835 Shares 4792 views

Żebro w gorset: co funkcja nosi bandaż lekarza?

Często pacjenci z urazami, krzywizn i innych chorób kręgosłupa zalecić noszenie specjalnych strefach medycznych, tzw szelki z żebrami. Co daje tych urządzeń chorych? Co to żebro? Kwestie te należy rozpatrywać w sposób bardziej szczegółowy.

Co jest gorset medyczny

Medycyna aka ortopedyczne gorset – specjalny szeroki pas oddychający materiał elastyczny. Jest wyposażony w żebra i mocowana wokół ciała paskiem do góry. Takie urządzenie jest stosowane w celu uzyskania efektu terapeutycznego, w przypadku problemów z kręgosłupem.

Co jest usztywnienia

Usztywnienie – wąskiej płyty z tworzywa sztucznego lub metalu. Istnieją dwa rodzaje płyt:

 1. Regulowane twarde krawędzie, to znaczy wymagać dostosowania w zależności od kształtu kręgosłupa. Korzystny materiał do wykonania – metalowy.
 2. Nieuregulowane pół żebro, które jest dość elastyczne wstawki z tworzywa sztucznego, które nie wymagają dodatkowej konfiguracji.

Płytki umieszcza się w specjalnych kieszeni szyte lub wewnątrz konstrukcji. W niektórych modelach, nierówne żebra w środkowej części są gęstsze i bliżej do krawędzi – cieńsze.

Ile krawędzie mogą być w gorsecie ortopedycznym

W gorsetów medycznych może wynosić od 2 do 6 żeber. Od tej siły mocowania zależy od produktu. Żeberka szyte z tyłu do kręgosłupa został wyposażony w niezbędną pomoc.

Gorset 2 usztywniający jest w stanie zapewnić bardzo łagodny stopień utrwalenia. W takich modelach żebro zwykle wykonane z tworzywa sztucznego klasy medycznej. Taki opatrunek-gorset wykorzystywane do prostowania drobnych zakłóceń u dzieci i dorosłych. Żebra mają w niewielkiej odległości od kręgosłupa po obu stronach. Jeśli producent stosuje wstawić metalu, ustalające trochę silniejsza. Mimo to, takie gorset usztywnione dotyczy artykułu słabych lub pół-sztywnego mocowania.

Gorset żebra 3 posiada dodatkową wkładkę umieszczoną kręgosłupa. Model ten może być stosowany w leczeniu:

 • choroba zwyrodnieniowa płyty;
 • rwa kulszowa;
 • przemieszczenie kręgów;
 • międzykręgowego przepuklina;
 • drobne urazy;
 • przewlekły ból.

Ortopedyczne gorsetów 4 krawędź mogą tworzyć średnią (półsztywnego) stopień utrwalenia kręgosłupa. Taki opatrunek z żebrami wzmacniającymi zaleca w ramach odprowadzania podpory lędźwiowej przez nierównowagi mięśni przemieszczane mocowania dla kręgu, pourazowe i pooperacyjnej rehabilitacji.

Gorsetu 6 usztywnienia możliwość pełnego unieruchomienia kręgosłupa. Produkt zestaw wkładek metalowych. Te gorsety są wykorzystywane do rehabilitacji po urazach (w tym skomplikowanych złamań) i operacji. Sztywne mocowanie nie zezwala się na odstępstwo od naturalnej pozycji anatomicznej, przyczyniając się do odbudowy mięśni i tkanki kostnej.

Optymalna ilość

Tylko lekarz może prawidłowo określić gorset z ilu żeber potrzeb pacjenta. On też określa strukturę produktu. Na przestrzeganiu zaleceń lekarskich może zależeć od powodzenia leczenia.

Jeżeli optymalny wariant Twardy GORSET 6 żeber, jego wybór jest wykonywana z odpowiedniego lekarza formacji. W tym przypadku, samo może mieć negatywne konsekwencje dla kręgosłupa, a ponadto, że jest obarczona zaostrzenia innych chorób przewlekłych.

gorsety klasyfikacji działów kręgosłupa

Gorsety wyróżniają nie tylko przez liczbę żeber, ale również w kręgosłupie. Istnieją 3 odmiany:

 1. Piersiowo gorset. Ten artykuł obejmuje klatki piersiowej i talii. Istnieją wersje sztywne i półsztywne. W większości żebra w tych modelach jest wykonana z metalu.
 2. Gorset lędźwiowo-krzyżowego. Produkt obejmuje miednicy, jego funkcji – niski tylną ściankę. Produkowane wyroby o różnej twardości.
 3. Lędźwiowego gorset usztywniony. Produkt tego rodzaju całkowicie zamknięty z tyłu, częściowo uchwycenia tułowia i miednicy górnej.

Wybór rozmiaru gorset

Każdy producent ustawia linię wymiarową. Niektóre z nich są odpychane od obwodu pasa, a z drugiej – od obwodu pasa, która jest mierzona w 8 cm poniżej linii talii. W trzeciej może być jakiś inny pomiar. Przed zakupem wszystkich niezbędnych pomiarów wykonywanych na gołym ciele.

Jak dbać o obsadzie

Pomimo faktu, że szelki są wykonane z materiałów, które mogą przecieku powietrza, długie noszenie prowadzi do ich skażenia. Należy pamiętać, że gorset jest noszony przez co najmniej 6 godzin dziennie. Jeśli produkt musi być myte, że odbywa się to ręcznie, delikatnych środków. Używać suchej rozpuszczalniki czyszczące i nie może być. Po przemyciu, nie usuwają gorset i poprawił się i suszy w dobrze wentylowanym. Stosować grzejniki do suszenia jest zabronione. Suszenie na słońcu nie jest dozwolone.