459 Shares 7654 views

Jaka jest wartość kaloryczna suszonych jabłek

Każdy, kto chce być piękny, dopasowanie i zdrowe, ale aby stać się jednym, trochę chęci. Najpierw trzeba porzucić złe nawyki i zacząć uprawiać sport. Ale najważniejsze – to, oczywiście, jeść prawo, o których mowa w niniejszym artykule będzie o tym samym wszystkim znanego produktu – jabłko.

informacje ogólne

Jabłka są przydatne do wykorzystania całkowicie każdą postać: świeże, gotowane i suszone. Spośród nich zrobić kompoty, dżemy i soki. Nawiasem mówiąc, pomimo faktu, że kalorie suszone jabłka nieco wyższym niż świeże, naukowcy twierdzą, że niższy poziom cholesterolu we krwi można jeść suszone owoce, a poza tym ich regularnej suplementacji – jest to doskonała profilaktyka otyłości. Również te owoce zostały usunięte z organizmu, w związku z soli potasowych, które są włączone w ich skład, nadmiar płynu i korzystnie wpływają na wygląd paznokci, włosów i skóry.

Jak przygotować własne suszone jabłka

zawartość kalorii tego produktu jest stosunkowo mała, a to jest bardzo przydatne, więc gotować w domu – to dobra decyzja. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że nie zawsze jest kupiony różnią się znakomitą jakość. W celu wysuszenia jabłka na własną rękę, a nie biorą pod sklepu, najlepiej jest wybrać stałe odmian tego owocu. Idealne do tego Antonówki, Titovka, Semerenko czy szafran Pepin. Wysuszony owoc zachowuje wszystkie składniki odżywcze, które są dostępne na jabłoni, czyli miedzi, sodu, jod, fosfor, potas, żelazo, wapń i siarki. Owoce muszą być cięte na kawałki i umieszczono w rozgrzanym piecu w 80 ° C przez 5-6 godzin, chociaż czas zależy w dużym stopniu od grubości plastrów. Trzeba uważać, aby nie przypalony i skręcić w razie potrzeby.

Użyteczne właściwości i kaloryczność suszonych jabłek

Te wysuszone owoce nie tylko korzystny wpływ na układ trawienny człowieka i jego zdolność do życia, ale również w celu zapobieżenia przedwczesnemu starzeniu i ogólnie wzmocnienie całego ciała. Nawiasem mówiąc, użyteczne suszone jabłka i ludzie, którzy mogą się nieco zmienić. Ich stosowanie jest pokazany kobietom w ciąży, ponieważ poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego. Wysokie ciśnienie krwi może pomóc obniżyć ciśnienie suszone jabłka. Kalorii, które zawierają one praktycznie nie dodać do masy, który pozwala na ich i tych, którzy podążają figurę mieć. Nawiasem mówiąc, produkt ten pomaga uporać się nawet z takiej choroby, zaparcia, i pozbyć się zapalenia jelit. To także zmniejsza ryzyko chorób onkologicznych natury. Jeśli nie chcesz, aby zyskać dodatkowy ciężar, a potem jeść suszone owoce, suszone jabłka kalorii, ponieważ stosunkowo niewielka, ponieważ są one tak samo jak 87% wody.

Szkód suszonych jabłek

Nie zaleca się jeść je do ludzi, którzy cierpią na cukrzycę. Oczywiście, czasami w małych ilościach, że nie boli, ale częste stosowanie negatywnych skutków dla organizmu jest świadczona. Każdy może być wyrażone na różne sposoby. A jeśli ktoś jest nic poważnego się stanie, wtedy inny może się zdarzyć inaczej. Więc należy być ostrożnym.

Jaka jest wartość kaloryczna suszonych owoców z jabłek

Kaloryczne suszonych jabłek na 100 g produktu wynosi około 210 kcal. Oczywiście, jest to więcej niż świeże (z 47), ale są również użyteczne. Te suszone owoce nie zawierają tłuszczów i węglowodanów w nich, a wręcz przeciwnie, bardzo dużo.