skromnej przestrzeni życiowej niewidocznie zrodził miłość miniaturowe rzeczy. Wnuk Mikołaj Nosov mówi, że często chodził z dziadkiem podziwiać kolej zabawka. I jako dar dla niego Nicholas często wybierają małe samochody, które nie przekraczają wielkości pudełka zapałek.

Jest prawdopodobne, że te czynniki skłoniły utalentowanym pisarzem, aby stworzyć danego kraju niewiele osób. W naszych czasach, to być kopiowane założyciel nowego wszechświata, ale takie rzeczy traktowane dużo łatwiejsze. I jako nagroda za ich pracę Nosov zadowolony z uznania wdzięcznych czytelników.

Słynny mały człowiek podbija świat

Prace dzieci N. N. Nosova zyskał popularność poza granicami Związku Radzieckiego nawet za życia pisarza. Pod wieloma względami był możliwy dzięki fakt, że udało mu się uciec z jego opowiadań obecność niepożądanego ideologii komunistycznej.

Dość orientacyjne w tym względzie jest jeden epizod w życiu pisarza. Kiedy próbował przekonać nawet dorywczo wymienić nazwę Iosifa Stalina w książce, za którą otrzymał Nagrodę Stalina (który był niesamowity zaszczyt), powiedział, że w jego opowieści nie pisze o standouts i włożył do ust troechnikov słowami wielkiego lidera raz bezwartościowy ….

Nosov pracuje dla dzieci, których wykaz jest kierowany przez prawe przygody niespokojny wiem, zostały przetłumaczone na 68 języków. To bardzo popularną postacią w Japonii. Wesołych Xiao Uchzhi, co tłumaczy się jako „mały nieuk” – jeden z ulubionych bohaterów japońskich komiksów. Danno mało znany w krajach anglojęzycznych, a nazwa węgierskiego brzmi – Nemtudomka.

W 1957 roku, jeden z autorytatywnego pisma międzynarodowego przeprowadzono badanie na temat robót publicznych rosyjskich pisarzy są tłumaczone na inne języki częściej. Lista Nosov historie dla dzieci był na trzecim miejscu. Przed Mikołaj Mikołajewicz tylko Maxim Gorki i Aleksandr Siergiejewicz Puszkin.

Victor Maleev i inne

Jednak bez względu na to, jak popularny wiem, historie Nosov dla dzieci nie jest ograniczony do tej postaci. Wiele Nikolai pisał o zwykłych facetów. I przygoda nie były wspaniałe, a najbardziej, że nie jest normalne. Co nie przeszkodziło im być nie mniej ekscytujące i fascynujące.

Prawdopodobnie jest to pokazane talent pisarza. Po wziął zwykłą sytuację i powiedz im tak, że zamienił się zabawne historie. Szczególny urok tych opowiadań, że wielu są bardzo łatwe do rozpoznania im się. Cóż, kto nie budować domy w dzieciństwie zasłony, wyciągnął nad stołem i krzesłem? Albo nie ma kłótni ze swoim najlepszym przyjacielem, bo bzdury?

Po Mikołaj otrzymał list, nadawca co oznacza Victor Maleev. Było pytanie: „Skąd wiesz, historię mojego życia?” Takie pytanie może poprosić o setki i tysiące młodych czytelników.

prototypy bohaterów

Jeśli uważnie przeanalizować wszystkie prace Nosov dla dzieci, wykaz głównych bohaterów jest zaskakująco skromny. Ponadto na roztocza społeczności żyjących w bajkowym mieście, Nikolay wprowadza nas do kilkunastu innych dzieci w wieku szkolnym. Ponadto, w tych pracach, autor preferuje narracja w pierwszej osobie. Czy oznacza to, że zabawne historie Nosov dla dzieci oskarżonych o siebie?

Nicholas nie ukrywał, że prototyp charakter wiem służył na wiele sposobów. Ale obrazy innych facetów były bardziej zbiorowa. Pisarz lubi oglądać mecze dzieci. Najpierw przebywał z synem, a następnie – z wnukiem i jego przyjaciół.

Poważne twórca znaków beztroski

Współcześni Nosov powiedzieć, że był dość powściągliwy i nietowarzyski. Wnuk pamięta go jako małomówny i poważnego człowieka. Odnosi się wrażenie, że cały czas jego humor autora ostrożnie umieścić w swojej pracy, nie pozwalając mu się wydać w otaczającej rzeczywistości.

Być może sprawa jest po prostu trudny okres historyczny. Zaoszczędzić bardzo trudno było w tym czasie pozycję braku stronniczości. Zwłaszcza postać, w oczach opinii publicznej. Sam, sam ten fakt może powiedzieć wiele o tożsamości danej osoby. Gdy następnie istniejący jednomodowy zbędne słowo drastycznie zmienić życie człowieka. To musiało koniecznie zachować spokój.

W rzeczywistości przejście od historii życia w gatunku baśni pisarza została zmuszona do nieustannej uwagi, że w swoich pracach muszą przynieść świadomości społecznej. Zachęca się do pisania o swoich pionierskich organizacji i podkreślił, że przynajmniej wspomniano w opisie Stalina.

Jednak nie jest to człowiek był Nikołaj Nosov. Prace dla dzieci, wyłonił się spod jego pióra pozostał nezamarannymi wytyczne polityczne. I to jest jeden z powodów, że obecne pokolenie studentów z tym samym zapałem kredytowanych mu historie, podobnie jak ich poprzednicy przez ponad sześćdziesiąt lat temu.

Bohaterowie akcji stronach książek na duży ekran

Wiele historii Nosov dzieci zostały sfilmowane. A większość nawet w trakcie jego trwania. Pierwszy film fabularny, luźno oparty na historii z książki „Victor Maleev w szkole iw domu”, został przedstawiony do publicznej wiadomości w 1954 roku. Nazwano to „dwóch przyjaciół” i został nakręcony z powrotem w czerni i bieli formacie.

Ten obraz był na widowni wielkim sukcesem. Tak więc w mniej niż cztery lata, jako kolejny pełnometrażowy film „Pal” ukazał. W tym czasie był już nakręcony w kolorowy film.

Nie zapomnieniu że wykonane N. N. Nosov dla dzieci i w naszych czasach. wspaniały serial animowany „Nie wiem na Księżycu” został nakręcony w 1997 roku. Cały cykl trwa nieco ponad dwie i pół godziny i składa się z 12 odcinków. W związku z serii, dzieci mogą się już zapoznać z niespokojnego wiem w zwykły dla siebie formacie. A po to, że o wiele łatwiej jest kontynuować przyjaźń z nim już na łamach Nosov Ageless książek.