582 Shares 8997 views

Trzęsienie ziemi i wybuch wulkanu w Rosji: lista historii i ciekawych faktów

Wulkany i trzęsienia ziemi – to specjalne zjawiska naturalne, które występują w związku z cechami tektoniki płyt. Wybuch, zwykle towarzyszą trzęsienia ziemi należących do danego państwa Dreszcz skorupy, w wyniku nagłego uwolnienia potężnej energii. W przeważającej części, to fale sejsmiczne, narodziny ziemi przez zjawiska naturalne, a czasem pewne zdarzenia przez człowieka.


Wulkany – wiele otworów w skorupie ziemskiej, z głębi, która z wielką prędkością i siłą do powierzchni wyrzucane są duże ilości stopionej skały.

Zanim przyjrzymy się przykłady wulkanów w Rosji, krótko podać kilka definicji, oraz dowiedzieć się, w jaki sposób wystąpić takie zjawiska.

Ogólne informacje na temat wulkanów i trzęsienia ziemi

Trzęsienia ziemi występują z powodu nagłego uwolnienia ciśnienia, zgromadzonego pod skorupy ziemskiej spowodowane jakimś określonym czasie. Sytuacja sejsmiczne jest określona przez pomiary z zastosowaniem sejsmometru (rozmiar i wytrzymałość na trzęsienie ziemi).

Punktem wystąpienia trzęsienia ziemi nazywa epicentrum. Hipocentrum – punkt na powierzchni Ziemi, a epicentrum wulkanów. Wybuch udziałem masy (wytłaczanie) stopiony magmy zwykle postać góry lub wzgórza po ochłodzeniu odrzucone materiałów.

Te straszne zjawiska naturalne mogą występować w dowolnej części powierzchni ziemskiej (nawet w górach), zarówno w ziemi i na dnie morskim iw oceanach. Często jest erupcja wulkanów w Rosji, które zostaną opisane bardziej szczegółowo poniżej w artykule.

Wulkany podzielono na 3 kategorie: wymarłe uśpieniu (jeszcze aktywne) i aktywne.

Mapy umieszcza wulkanów i trzęsienia ziemi race pokazują, że w większości (jak wspomniano powyżej), zjawiska te są ściśle ze sobą powiązane, a podstawą ich wygląd jest w dużej mierze cechą płyt tektonicznych Ziemi.

Najgorsze katastrofy świata

Zanim opiszemy największe wulkany w Rosji, reprezentuje najgorsze kiedykolwiek prozoshedshie takie wydarzenia na planecie.

Najbardziej znanym i Katastrofalna erupcja wulkanu w całej historii – działalność słynnego wulkanu Wezuwiusz w sierpniu 1979 r. Rezultatem było całkowite zniszczenie trzech włoskich miast, w tym największa z nich – Pompei. Zabity 16.000 ludzi.

Najstraszniejsze trzęsienia ziemi są następujące: w 1976 roku miasto zostało zniszczone Tanshan w Chinach (. 800 tysięcy osób zginęło); w 2011 roku na wyspie Honsiu (Japonia) trzęsienie ziemi wywołało pojawienie się straszliwym tsunami, które zniszczyło elektrowni jądrowej w Fukushimie (uwolnienie dużą skalę promieniowania).

Trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów w Rosji

Trzęsienia ziemi w Rosji – to jest dość powszechne. Natomiast dla mieszkańców miast i centralnej części kraju, na szczęście jest to zjawisko znane.

Oczywiście, wiele będzie pamiętał straszną zdarzenie, które miało miejsce w kraju w czasach sowieckich. Najgorsze było trzęsienie ziemi w Armenii w grudniu 1988 roku, kiedy to całkowicie zniszczonego miasta Spitak.

W Rosji jest często podobna aktywność skorupy, ale stosunkowo niewielka amplituda. Na przykład, na terytorium Republiki Tuwy pod koniec 2011 roku, trzęsienie ziemi o 3,2 pkt. I do tej pory w strefie aktywność sejsmiczna nie ustaje.

Erupcja wulkanu w Rosji – także nie jest niczym niezwykłym. W dużych obszarach ogromnego państwa jest około 200 różnorodność wulkanów, z których większość znajduje się w lokalizacji Kamczatki i Wysp Kurylskich. Obejmuje to 8,3% wszystkich aktywnych wulkanu Ziemi.

Oto kilka rosyjskich wulkany, wykazują swoją aktywność w ciągu ostatnich pięciu lat, a biorąc pod uwagę krótką historię działalności.

mieszkanie Tołbaczik

W listopadzie 2012 roku erupcja wulkanu w Rosji odbyły się we wschodniej części Kamczatki. To miejsce – masyw wulkaniczny Tolbachiksky część Kluchevskaya grupy wulkanicznego (południowo-zachodnia część). W jego skład są płaskie Tołbaczik (o wysokości 3140 m) i ostrej Tołbaczik (3682 m). Znajdują się one na starożytnych wulkan tarczowy.

To był nowy wybuch, który rozpoczął się wraz z otwarciem szparę (długość około 5 km). lawy wypełniła szpitala (dawna baza „Leningrad”), położone u stóp wulkanu, a podstawy budynku parku naturalnych „Wulkany Kamczatki”.

Kizimen

Jest to stratowulkan w kształcie regularnego stożka. Ostatnio aktywny wybuch stało się to w 2013 roku. Vulcan (2485 m) znajduje się na południowej stronie grani (nachylenie Tumrok western) w 265 kilometrów od Pietropawłowska i 115 kilometrów od. Milkovo.

Większość jego aktywności zaobserwowano w 2009 roku, w wyniku dolinę gejzerów wystąpił aktywację wielu z nich. Popiół w wyniku aktywności wulkanicznej, że rok rozbitego na dużych obszarach rezerwatu biosfery (Kornotsky). Przyszedł wulkan 12 tys. Lat temu.

bezimienny

Jest to kolejny wulkan, położony na Kamczatce o Klyuchevskoy wzgórz. Klawisze ze wsi to znajduje się około 40 km (powiat Ust-Kamczacki). Absolutną wysokość 2882 metrów.

Jego ostatnia erupcja się w 2013 roku, ale najbardziej znany – w latach 1955-1956. Erupcja chmura w tym czasie osiągnął wysokość niemal 35 km. W rezultacie, lej utworzony kształcie litery U otwarty w kierunku wschodni (średnica 1,3 km). Na wschodnim stóp na powierzchni 500 tys. km, wszystkie drzewa i krzewy zostały złamane i wyrwane z korzeniami.

Kluchevskoy

Stosunkowo niedawno (sierpień 1913), silny wybuch nastąpił w Rosji na wschodzie Kamczatki. Ten stratovolcano – najwyższy ze wszystkich aktywnych w Eurazji. Wiek, w przybliżeniu 7000 lat, a jej wysokość zmienia się okresowo (4750-4850 m).

W październiku 2013 roku było Faza główna (po płynie 4 lawa) z popiołem erupcji kolumna wzrasta do 10-12 km. Pióropusz z rozciąga się w kierunku południowo-zachodnim. popiół spada utrzymywane wsi i Atlasovo Lazo i Atlasovo, przy czym grubość warstwy wynosiła około dwóch milimetrów.

karymsky

Erupcja ostatni tego stratowulkanu znajduje się Kamczatka (East Ridge), wystąpił w 2014 r. Absolutną wysokość 1468 metrów. Jest to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów. Od 1852 roku, w sumie ponad 20 odnotowanych erupcji.

O karymsky mieć taką samą nazwę jezioro, gdzie w 1996 roku, kiedy na szeroką skalę podwodny wybuch, prawie wszystkie żywe organizmy, które żyją w nim, zmarł.

Ostatnia erupcja wulkanu w Rosji

Szywiełucz znajduje się również na Kamczatka (East Ridge). Jest to najbardziej na północ wszystkich aktywnych wulkanów Kamczatce. Wysokość absolutnych – 3307 metrów.

W czerwcu 2013 roku (wcześnie rano) Sheveluch wyrzucane na wysokość 10000 metrów potężnym filarem popiołu. W rezultacie, w miejscowości Klucze (47 km od wulkanu), nie było spada popiół. Wszystkie ulice i domy zakrył milimetr warstwę popiołu blond. W październiku (po wybuchu wulkanu Klyuchevskoy) Sheveluch nowo zakorzenione kolumny popiołu na wysokości 7600 metrów. W lutym 2014 roku znak ten osiągnął ponad 11 kilometrów, aw maju, wulkan disgorged tylko 3 kolumny (od 7000 do 10000 metrów).

Wreszcie interesujący fakt

Trzęsienie ziemi i wybuch wulkanu w Rosji zwiększyła powierzchnię terytorium Rosji w I kwartale 4500. metrów. Co się stało? W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w sejsmicznych Wyspy Kurylskie i Sachalin, w latach 2007-2009, na terytorium kraju jest zwiększona.

Po trzęsieniu ziemi w południowym Sachalinie (Niewielsk) w sierpniu 2007 roku, dno morza wzrosła, tworząc nowy kawałek gruntu (o powierzchni trzech km kw.). Dodatkowo 1,5 tys. km z terytorium Rosji była wynikiem nowej erupcji Wulkan Saryczewa (Kurylskie wyspa Matua).