719 Shares 4461 views

Nowe słowo w przemyśle samochodowym: Lada Jeep

Większość ludzi marki Lada jest związana z czymś radzieckim, przestarzałe i na pewno nie modne lub nowoczesne. Ale w zeszłym roku firma ta dokonała prawdziwej rewolucji, uwalniając (jak dotąd tylko na rynku krajowym) samochód Lada-Jeep-X-RAY.


Historia stworzenia

Dlaczego ten SUV tak dramatycznie różni się od wszystkich poprzednich modeli? Odpowiedź jest bardzo prosta – projekt modelu został opracowany przez znanego Steve'a Mattina, który spędził więcej niż dziewięć lat w takich dużych firmach jak Volvo i Mercedes.

Dlaczego SUV? To też jest bardzo prostym i logicznym wyjaśnieniem. Według przeprowadzonych badań najbardziej dynamicznie rozwijającymi się typami samochodów są teraz "SUV" i "SUV".

Początek nazwy "Lada-Jeep-X-RAY" jest związany z projektem samochodu, a raczej – kombinacją kratki, reflektorów i dopływu powietrza. Falshradiatorny kratki i pochylone światła tworzą absolutnie wyraźnie widoczny kontur łacińskiego "X" – pierwsza litera w imię modelu.

Projekt zewnętrzny

Na zewnątrz, Lada-Jeep ma gładkie i dynamiczne linie ciała nieodłącznie związane z samochodami miejskimi. Duży symbol objętościowy VAZ umieszczony na kraty jest dobrze zaznaczony . W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli, został on wykonany wielko i jasno, co oznacza, że firma sama przestała "czuć się nieśmiały" swoich prac.

Oprócz innowacyjnego wzoru, nowy Lada-Jeep ma również kilka części przypominających poprzednie modele: okap w kształcie muszli, cienkie i długie sygnały zwrotne umieszczone nad reflektorami – te cechy sprawiają, że samochód wygląda jak legendarny SUV Lada 4×4.

Projekt wnętrza

Lada-Jeep przeznaczony jest dla czterech osób, dla których zainstalowano osobne fotele. Doskonały design jest panoramicznym dachem, dzięki czemu salonowi można poczuć przestronność.

Panel przyrządów jest wykonywany bardzo jakościowo. Tutaj można zauważyć prędkościomierz, który wyraźnie wyróżnia się w porównaniu z innymi urządzeniami – jest to wskazówka, że samochód jest szybki i dynamiczny. Niektóre szczegóły, na przykład ukryte oświetlenie LED, dają samochód nieco futurystyczny wygląd.

Obecne i kontrowersyjne punkty, w tym interfejs języka angielskiego. Być może odbywa się to w celu wyeksportowania modelu na rynek światowy, a być może tylko na hołdzie dla mody.

Docelowe odbiorcy

Według kierownictwa AvtoVAZ, Lada-Jeep 2012 jest przeznaczony dla młodych i średnich ludzi, którzy prowadzą aktywny styl życia i łączą podróże miejskie i wiejskie. Tak szeroki zakres zastosowań tego samochodu wynika z jednej strony z "miejskich" form modelu, az drugiej strony dobre właściwości terenowe zapewniające wysoki prześwit, małe zwisające nadwozia i duże średnice kół.

Koniec

Pomimo faktu, że prezentacja Lada-Jeep wyglądała bardziej niż imponująca, seryjne modele nie będą miały tak eleganckiego wyglądu. Oprócz niektórych funkcjonalnych, zginanie w drzwiach zostanie usunięte. Producenci wyjaśniają to faktem, że każde zginanie wymaga wielu dodatkowych kosztów, co znacznie wpływa na cenę maszyny.

Dlatego nie kupuj tego modelu, jak tylko zobaczysz to na zdjęciu – całkiem możliwe, że w wersji seryjnej będzie wyglądać nie tak egzotycznie.