632 Shares 1799 views

Wielkopostny chleb. Przaśny chleb chude. recepty

Ludzie, którzy ściśle przestrzegać instrukcji religijnych w czasie wyznaczonym na czczo nie może być pewien, że chleb kupiony w sklepie – chude. Nawet jeśli etykieta posiada odpowiednią etykietę, możliwe jest, że złapał coś w Wielkim Poście wśród składników. Nawet przypadkowo łamać zasady będą musiały opierać się na własnym piecu chlebowym – piekarnik, ekspres do chleba lub multivarka, w zależności od tego, co Twoja kuchnia jest wyposażona. Dlatego też zwykłym piekarnikiem, gazowa lub elektryczna, można znaleźć w każdym domu, zacznij przepis na piecu.


Biały chleb, chude

Mały sekret dla bardziej bujne i smaczne skutek: zamiast pół litra ciepłej wody ma taką samą ilość bulionu ziemniaczanej (naturalnie, ziemniaki ugotować nie powinien „w mundurze”). Wyhodowania świeże drożdże, trzeci standardowych opakowaniach, sól łyżkę i dwie – cukier. Gdy wszystko jest rozpuszczone wlać wlać dwie łyżki oleju roślinnego i wlać mąki – około jeden kilogram do momentu, gdy ciasto nie przestają być lepkie. Wymieszać jest pokryta tkaniną i umieszczone w ciepło przez około dwie godziny, do „metody”, po którym ciasto jest podzielony na cztery spłaszczonej kuli i pozostawiono jeszcze przez czterdzieści minut. To wielkopostne chleb w piecu powinna zatrzymać się równomierną opaleniznę, jak – w zależności od piekarnika. Wydobyty, owija się w ogrzanym ręcznikiem i chłodzi się, aby utrzymać pompę. A jutro będzie chleb i pochylić się jeszcze smaczniejsze. Wiele osób uważa, że świeże – najlepiej, ale w tym przypadku tak nie jest.

chleb wieloziarnisty

Bardzo smaczne uzyskuje chudego chleb żytni z dodatkiem mąki pszennej i innych zbóż. Pierwsza pół szklanki ciepłej wody rozcieńcza łyżka suchych drożdży łyżeczką cukru. Pozostałą wodę (również szkło) rozpuszczono miodu. Trzeci kilogram mąki pszennej i żyto połowę ilości przesiano i zmieszano z solą łyżeczka, otręby owsiane, nasion słonecznika, siemienia lnianego i zbóż – gryki i owsa (tylko mieć dwie łyżeczki). To także wlać dwa i pół łyżeczki oliwy z oliwek. W ostatnim kolei wymyślanie dodany drożdży i wody z miodem. Ciasto ugniata w kształcie balonu, który jest umieszczony w pojemniku i pokryte godzinny osiada ciepła. Ponadto, jest on podzielony na trzy równe części, każda w całość kuli lub chleba, pokryte tkaniną i nadaje się do pół godziny. Pieczenie chleba do około czterdziestu minut, a następnie zapakowane w pergaminu i ręczniki. Po schłodzeniu, chleb można jeść meatless raz.

Lagana

Greccy Chrześcijanie również upiec chleb chude. Przepis jest inny od znanych nam i sposobu przygotowania i składników. W szklance wody około pięciu minut gotowanych anyż. Następnie dekantuje się bulion ochłodzono. Niemal pół kilogram mąki przesiewa się, miesza się z dwoma łyżeczkami suchych drożdży, dwa duże łyżeczkami cukru. Otwór w centrum kilku odlewania dwie łyżki oleju roślinnego (oczywiście lepiej dawać pierwszeństwo z oliwek). Ciasto ugniata się wraz ze stopniowym dodaniu anyżowy bulionu (nie wyleje tylko nie zatrzymany); w końcu wlewa się sól łyżkę. Po jednej godzinie vystaivaniya ciasto wałkuje się do grubości drugiej ciasto palca, są one umieszczone na blasze i nenakrytymi podniesiony około godziny trzeciej. Przed wprowadzeniem do pieca lagans powierzchni plam pozostałości anyżku wody i traktowane nasiona sezamu. Grecki chleb wypiekany jest chude 45 minut w srednenagretoy piekarnika. lagans kolor powinien dostać soczyste brązowy i chrupiące ciasto jest zobowiązany!

Wersja miodowo-imbirowy

Jeśli masz najnowszych urządzeń kuchennych, proces pieczenia jest znacznie uproszczona: gotować bezmięsne chleb multivarka znacznie mniej uciążliwe niż w piekarniku. Odpowiedzialny za wszystko maszynie cud. Można gotować i najbardziej prymitywny hlebushek, ale jeśli można, to dlaczego nie zafundować sobie. Oferujemy pieczenia chleba chude receptury, które zadowolą nie tylko ciało przetargu gotowego wypieku, ale również wspaniały smak i oryginalny smak. Kształt ziarna wylano do 180 ml (pół szklanki wody), gorczycy małej łyżką i pół szklanki cieczy naturalnego miodu wlewa łyżkę soli i jego Ćwiartka – imbiru. Wlać około trzy filiżanki przesianej mąki i łyżeczkę suchych drożdży. Miska jest umieszczony w multivarku, wybierz tryb „Bagietka”, pieczenie będzie ważyć funta. Do ostygnięcia chleba powinna być pozostawiona oprzeć bezpośrednio w filiżance. Ale o prawo do najpierw spróbować swoich bliskich rozpocząć walkę!

cebula chleb

Kolejny niezwykły wielkopostny multivarka chleb. Dwie cebule drobno posiekane i ewentualnie złoto na niewielkiej ilości oleju. Przy jednoczesnym chłodzeniu w pół litra ogrzanej wody w celu rozpuszczenia soli i cukru – łyżkę. Po trochu mąki wlewa; jego całkowita waga – kilo, gdy trzy czwarte interweniowały, dodać paczkę suchych drożdży. Gdy zbliża się koniec wyrabiania dodać cebulę i przyprawy (takie jak oliwa trawa). Ciasto powinno rosnąć przez pół godziny. Następnie olej Multivarki smarowane miska warzyw, jest rozplanowany ciasta i aktywowany ogrzewanie, kolejne pół godziny do wtórnie wzrosły ciasto. Po zmianie trybu do pieczenia, jest on kierowany do godziny. Dźwięki – prawie gotowy do chudego bułki nad i multivarka rozpoczyna się w tym samym trybie, ale na 50 minut.

Biały chleb na solankę

Ci, którzy już kupili ekspres do chleba, sam Bóg przykazał do wypieku chleba, chude na własną rękę. Nawet partia nie należy się martwić, ponieważ urządzenie zrobi wszystko dla ciebie – czy jest to pokusa! Opisać jak przygotować najprostsze bezmięsne chleba w ekspres do chleba, to nie będzie to, że ci, którzy opanowali tę technikę cud powinien już znać szczegóły procesu. Zwróćmy uwagę na lepszą niezwykłych receptur. Solanka chleb w postaci załadunku:

 • pół szklanki solanki (Fit i pomidora i ogórka oraz arbuza i kapusty);
 • Dwie łyżki oleju roślinnego;
 • trzy szklanki mąki obsianych;
 • pół łyżeczki soli i łyżką pełnego cukru;
 • pół łyżeczki szybkiego drożdży.

Sekwencja rozruchu najlepiej sprawdzić przed instrukcją – może być niuanse w różnych modelach. Włączony tryb „rosyjski kucharz” (lub „główny” lub „francuski chleb” – w zależności od tego, co jest w komputerze chleba). Po wyłączeniu maszyny dostaje bochenek, opakowane i stygnie „ubrania”.

niemiecki chleb

Przepis z Niemiec pozwala gotować przepyszne chudego chleb w ekspres do chleba. Dla niego urządzenie jest włożone i wypełnione:

 1. Szkło i trzy czwarte kawy. Pierwotnie podjęte ugotowane, ale jest dopuszczalne zastąpienie rozpuszczalne.
 2. Szkło otrębów. Co dokładnie – to jest pozostawione do uznania.
 3. Szkło z trzecią mąki pszennej. Nie zapomnij, aby przesiać przez!
 4. Dwie szklanki żyta i przesiane również.
 5. Dwie łyżki soli.
 6. Dwie łyżki słonecznika (ewentualnego innego oleju roślinnego). Wielu chwalić wykorzystanie kukurydzy w tym przepisie.
 7. Jedna czwarta filiżanka kakao w proszku.
 8. Dwie łyżki kminku. Jak zawsze, nie może być bardziej dokładne, jeśli uważasz, że ten chleb chudego zbyt ostre, można zmniejszyć ilość.
 9. Dwa i ćwierć łyżeczki drożdży.

Wybierany tryb „Chleb pszenny” (i nie mylić, że miesza się w prawdziwym życiu). W większości modeli, tryb ten trwa cztery godziny – ale co powiesz o tej porze są wolne!

Chleb bez drożdży meatless

Są ludzie, którzy wierzą, że drożdże w post – dodatkowy składnik w chlebie. W zasadzie, można to zrobić bez nich. Ale rozważyć: bezmięsne chleb bez drożdży potrzeb zaczynem. Bez niego dostaniesz twarde i smutny ciasta. Rozrusznik nie jest to dzień lub dwa. Jeśli jesteś gotowy do takich wyczynów, zabrać się do pracy. Lekko ogrzewa się do 36 ° C. Woda wlewa się do pojemności kwarty. Istnieje również wylewa przesianej mąki żytniej (szkło) i dobrze ugnieciono – bryłki pozostają nie powinno. Szyjka jest montowana przez gazę i zabezpieczone gumką. Bank umieścić na ciepło: nie mniej niż 25 stopni, a temperatura nie powinna być zmieniana. Po dwóch dniach w słoiku zwieńczone nawet szklankę wody i napełnić szklankę mąki. A następnego dnia gotowy do wyrośnięcia. Ciasto to ma tylko dwie łyżki, zalać wodą i wlać teraz mąki pszennej – jak w przypadku zwykłego ciasta drożdżowego. Główną różnicą – rośnie zakwas nie jest godzina, nie dwa, ale cały dzień. Więc musi być dobrze zapakowane i nie dotykać – lub będą zanikać. Meatless upieczony chleb bez drożdży, podobnie jak drożdże.