858 Shares 4553 views

Kto to jest „Steppenwolf” Hesse – filozof czy morderca?

Hermann Hesse urodził się w Niemczech, ale większość swego życia w Szwajcarii. Całej jego twórczości był zainteresowany w różnych warstwach kultury światowej. Wśród obaw swego były systemy filozoficzne i religijne, a nawet psychologii analitycznej. Wszystko to znalazło odzwierciedlenie w jego twórczości, z których jeden jest „Steppenwolf”.


Książka w książce

Powieść rozpoczyna się główny bohater znajdzie nuty pewnego Harry Geller, ale najbardziej niezwykłe jest to, że „tylko dla szaleńców” oznakowanych, były oznakowane. W rzeczywistości, cała historia kręci się wokół, a te notatki. Opisali życie Geller swoje myśli, marzenia i lęki. On był tym, który w dzisiejszym świecie można nazwać „crazy samotnikiem” – powściągliwy i nieśmiały, początkowo nie powoduje główny bohater jest tylko podejrzenie. Ale im bardziej narrator poznaje Harry'ego, tym silniejszy staje się jego współczucie i zrozumienie. „Steppenwolf” – tak nazywano się Geller, widział się zagubiony wśród zaściankowości i cywilizacji, jak gdyby nie miał miejsca w dowolnym miejscu na świecie. Prowadzi odosobnione życie, trudno się z domu, siedząc, w otoczeniu książek, czytania przez cały dzień, dużo śpi i czasami pisze akwarela.

Tłumienie osobowości

Harry widzi siebie jako dwóch stron, z których jeden jest człowiekiem, a drugi wilk. I początkowo powieść „Steppenwolf” jest pełen wrogości i konfrontacji pomiędzy dwoma stronami Geller osobowości. Jeśli większość jego współczesnych były w stanie stłumić wolę Bestii i jego oswojonego wilka, RIP Harry walczyć tak wiele różnych stron jego osobowości. On nie chce być oswojona, nie chce słuchać, więc nie jest w stanie żyć, i, coraz częściej, w jego głowie są myśli samobójcze. W poszukiwaniu prawdy, on jest zasysane do książek i muzyki klasycznej, ale nie dają mu pociechę. Znów być rozczarowany po spotkaniu z profesorem, człowieka, który wydawał się być tak inteligentny jak on, Heller uświadamia sobie, że zrozumienie wśród ludzi, ponieważ nie znaleziono. On nawet paskudny słuchać tego człowieka, przepojone duchem intelektualnej zaściankowości. Harry już zdecydował, że wilk stepowy wygrywa, a on powinien pożegnać się wszystkie klasy średniej, naukowców i świata moralnego, a nawet do życia w ogóle. Jedynym problemem jest to uciążliwe strach przed śmiercią.

spotkanie

życie Harry'ego zaczęła nabierać farbę po nieoczekiwanej znajomości z konkretnym imieniem Hermine. Ich związek nie można nazwać powieść, ale to naprawdę było pokrewieństwo dusz. Że przywiązuje do Geller nocnego, Jazz, spotkać ludzi, ale w końcu świeckie bałagan daje mu wiedzę, że on nie jest wilk stepowy i najwybitniejszy człowiek na ulicy. On, podobnie jak inni, gotowi do stłumienia ich tożsamości i dać jego słowa bez wyrzutów sumienia. To był tylko pod wpływem narkotyków, stał się mordercą, kasowanie granicę między snem a rzeczywistością, dowiaduje odpowiedź …

Powieść Germana Gesse „Steppenwolf” daje nam temat do refleksji na pytanie, kim naprawdę jesteśmy, to sprawia, że można podejmować ważne decyzje. To potężne dzieło na podstawie długotrwałych badań Hesji, niegdyś spowodował go widzieć siebie …