167 Shares 7895 views

Zespół napięcia przedmiesiączkowego – co to jest? PMS: objawy, leczenie

wahania nastroju, wybuchy gniewu, płaczliwość i drażliwość – kombinacja tych uczuć wyraźnie wskazuje syndrom napięcia przedmiesiączkowego. Co to jest, jest znana od wielu płci pięknej, ale kontrolować ich stan, nie mogą. Niektóre dziewczęta i kobiety są znacznie pogarsza się stan zdrowia i ból przed miesiączką – bardzo realne powody do poszukiwania pomocy lekarskiej.

skomplikowany mechanizm

Miesiączki u kobiet, jest bezpośrednio związany z prokreacją. Pierwszy dzień jest uważany za początek cyklu, a każdy etap ma na celu przygotowanie do poczęcia.

Podczas fazy miesiączkowego występuje odrzucenie endometrium, który jest wraz z krwawieniem. Pierwsze wystąpienie miesiączki występuje średnio 12-14 lat. Z biegiem czasu cyklu jest ustawiony, a jego długość wynosi od 21 do 35 dni.

Brak miesiączki może sygnalizować ciążę lub poważną chorobę. Ponadto zdrowie kobiet zasługuje na szczególną uwagę w różnych zaburzeń, takich jak bolesne miesiączkowanie (bolesne miesiączki) lub zwiększone krwawienie.

Jeśli dodamy do tego problemy z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, niektóre dziewczęta i kobiety nie jest dokładnie zazdrość.

historia

PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego) – kompleks zestaw objawów, które występują u kobiet średnio 1-10 dni przed miesiączką. Badanie stanu osób zaangażowanych przez długi czas. W starożytnym Rzymie, na przykład, lekarze związane dolegliwości przed menstruacją z miejscem zamieszkania, a nawet fazy księżyca.

Według oficjalnych danych, rosyjscy naukowcy Dmitry i Aleksander Ott Repro przeprowadzono pierwsze badania naukowe dotyczące fizjologicznych parametrów i ich wahań cyklicznych. Następnie Robert Frank w 1931 roku, ogłosiła w swoim artykule, termin „napięcie przedmiesiączkowe”, a dziesięć lat później zaburzenie psychoseksualne podczas PMS zostały opisane przez Lewisa Gray.

Badania naukowe i badania naukowe pozwoliły Światową Organizację Zdrowia do uwzględnienia w klasyfikacji chorób zespół napięcia przedmiesiączkowego. Co to jest, metody diagnostyczne, przyczyny zalecenia w celu złagodzenia stanu – to wszystko, przeczytaj naszą recenzję.

przyczyny

Nie ma zgody co do wystąpienia zespołu napięcia przedmiesiączkowego nie istnieje dzisiaj, ale eksperci jeszcze udało się sformułować kilka powodów:

– predyspozycje genetyczne;

– naruszenie metabolizmu wody i soli;

– hormonalne zakłócenia;

– choroby tarczycy;

– brak witaminy (magnez, cynk, wapń, witaminę B6).

Do czynników ryzyka należą PMS obecność depresji i stresu, mieszkających w dużych miastach, w późnym wieku rozrodczym, brak aktywności fizycznej i niezrównoważonej diety.

Niektóre badania wskazują, że nadwaga i palenie wpływa na prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

objawy

Istnieje wiele anegdot i zabawnych opowieści o zespole napięcia przedmiesiączkowego u kobiet. Jednak imponująca lista symptomów pozostawia niewiele powodów do wesołości.

Współczesna medycyna wyróżnia następujące formy PMS:

 1. Neuro-psychiczny. Do tego forma charakteryzuje się takimi objawami jak podwyższonym postrzegania hałas, zmęczenie, osłabienie, zaburzenia snu, splątanie, bóle głowy, niewyraźną mowę, a nawet omdlenia. Agresywność i drażliwość często prowadzi do konfliktów w rodzinie iw pracy, jak również przyjęcia pochopnych decyzji.
 2. Edematous. przyrost masy ciała kilka kilogramów nie poprawia nastroju, nie obrzęk rąk i nóg. Czasami dziewczyny i kobiety doświadczają bólu stawów i skurcze. Bóle piersi przed miesiączki, całe ciało wydaje się być wypełniona cieczą.
 3. Cephalgic. Istnieje pulsujące bóle głowy, które towarzyszą nudności lub wymioty. Jednak ciśnienie nie jest zmieniany. Ponadto, jedna trzecia pacjentów ma ból w sercu, drętwienie rąk, nadmierne pocenie się i depresji.
 4. Krizovoe. atak paniki, który jest początkiem wzrostu ciśnienia tętniczego. Wtedy nie ma kołatanie serca i lęk przed śmiercią. Takie ataki często przeszkadzał w godzinach wieczornych iw nocy, i pogorszyć sytuację inny stres, zmęczenie, lub chorób zakaźnych.

Specjaliści również wydzielają nietypowy kształt objawów PMS, które zawierają wyraźne reakcje alergiczne, wysypki skórne, ciągnięcie i ból brzucha, krwawienie z nosa, gorączka.

etap PMS

W medycynie PMS znaleziono podział na trzy etapy:

– kompensowane (objawy znikają z początku miesiąca, choroba nie rozwija się wraz z wiekiem);

– subcompensated (objawy przestaną przejmować się koniec miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowego klinika biegiem lat pogarsza);

– astmy (objawy przez kilka dni po zakończeniu miesiąca).

Jak można zauważyć, ICP w niektórych przypadkach w ogóle nie podobny do nieznacznego niedyspozycji. W ciężkiej postaci choroby może mieć poważny wpływ na zdolność do pracy i dobre samopoczucie. Oczywiście, nie należy panikować z powodu zmęczenia lub bólu mięśni. Jednak w przypadku wykrycia na więcej niż sześć objawów koniecznie umówić się z lekarzem, który poprzez badania można wykonać diagnozę „zespół napięcia przedmiesiączkowego”.

diagnostyka

Ważne jest, aby odróżnić prawdziwych oznak niezdolność do kontrolowania swoich emocji i wyświetlać złe maniery czy zły znak. zespół przedmiesiączkowy charakteryzuje cykli. Innymi słowy, te same objawy powinny niepokoić kobietę z pewną częstotliwością.

zespół napięcia przedmiesiączkowego często mylone z innymi chorobami, więc dla dokładnej diagnozy do specjalisty. Podczas diagnozowania konieczne badania krwi (w różnych fazach cyklu miesiączkowego). Poziom hormonów (progesteron, estradiolu i prolaktyny), pozwala wyciągać wnioski co do formy PMS.

W zależności od wyników analizy skarg pacjenta i lekarza prowadzącego może skierować ją do innych specjalistów (psychiatra, endokrynolog, lekarz i neurolog) lub przydzielenie dodatkowych badań (MRI, mammografia, EEG, kontrola ciśnienia krwi, itd.).

Dodatkowo, wszyscy pacjenci z PMS zaleca się szczegółowo opisać swoją kondycję i prowadzić dziennik „skarg”, który będzie również pomóc w diagnozie.

Jak złagodzić zespołu napięcia przedmiesiączkowego?

Miliony kobiet to pytanie, wiedząc doskonale, że aby żyć w złym stanie zdrowia i nastroju, a nawet tygodni jest po prostu nie do zniesienia. Najbardziej przystępne jest miarą zmiany diety.

Uważa się, że spożycie węglowodanów złożonych (zboża i warzywa) pomaga łatwo doświadczyć stanu przed menstruacją. Niektórzy eksperci mówią też ograniczyć spożycie słodyczy i cukru, ale jeśli chodzi o łagodzenie objawów PMS, środek ten całkowicie zrozumiałe, nie było.

Wskazane jest, aby kontrolować przepływ soli, ponieważ organizm i tak dąży do obrzęku związanego z retencją płynów. Solone produkty tylko pogorszyć sytuację.

I wreszcie, kawa. Badania wykazały, że u kobiet z ciężkim PMS zużywają więcej kawy. Dziś nie ma jednej opinii na temat tego, czy skojarzyć ze sobą drinku i zespół napięcia przedmiesiączkowego. Co to jest i przyczyną są one już znane, ale to pomaga czy pogarsza sytuację kawy, być może, jest podjęcie decyzji, na zasadzie indywidualnej.

styl życia

Bóle przed miesiączką może dokonywać wielkich zmian w swoich planach. Jednak eksperci nie radzą, aby zrezygnować z lekką aktywność fizyczną. Pływanie, spacery, joga lub taniec pomaga zmniejszyć objawy i poprawiają nastrój dokładnie.

Jeśli masz ból piersi przed miesiączką, a następnie uporać się z dyskomfortem i zwiększona wrażliwość pomoże utrzymać pranie.

Oczywiście, natychmiastowe zniknięcie objawów PMS nie oczekujemy, ale aby pierwsze wnioski mogą być 3-4 miesięcy. W większości przypadków, te zalecenia eliminują potrzebę stosowania leków.

Jak można zalecać alternatywne sposoby zwalczania syndromu przedmiesiączkowego różne rodzaje masażu, fizykoterapii refleksologiczne balneoterapeutyczną.

Wielu ekspertów, którzy badają zdrowia kobiet, jest uważany za najbardziej skuteczny akupresury. Stymulacja biologicznie aktywnych punktów zwiększa witalność i zwiększa zdolność organizmu do samoregulacji.

lek

Farmakoterapia jest główną metodą, ale nie całkowicie wyleczyć syndrom napięcia przedmiesiączkowego pigułki dokładnie pomóc. Uważa się, że ICP – jest chorobą przewlekłą, a niektóre leki tylko poprawić jakość życia poprzez łagodzenie objawów.

Należy pamiętać, że wszystkie leki przepisane przez lekarza, a żadne historie życia lub wskazówek „przyjaciół w nieszczęściu”, nie są substytutem dla profesjonalnych porad. Nasza ocena jest rozpoznawcza w naturze, a jeśli uważasz, że jeden z leków może mi pomóc, należy omówić tę kwestię z lekarza prowadzącego.

Za miękki wyeliminować objawy PMS środki hormonalne mogą być stosowane na podstawie składników roślinnych, takich jak suplementy żywnościowe CZASU Factor®. W zestawie witamin C i E, kwas foliowy, rutyny, minerały (żelazo, magnez i cynk), indol-3-karbinol, kwas glutaminowy, aucubin, gingeroli i standardowych wyciągów roślinnych korzeni Angelica imbiru i owoców Vitex Święty przyczyni się do normalizacji cyklu miesiączkowego, zmniejszenie drażliwość, w celu łagodzenia bólu i łagodzenia innych objawów PMS.

W zależności od postaci PMS są następujące grupy:

 1. Połączone doustne środki antykoncepcyjne.
 2. Leki stosowane w leczeniu objawów.
 3. leczenie hormonalne.
 4. Diuretyków.
 5. Antydepresanty.
 6. Leki Antiprostaglandinovye.

Witaminy i minerały

Pacjenci z łagodną formę zespołu napięcia przedmiesiączkowego w pierwszej kolejności wyznaczonych zakaz leków hormonalnych – homeopatia, witamin i minerałów. Skutki uboczne skuteczności i minimalne – to główne zalety tych funduszy. Ponadto zakaz hormonalne leki nie są podejmowane „jak na lekarstwo”.

Według badań, zmniejszyć opuchliznę i wzdęcia pomaga Orotowej magnezu. Zatrzymywania cieczy i zwiększenie apetytu dotyczy węglanu wapnia, oraz sprostać psychoaktywnych objawów choroby może witaminy z grupy B.

diuretyki

To diuretyki, którego celem jest uzasadnione grudkami wywołanymi postaci PMS. Jednym z najbardziej skuteczne i bezpieczne jest uważany za „spironolakton” (analogowe – „Veroshpiron”). Preparat zwiększa wydalanie jonów sodu i chloru, wody, zmniejszając się miareczkować kwasowość moczu. Ma on działanie hipotensyjne.

Ponieważ początkowa dawka dzienna podawana w dawce 25 mg (maksymalna 100 mg). Eksperci uważają to za stosowne leki moczopędne podczas spodziewanej retencji płynów, czyli od 16 do 25-dniowego cyklu menstruacyjnego.

Wśród skutków ubocznych obserwowanych: niedociśnienie, senność, spadek libido i zaburzenia cyklu miesiączkowego.

COC

Stosowanie kombinowanego doustnych środków antykoncepcyjnych jest najczęściej taktyki w leczeniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Do tej pory lekarze wolą COC zawierające drospirenon. Materiał ten jest analogiem naturalnego progesteronu.

W skład jednego z lekami znanymi jako „Yaryna” – kombinacji drospirenonu gestagenu (3 mg) i estradiolu (30 ug). W przypadku pacjentów z aktywnym COC odnotowano nieznaczny spadek masy ciała i nie zatrzymywania płynów w organizmie. Ponadto, drospirenon, wpływa na wydzielanie gruczołów łojowych, zmniejszenie liczby zmian na skórze przed menstruacji.

Antykoncepcyjne zawierające drospirenon mają minimalne skutki uboczne. Jednak, pomimo skuteczności leku, objawy PMS (obrzęk, tkliwość piersi, bóle i wzdęcia) może powrócić po przerwie siedmiodniowym. Z tego powodu zaleca się, aby przejść do trybu rozszerzonego z COC.

antydepresanty

Aby wyeliminować lekarz objawy psychologiczne często powołuje antydepresanty ( „sertralina”, „fluoksetynę”), którego skuteczność została udowodniona w wielu badaniach klinicznych.

W leczeniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego, w przeciwieństwie do leczenia depresji, leki te są przepisywane krótki kurs i w mniejszych dawkach. Istnieją dwa schematy leczenia:

– przyjmowanie leku na początku objawów;

– przyjmowanie leku w drugiej połowie cyklu miesiączkowego.

Dla wielu członków płci pięknej biorąc leki przeciwdepresyjne – skuteczny sposób, który eliminuje objawy niemal całkowicie.

Jednak w niektórych przypadkach, wynik osiągnięty nie wystarcza, więc lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki lub wyznaczenia innego leku.

Leki przeciwdepresyjne powinny towarzyszyć prowadzenie dziennika i szczegółowe notatki na temat zdrowia. Pomimo faktu, że poprawa może przyjść tylko dwa dni po rozpoczęciu kursu, wnioski na temat skuteczności wykwalifikowanego specjalisty będzie jedynie po obejrzeniu 2-4 cykle miesiączkowe.

W rzadkich przypadkach odstawienie leków przeciwdepresyjnych może powodować nudności, zawroty głowy i drażliwość. Na szczęście objawy te znikają dość szybko.

Etnonauki

Leki przeciwdepresyjne, hormony i doustne środki antykoncepcyjne mają wiele skutków ubocznych, więc pierwszą rzeczą, płeć piękna pamiętać metod ludowych.

Więc jakie zioła mogą pomóc nam przezwyciężyć PMS:

 1. Melissa. Przygotowanie leku szybkość infuzji 2 v. l. suchych roślin za kubka wrzącej wody. Taki napój eliminuje drażliwość, wygładza i łagodzi ból. Poprawić wynik będzie mieszanka melisy, rumianek, jaśmin, mięta i waleriany.
 2. Nagietka, liści babki, korzeń tataraku i kwiatów arniki. Wlew zwilżonej taśmy gazy, które są nakładane na korpus w celu zmniejszenia obrzęku.
 3. Krwawnik i jaśmin. Przeciwko pleców i brzucha wylewania wrzenia krwawnika wody (40 g) i kwiaty jaśminu (30 g). W dniu trzeba pić trzy filiżanki infuzji.

Mit czy rzeczywistość?

Więc mówimy o tej chorobie, jak zespół napięcia przedmiesiączkowego. Co to jest, zdają sobie sprawę z wielu dziewcząt i kobiet, ale tylko 3-6% wśród płci pięknej do czynienia z rozpoznaniem „przedmiesiączkowego zaburzenia dysforycznych” (PMDD). Choroba ta nakłada poważny znak, ograniczenie kontaktu z ludźmi i życia społecznego, a także zwiększa liczbę dni niepełnosprawności. Pacjenci z chorobą psychiczną obserwowano ich nasilenie.

Co ciekawe, niektórzy badacze generalnie podważać istnienie takich patologii jak PMDD i zespół napięcia przedmiesiączkowego. Przyczyny tego ostatniego, nie jest udowodnione, ale większość badań opierały się wyłącznie na zeznaniach zdrowia. Zgadzam się, pogląd ten ma prawo do istnienia. Ponadto, zachodnie dziewczęta i kobiety są często niemal celowo w oczekiwaniu na pojawienie się napięcia przedmiesiączkowego, niż gdyby zaprogramowane się swoim poczuciem pewnych objawów.