853 Shares 1529 views

Jak myć patelnię depozytu? Jak czyścić żeliwa, aluminium lub teflonową patelnię depozytu?

Każda gospodyni często doświadczają wielką frustrację, obserwując jego dania, które są regularnie narażone na działanie termiczne, czyli garnków i patelni. Większość niestety w ostatnich latach zaczynają wyglądać jak najbardziej kochany, najbardziej „naleśnik” – patelnie żeliwne. Według smutnym wyglądem drugim miejscu zajmowanym przez aluminium. Nie są one tak „dla dorosłych”, jak stare, a nawet babcią, ale również wydają się rosnąć w niepotrzebnych naleciałości. Ich większość ludzi uznała beznadziejna. Od rzucania „nagarnoy” naczynia naród wstrzymuje tylko przyczyny, że dania współczesne choć ma niezaprzeczalne zalety, ale coś bardzo starych sztuk.

Skąd nagaru

Prędzej czy później, którzy używają ich kuchnia i zjada nie tylko w restauracji, w obliczu wątpliwości co do mycia patelni z kaucji. Niech najpierw zapoznać się dlaczego wydaje się na naczyniach. Wygląda „powłoka” jako ciemne, często czarną warstwę na ścianach garnki, rondle, a czasami. Wewnątrz jest dość gęsty, ale nawierzchnia jest luźna i to jest dość łatwe do złuszczają. Sadza powstaje w wyniku spalania tłuszczu w lewo na ścianach z poprzedniego gotowania. Zwiększa po każdej gotowania intensywnie połączone nowe, nawet cieńszych warstw tkanki tłuszczowej, myte po poprzednim kuhovareniya. Sześć miesięcy później, to już zaczyna się naprawdę poważnie zastanowić się, jak umyć patelnię z kaucji. Warto zauważyć, że taka katastrofa grozi nie tylko stare, żeliwa lub aluminium, garnek, ale również dość nowoczesny – ceramika i teflonu.

Metoda efektów fizycznych

Jest to najprostszy, ale też bardzo czasochłonny sposób. Proste – wziąć i czyste! Jak myć patelnię depozytu? Jest to bardzo łatwo dostępne – podjęte skrobaczki i kawałek draitsya płytki. Gąbka metalowa jest w porządku. Tak więc rzemieślnicy poprawić nawet prymitywny sposób: za pomocą szlifierki, wiertarki, oraz innych urządzeń elektrycznych. Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób umyć patelnię depozytu przy jak najmniejszym wysiłku, starają się ułatwić proces. Najprostszym sposobem upraszcza czyszczenie – wygrzewania płytki w ciepłej wodzie, co dodaje mydła lub do zmywania naczyń. Wiele chistyuli zaleca się gotować patelnie przed czyszczeniem. Istnieje inna możliwość, aby umyć mis aluminiowych, ze skali (to jest nadaje się do żeliwa) w kadzi wypełniona jest zwykłą solą kuchenną grubego grubości gdzieś w centymetrach, a pojemnik został na ogień kalcynacji. Wszystkie te dodatkowe warstwy jest wtedy o wiele łatwiej oczyścić.

Folk sztuczki, aby pomóc

Tak jak czyścić rondel osadów nie zawsze jest łatwe i proste rzemieślnicy mają pochodzić z wielu sposobów, aby ułatwić i przyspieszyć nieprzyjemny proces. Ludzie zachęca wszystkie tego samego wstępnie gotowanie, ale z dodatkiem wody i kleju krzemianu sodu (sody). Bardzo popularnym rozwiązaniem przy wykorzystaniu środków dla „dziurkowania” zatkanych rur spustowych o „Mole”. Mimo to do pełnego skrajności! Jest trochę miękkie sposobem czyszczenia szalkę depozytu – gotować wodę zmieszaną z sodą, ocet i zmywania naczyń w równych proporcjach. W większości przypadków brzydkie warstwy oddzielone od siebie, konieczne jest jedynie, aby usunąć większość „szkodliwy” resztki. Złą wiadomością jest to, że naczynia z powłoką nieprzywierającą więc nie czyszczenia: cała powierzchnia jest usuwany wraz z depozytu.

Dla właścicieli drewnem piece

Niekoniecznie piec musi być w domu, wymyślić i taki, który jest wart, na przykład w wannie. Określić, że pan przemywa więc nie może odnosić się do chwili obecnej – metoda jest odpowiednia tylko dla żeliwa lub aluminium. Nagar na patelni jest usuwany bardzo łatwo, jeśli ustawisz go na pięć minut na rozżarzonych węglach. Następnie podjęta metalową szczotką lub gąbką i ociera z dań wszystkich niepotrzebnych. Ci, którzy korzystali z tej metody twierdzą, że potrawy stają się jak nowe. Jednak z aluminium trzeba być ostrożnym: głębokie rysy na patelni zapewnić regularne wpłaty formacji.

delikatny sposób

Wrzenia nadal pozostaje ulubioną metodą. Do mycia szalki złoża (a użytkownicy wnoszą teflonu, a zatem nie będzie uszkodzony), w garnku z rozpuszczalnego w wodzie heblowane kostce mydła (200 g). Niektórzy uważają, że detergent jest odpowiedni, ale większość z radą jest mydło. Istnieje również dodany do sody. Wszystko miesza się aż do rozpuszczenia, umieszczonym na ogień, i umieszcza się w pojemniku cierpiał na patelni do smażenia. Zagotować (mała iskra tylko nieznacznie pobulkivalo) mają kilka godzin. A tajemnica, jak do czyszczenia nagaru z patelni polega więc na tym, że konieczne jest, aby ją potem umyć pod bieżącą ciepłą wodą miękką szmatką (gąbką). Cała powierzchnia musi być stale wilgotna.

Miękkie metody odpowiednie nawet dla „delikatnych” patelni

Od patelni mycia depozytu bez uszkodzenia integralności kompleksu, może być wstępnie eksperyment ze sposobów, które wyraźnie nie zaszkodzi potraw. Zacznij od zwykłego octu – prawda, nie trzeba kupić stół, a bardziej skoncentrowany (9%). Jest on rozcieńczony wodą w stosunku 1: 3, prowadzi do innego naczynia i powoli gotuje się w ciągu kilku godzin. Wada: złuszczony złoża węgla jeszcze usunięty ze sztywnym pędzlem. Zalety: czas będzie stosunkowo małą warstwę tłuszczu jest usuwany po prostu, powierzchnia naczynia nie jest porysowana.

Podobna, ale droższa opcja – kupić w tabletkach drogerii z węglem aktywnym, potoloch je i wypełnić „nagarnye” z garnków i patelni. Trzydzieści minut Ember korozji wszystkie dodatkowe pościel i będą one łatwo usunąć gąbką zwykłą (jeśli nie już zjedzone do metalu).

Jeśli Chemia zaufanie

Istnieją wątpliwości, żadnych opcji-the-art, jak czyścić szalkę ze złoża. Odkurzacze, którzy dostarczają nam produkcji chemicznej, nie został odwołany. Jednak istnieją pewne – i bardzo znaczące – ograniczenia, które nie pozwalają z nich korzystać w dowolnym miejscu, do wszelkiego rodzaju potraw. Zatem, opcje antyadhezyjną zidentyfikowane na postawie czci, tak, że ani żelazo gąbczaste lub agresywne chemikalia nie pomoże, jeśli sbiralsya czyścić powierzchnię wewnętrzną. Ale jeśli myślisz, jak do czyszczenia garnków lokaty z zewnątrz (i to jest tutaj, że jest szczególnie obfite i trudne do usunięcia), wtedy ryzykujemy niewiele – w tym przypadku, bez względu na to, w jaki sposób uszkodzona powłoka – pieczeń jeszcze nie. Tutaj jest to możliwe i „złośliwy” korzystać z udogodnień. Idź i „Szumawa”, wykonane w Izraelu, a krajowy „Schuman” i alternatywa oferowanych przez Amway. Tu szczególne wskazówki oferta nie będzie działać; jedyną rzeczą, która może być zalecane – aby zapoznać się z instrukcją, ponieważ wszystkie firmy ich kompozycje i własne pomysły, w jaki sposób powinny być stosowane. Dla wszystkich z nich wspólną i wiążącą tylko jedno – ich używać tylko w gumowych rękawiczkach i otworzyć okna szeroko otwarte. Żrący zaskakująco!

Sposób decydujący

I nadające się tylko do „starych” potrawy! Ani teflonową lub ceramiczną nie przetrwa. Ale nie pozostanie po tym zabiegu, bez nalotu. Aby to zrobić, mają jednak gdzieś na podwórku, a nie w pokoju, i trzeba iść do przodu z palnikiem. Żadne przedmioty, płyny i substancje, które mogą ulegać pobliżu nie powinno być. Wspomniana lampa zanieczyszczone powierzchnie są traktowane, po którym wszystkie zdrapano szczotką lub gąbką, po czym naczynia stołowe płucze się w trybie normalnym.

Teflon jest także czasami oparzenia

Te patelnie rzadko powodować problemy. Jednakże, biorąc pod uwagę jak ostrożny z nich powinny być traktowane i jak rzadko obserwowano następujące środki ostrożności, łatwo jest założyć, że kwestia tego, jak myć patelnię teflonową smażenia depozytu, jest dość często. Ci, którzy w gospodarstwie domowym znajduje się zmywarka, radzenia sobie z nim łatwo – „pranie” można powtarzać kilka razy, i to nie boli pulę. Ale ci, którzy nie mają takiego cudu techniki, mają podzamorochitsya. Butelka krzemianu kleju 50 g zmieszano z pół szklanki jakichkolwiek środków do zmywania pełnej sodowo (możliwe – żywności, możliwe jest – soda) i dwa do trzech litrów wody. Dotknięte PAN gotuje się tę mieszaninę przez dwie godziny (może nawet dłużej). Alternatywnie, można po prostu zanurzyć doniczkę w składzie na dzień – to jest całkiem możliwe to będzie za mało. Straggled warstwę przemyto ciepłą wodą.

zlewozmywaki

Aby całkowicie „uporotyh” lub nie łuskane naczynia mają bardzo ważną metodę. Wszystkie takie same klej krzemian, ale tylko do 2 probówek już rozpuszczonych w wodzie z sodą pakietu soda, zgnieciony do tej samej kostki mydła, a osoba, która robi to, wprowadzone na wszystkich dostępnych środków ochrony osobistej. Przynajmniej – rękawice, fartuch, gumowym korkiem (nawet kostium kąpielowy) i opatrunku medycznego (ale lepiej respiratora). W zbiorniku, w którym wszystko będzie przygotowane do wrzenia i roztwór określoną bzdura stołowe, okna są otwarte, kaptur aktywowany (jeżeli występują) i krótki wszystko ciepła musi gotować godzinę lub dwie. Garnki, patelnie wynikają z mieszaniny, gdy jest on jeszcze gorący, a popłuczyny z zanieczyszczeniami pozostałości tylko po ochłodzeniu.

Lepiej zapobiegać niż „leczyć”

W każdym razie, jeśli zdecydujesz jak czyścić szalkę depozytu, a następnie, zanim za nią źle. Był czas, kiedy nie została zmyta smar lub pozostałości żywności zatrzymany, gdy pojemność pozostała niemytym do jutra albo niezbyt dokładnie czyści. Drastyczne działania można uniknąć, jeśli w odpowiednim czasie i dbać o ich potraw. W końcu, jeśli nie ma prądu, wody ani odwagi, by umyć patelnię, można nawet moczyć przez noc w wodzie z mydłem cokolwiek. I nowoczesne udogodnienia i jest to łatwe do zrobienia!