538 Shares 2894 views

Pomnik litery „O” w Wołogdy: historia, opis, zdjęcie

Pomnik literę „O” w Wołogdy pojawił się w 2012 roku. Został on wzniesiony na cześć 865-lecia miasta. Inicjatorami byli studenci Wołogdy Institute of Business. Pomnik poświęcony specjalnym Wołogdy mówił z charakterystycznym Okan znany niemal w całym kraju.

Pojawienie się pomnika

Pomnik literę „O” w Wołogdy pojawił się na placu przy Wzgórzu Katedralnym. Wybór nie był wykonany przez przypadek. Po tym wszystkim, jest to najbardziej ulubione mieszkańców charakter okolicach rosyjskiego alfabetu. To dzięki niej wszyscy doskonale wiedzą, że takie Wołogdy mówi.

Ciepłe nastawienie jest to list od Wołogdy od dawna istniał. Konieczne jest, aby powiedzieć, że prawie wszystkie jego marki mają w swoim składzie. Pomnik literę „O” w Wołogdy ukazał się 29 czerwca, stając się głównym darem dla obchodów Dnia Miasta.

rocznica Wołogdy

Uważa się, że Wołogdy została założona w 1147 roku. Ta data jest określana na podstawie kroniki „The Tale of cudów Gerasim Wołogdy”, który został opublikowany w 1666 roku. Jak również jako iloczyn „kronikarza”, który należy Ivanu Slobodskomu. Ukończył ją w 1716 roku.

Jest jednak zastrzeżenie, że obu tych źródeł wtórnych napisane na podstawie wcześniejszych prac, które nie przeżyły. Mówią jak mnich Gerasim przyszedł na rzece Wołogdy i założył klasztor Trójcy.

Według innych źródeł, w XII wieku na terenie nowoczesnego Wołogdy już istniała niewielka osada. Jednak to nie był jeszcze miastem, miał obronny Cytadeli. Być może więc, w 1147 – nie rok bazowy i rok pierwszej wzmianki Wołogdy. Mimo to, to od tej daty, nowoczesne Historycy liczą.

Dlatego też, w 2012 roku, kiedy pomnik literę „O” w Wołogdy obchodzony jubileusz – 865 lat od jego powstania.

symbole wołogodzki

Pomnik literę „O” w Wołogdy, których ujawnienie jest w tym artykule pokazuje jeden z najważniejszych symboli Wołogdy. Ale on nie jest jedyny.

Kiedy ktoś słyszy nazwę miasta Wołogdy, od razu myśli o Wołogdy masła. Dziś jest jedną z najważniejszych marek w regionie. Słodki masła jest znany w całej Rosji i daleko poza jej granicami, dzięki specjalnym aromacie i smaku. Jest to możliwe do osiągnięcia za pomocą specjalnej metody przetwarzania świeżej śmietany w wysokich temperaturach. Niuanse techniki są utrzymywane w tajemnicy.

Warto zauważyć, że istnieje Wołogdy masło wynalazca. Są one uważane za brat słynnej bitwy malarz Wasilij Wierieszczagin – Nicholas. Przed pójściem do produkcji oliwy w domu, miał długo studiował hodowli bydła mlecznego w Europie. Pisałem z najlepszych mleczarni z zagranicy, tak że oni przeszkoleni rosyjskich inżynierów.

Uważa się, że pierwszy masło Wołogdy uzyskano w 1871 roku. Krótko przed tym Vereshchagin wrócił z Paryża, które odbyło się międzynarodowe targi poświęcone hodowli bydła mlecznego. Tam został zainspirowany oleju z wyraźnym smaku orzechowym wyprodukowanej w Normandii. Postawił sobie za cel – doprowadzić produkt lepiej niż w domu.

słyszałem również od Wołogdy, każdy pamięta piosenkę i Borisa Mokrousova i Mihaila Matusovskogo, który nazywa się – „Wołogda”. O tym mieć zabawną legendę miejską, która mówi wszystkich odwiedzających. Jak pamiętacie, liryczny charakter utworu jest list osobiście na poczcie mają być dostarczone do swojego kochanka, który mieszka w Wołogdy, w domu z rzeźbionym palisadą. Jokers twierdzą, że w chwili pisania piosenek w Wołogdy był tylko jeden dom z rzeźbionym palisadą. Znajdował się skóry i choroby weneryczne klinice.

Pomysł na pomnik

W kwietniu 2012 roku, stał się znany na pewno, gdzie będzie to pomnik literę „O” w Wołogdy. Historia występowania wiąże się z inicjatywy studentów Wołogdy Institute of Business. Teraz nazwał Wołogda Cooperative College.

Należy zauważyć, że władze miasta chętnie poparł ten wniosek. Po dyskusji, urzędnicy i osoby publiczne doszli do wniosku, że najbardziej optymalna lokalizacja miejsce na Placu Katedralnym będzie wzgórze, naprzeciwko domu słynnego pisarza rodem z Wołogdy Varlama Shalamova. Wcześniej uważany możliwość zainstalowania znak pamięci u babci Square. Ale zdecydowaliśmy się dać mu jako obszar wkrótce zamierza przeprowadzić rekonstrukcję.

Mieszczanie musieli zdecydować, co byłoby pomnik literę „O” w Wołogdy. Informacja o wyborze projektu został opublikowany na stronie internetowej instytucji. W konkursie wzięło udział 17 szkiców Vologodians miał wybrać najlepszą.

Wołogdy dialekt

Wołogdy dialekt, który służył jako podstawa do wyglądu pomnika jest to, że list jest uważana za jedną z najbardziej charakterystycznych w tym kraju. On jest częścią grupy północnej rosyjski dialektów, które były szeroko rozpowszechnione w terenie Wołogdy nie tylko, ale także w regionie Archangielska.

W tym przypadku jest to w dialekcie Wołogdy ma swoje indywidualne cechy, które stały się tak sławne. Pod wieloma względami, to przyczyniło się do pisarza Wołogdy Wasilij Iwanowicz Belov, jednego z najzdolniejszych przedstawicieli radzieckiego „Village” prozą, autor powieści „zwykłe rzeczy”, powieść „Ewy” dokumentalny działa „Codzienność rosyjskiej Północy”. To on zaczął jasno i często stosowany w swoich pracach szczególnie Wołogdy dialekt. Istotne słownictwo jest często spotykane w dialogach swoich bohaterów, co czyni je szczególnie niezapomniany.

To wygląda jak zabytek?

Pomnik literę „O” w Wołogdy, którego zdjęcie jest w tym artykule, jest wykonana z metalu. Według wyników głosowania jawnego Internetu odbyło się w miejscu Wołogdy Institute of Business, zwycięzca był architekt projektu Denis Pozdnyakov.

Wysokość pomnika – około trzech metrów, jest ona oparta na cokole, na którym stoi sam list. Ostateczna waga – około 300 kg. Memoriał znak jest ozdobiona tradycyjnych klasycznych północnych wzorców, które są zdominowane, oczywiście, Vologda. Swojej produkcji do autora została udzielona w wysokości ćwierć miliona rubli. Warto zauważyć, że niemal natychmiast po zakończeniu instalacji pomnika był zwycięzcą w prestiżowym międzyregionalnej wystawie zatytułowanej „Wołogdy – Rynek Innowacji”. prawdziwi członkowie jury doceniło pomysł autora, i jak to było realizowane.

Czas na pomniku wziął trochę – zaledwie dwa tygodnie. Ale ciężko pracowali na to, w czasie Dnia miasta, codziennie, przez siedem dni w tygodniu, sześć wysoko kowale pracujący w warsztacie. Rozwój rysunek, aby pomóc deweloperom miał główny architekt miasta. Musiałem pracować z metalu, zginać wszystko ściśle według schematów, ostatniego etapu – malowania. Ostatecznie zdecydowano się uczynić bocznej Pismami miedzi, a drugi – złoto.

Późniejsze studenci Wołogda, którzy dbają o rozwój i promocję swojego regionu, zaczęły rozwijać portal informacji turystycznej, która jest dobrze o nazwie – „O”. Opowiada o historii, architektury i kultury większości Wołogdy i, oczywiście, zabytek, który jest przeznaczony do tego artykułu.

Portal informacji turystycznej

Portal opiera się na krótko po otwarciu pomnika, odegrał ważną rolę w rozwoju potencjału turystycznego tego regionu. Po tym wszystkim, to jest możliwe, aby znaleźć nie tylko opis pomnik literę „O” w Wołogdy, ale również informacje o wszystkim, że warto przyjechać do tego obszaru.

Istnieją co najmniej 8 powodów, aby odwiedzić ten obszar. To edukacyjną, zdrowia i sprawności, aktywnych i kurorty, gastronomia, turystyka religijna, eko-turystyki i podróży dla rozrywki i zakupów.

Warto zauważyć, że w każdym z tych programów, można dołączyć wizytę pomnika litery „O” w Wołogdy. Historia tego regionu jest bogata, tak że nie będą się nudzić, a także poprawić nasza wiedza może pomóc znacznie.

Lista atrakcji

Lista niezapomnianych i kultowych miejsc w regionie Wołogdy, oczywiście, nie ogranicza się do pojedynczego zabytku litery „O”. Dla wszystkich odwiedzających są wymagane, aby odwiedzić miejsce zamieszkania Mikołaja, unikalna w Rosji muzeum papieru, klasztor Cyril Biełozierskich i muzeum-rezerwatu, dwór Gali, Vologda koronki muzeum, dworze Bryanchaninovs, muzeum architektoniczno-etnograficzny „Semenkovo” dom-muzeum Piotra I.

rzemiosło Wołogda

Trzeba też wspomnieć pola Wołogdy. Dziś wielu z nich uprawia do tej pory, za pomocą aktywnego sposobu, litera „O” w swoich marek.

Przede wszystkim, to koronki, malarstwo na drewnie i ceramiki, ceramiki, produkcji wyrobów z kory brzozowej, czernienie na srebrze.

Wołogdy koronki – kolejny symbol tego regionu. Ich główną cechą wyróżniającą – przysmak, a także specjalny wzór, który przypomina Sad jabłkowy lub kwitnące łąki.