198 Shares 1306 views

Jak wypiekać jagnięcinę w piecu

Lamb jest jedną z odmian mięsa, uważaną za "najczystszą". Organizm jest zdolny do całkowitego asymilacji tego produktu, a dzięki niezwykłemu smaku, baranina jest używana na całym świecie do przygotowywania różnych potraw. Kuchnie z narodów świata używają tego mięsa jako głównego źródła białka.


Najczęstszym wariantem dania jest jagnięcina w piecu, który okazuje się soczysty i delikatny z odpowiednim przygotowaniem. W niektórych przypadkach eksperci zalecają przygotowywanie mięsa wraz z ziemniakami. Aby wypiekać jagnięcinę w piecu, możesz postępować zgodnie z radą kucharzy z całego świata i możesz spróbować przygotować przepis. Ale w każdym razie okazuje się bardzo smaczne, ponieważ jagnięcina jest mięsnym mięsem.

Rozważ kilka opcji, jak wypiekać jagnięcinę w piecu:

Przepis jest pierwszym. W tym celu potrzebujesz mięsa, ziemniaków, soli, cebuli i tłuszczu z mięsa baraniego, zamiast tego możesz używać margaryny. Najpierw trzeba roztopić tłuszcz (margarynę) w rondlu, a następnie położyć mięso krojone i smażyć, aż zmieni się na różowy. Dodać posiekaną cebulę do mięsa i smażyć przez pięć minut. Następnie dodaj sól i pieprz miętę, wlej szklankę wody, przykryj i gotuj na małym ogniu przez półtorej godziny. Podczas gdy duszono mięso, gotuj ziemniaki. W tym celu pokroić na kawałki, wsypać do patelni. Po upływie niezbędnego czasu weź miód, włóż go na blachę do pieczenia i włóż do niej ziemniaki. Całe danie jest pokryte sosem, które zostało utworzone przez ugaszenie mięsa i cebuli, a następnie wsuń do piekarnika wszystko. Po 20 minutach naczynie będzie gotowe;

Drugi sposób – jak wypiekać jagnię w piecu, aby był pachnący i pikantny. W tym celu potrzebujesz 1 kg filetów z mięsa, soku z granatów – trzech łyżek stołowych, 100 gramów rumu, można również wymienić koniak – trochę musztardy, papryki i soli. Do tego naczynia potrzebny jest czosnek – 3 ząbki, majeranek – pół łyżeczka, olej słonecznikowy – 3 łyżki stołowe. W razie potrzeby można dodać zielenię, która przyniesie wspaniały smak, aromat i wygląd. Przyprawy wymieszać i przetrzeć je mięsem. Potrząśnij baraninę na patelni z masłem, podgrzewaną, aż powstanie złota skorupa. Lekko ostygnij mięso i pocieraj mieszanką musztardy i czosnku. Po tym jagnięcu należy pozostawić w tym stanie przez 30 minut do intensywnego marynowania. Chociaż mięso zyskuje smaku, robimy sos. W tym celu wymieszaj rum lub koniak z sokiem granatu. Po pół godzinie włożyć mięso na blachę do pieczenia i zalać sosem. Przykryć folią wszystkie naczynia i włożyć do piekarnika, podgrzaną wstępnie do temperatury 160 stopni. Piec w tej temperaturze przez półtorej godziny. Na koniec trzeba wyjąć folię, wlać sok otrzymany podczas pieczenia i pozostawić go w piecu przez kolejne 10 minut. Następnie można jeść na posiłek, jagnięcina podawać z bocznym naczyniem w postaci ryżu, ziemniaków lub innej opcji. Musisz także ozdobić naczynie z ziołami.

Pieczenie jagnięcego w piecu nie musi być zaawansowanym kucharzem. To mięso jest smaczne i pachnące. Najważniejszą rzeczą jest przygotowanie potrawy z miłością, dodanie przypraw do niej w dowolnym momencie i wypiekać dobrze.

Wiele gospodyni domowych często pyta: "Jak gotować jagnię bez zapachu?" Tutaj jest trochę tajne. W tym celu wsuń pan, patelnię lub patelnię na dole, w zależności od miejsca, w którym będzie gotowane mięso, rozmaryn i trochę mleka. Możesz dodać do notatki, że młody jagnięcina, w przeciwieństwie do dojrzałej, praktycznie nie ma zapachu. Więc lepiej jest wybrać małą stopę lub zapytać o wiek zwierzęcia podczas zakupu.

Niektórzy ludzie są zaskoczeni słyszeć frazę: "Ugotujemy jagnięcina smaczną i bez określonego zapachu" – wierząc, że tak się nie stanie. Ale właściwie przygotowany, zapach może być bardzo przyjemny, smak jest delikatny i soczysty. Pieczenie jagnięciny w piecu może łatwo każdy dorosły.