452 Shares 9505 views

W ciągu 3 miesięcy dziecko nie trzyma głowę – co robić?

W pierwszych tygodniach życia dziecka konieczne jest, aby stale utrzymywać w plecach i szyi, tak aby nie uszkodzić mięśnie szyi. Możliwe bez pomocy rodziców, aby utrzymać ich głowy jest uważane za znaczące osiągnięcie w rozwoju okruchy. Zaczyna zarządzać jego ciało, a matka może bezpiecznie wziąć go w ramiona. W przypadku 3-miesięcznego dziecka trzyma głowę źle, wielu rodziców zaczyna panikować. Czy są powody do obaw?

Nabycie nowych umiejętności

Noworodek nie jest w stanie kontrolować mięśnie szyi. Wszystkie ruchy są refleksyjny charakter. Kiedy rodzice podejmują okruchy na ręce, głowę przechyla się do tyłu. Stopniowo uczy się kontrolować swoje ciało. Pierwsze osiągnięcia mogą być obserwowane na drugim lub trzecim tygodniu życia. Leżąc na brzuchu, dziecko zaczyna próbować podnosić głowę. Jest to rodzaj naturalnego instynktu zabezpieczyć, aby nie udusić.

Dalszy rozwój mięśni szyi stwierdził, co następuje:

 • W 5-6 tygodnie dziecko stara się trzymać głowę pod ostrym kątem. W tej pozycji może pozostać przez około 30 sekund lub minuta.
 • Po 8 tygodniach, noworodek walczy, aby utrzymać głowę w pozycji poziomej. Jeśli to lekko pociągnąć za uchwyt, nie będzie rzucać z powrotem plecy.
 • Na 2,5-3 miesiące Skill ostatecznie ustalona. Siedząc w rękach rodziców, o pipsqueak może trzymać głowę wystarczająco długo. W pozycji leżącej stara się podnieść ramiona pochylić.

Naturalnie, wszystkie czasy są tymczasowe. Podczas 3-miesięcznego dziecka nie trzyma głowę, nie martw się. Jednak konsultacja z dzieckiem neurologa nie zaszkodzi.

Dlaczego warto iść do lekarza

Powodem do niepokoju może być sytuacja, w której dziecko nie ma nawet żadnego próbować podnosić głowę w tym wieku. To powinno być zgłaszane do pediatry. Musi pisać kierunek dalszego badania przez innego specjalisty – neurologa. Wyniki badań lekarz może wyjaśnić rodzicom, dlaczego 3 miesiąca życia dziecko trzyma głowie źle, co zrobić w tej sytuacji. Kilka tygodni później dziecko trzeba przynieść reinspekcji.

Głównymi przyczynami naruszeń

Neurolodzy zidentyfikowali szereg czynników, które mogą wpływać na noworodka kontrolować mięśnie szyi:

 1. Wcześniactwo.
 2. Niska masa ciała.
 3. Słabe napięcie mięśniowe.
 4. Urazy urodzenia.

Kiedy niska waga noworodka trzeba skonsultować się z lekarzem, który specjalizuje się w żywieniu dzieci. Jeśli dziecko nie jest wystarczająco dużo mleka z piersi, możliwe jest wprowadzenie mieszaniny suplementacji. Specjalna wzrost napięcia mięśniowego masaż i wzmocnienie karku.

Jak można pomóc dziecku

Jeśli dziecko ma 3 miesiące złe trzyma głowę, trzeba zaangażować się z nimi w domu. Po pierwsze, powinniśmy częściej położyć dziecko na brzuchu. On instynktownie starają się wykręcić głowę, by w pełni oddychać. Uczyć okruchy do tych badań powinno być stopniowe. Lepiej zacząć od 1 minuty. Procedury muszą być opuszczone, jeśli dziecko niedawno zjedzony albo chory.

Kiedy maluch ujawnia niezadowolenie i niechęć do kłamstwa na przewijak, trzeba postawić jasną zabawkę przed nim. rodzice procesowe Samozatrudnienie należy skręcić w ekscytującej grze. Aby to zrobić, można zmienić tkaninę okresowo, co jest pipsqueak. Powinien zostać rozszerzony wokół jasnych i różnorodnych tematów, stale komunikować.

Często dziecko (3,5 miesięcy) źle trzyma głowę z powodu niedorozwoju mięśni szyi. Dlatego pediatrzy zalecane ćwiczenia na siłowni piłkę. Pierwsze ćwiczenie – najprostsze Wiggle. Oni rozluźnić mięśnie i rozwój narządów przedsionkowych. Następnie ćwiczenia powinny być stopniowo komplikować.

Woda – najlepszy pomocnik

Grudnichka wzmocnić mięśnie szyi są za wysoce skuteczne ćwiczenia w basenie. Możesz zapisać się do pływania matek z dziećmi. W jakim wieku rozpocząć zajęcia? Pediatrów zaleca się rozpoczęcie procedury wody, gdy dziecko ma prawie 3 miesiące. Bad trzyma głowę, najprawdopodobniej, tylko „ziemię”. W wodzie grudnichki szybko przystosować, a problem ze wzmocnieniem mięśni szyi można łatwo rozwiązać. Po pierwsze, dziecko uczy się trzymać głowę w basenie, a następnie szybko przekazać tę umiejętność w życiu codziennym.

Stymulować prawidłowy rozwój urządzenia szyjki macicy, a może być w domu. Do tego pasuje zwykły wanienkę. Takie szkolenia powinny być dostarczane okruchy tylko pozytywne emocje. Aby zróżnicować procedury można użyć kolorowe balony, piłki i inne zabawki. Rozproszony przez te rzeczy, dziecko nie będzie musiał myśleć o tym, jak utrzymać się na powierzchni. Wszystko musi odbywać się na poziomie intuicyjnym. Tymczasem, głowy i szyi grudnichka będzie się obracać w kierunku ruchu obiektów.

Niewłaściwe gospodarstwa głowy

Rodzice często zwracają się do neurologa ze skargą, że dziecko ma 3 miesiące chory utrzymuje głowę i próbuje włączyć go pod kątem. Objawy te zwykle wskazują na niedowład mięśnia szyi. Inaczej zwane patologie kręcz szyi. Aby uniknąć tego naruszenie będzie potrzeba konsultacji z podiatrist. Na szczęście, kręcz szyi – rzadkie zjawisko, które rozwija się w skomplikowanej ciąży. Do jej leczenia za pomocą fizjoterapii. W innych przypadkach, lekarze doradzają rodzicom:

 • domu zrobić lekki masaż dla dziecka;
 • wykonywania codziennych zabiegów wodnych;
 • monitorować sytuację głowy dziecka podczas snu, należy ująć pod nim specjalną poduszkę ortopedyczną.

Jest niezwykle rzadko leczenie kręczu szyi wymagają operacji.

Wczesne głowa retencji

Wielu rodziców obawia się, że przedwczesny dziecko (3 miesiące) biedny trzyma głowę. Szybki dostęp do neurologa można naprawić naruszenie. Pediatrzy często zaobserwować odwrotny obraz. Mówimy o sytuacjach, w których dzieci mogą dobrze trzymać głowę już 5 tygodni. Rodzice zaczynają cieszyć się w przekonaniu, że dziecko szybko rośnie, a nawet nieco wyprzedza swoich rówieśników. W istocie rzeczy nie są tak wielkie.

W tej sytuacji wskazane jest, aby skonsultować się z neurologiem. Wczesny rozwój może wskazywać na zwiększone napięcie mięśniowe lub ciśnienia śródczaszkowego. Ale nie od razu w panikę. okruchy zdrowia może być wszystko w porządku.

porady lekarza w celu zapobiegania

Dziecko rozwija się prawidłowo, konieczne jest, aby angażować się w nich od urodzenia. Za terminowe nabycie umiejętności niezbędnych do zatrzymania głowicy przestrzegać prostych zasad:

 1. Okresowo położyć noworodka na brzuchu.
 2. Codziennie robić gimnastykę ze specjalnym spotkaniu. Rozgrzać mięśnie wzmacnia je.
 3. Podczas kąpieli rozpraszających okruchy jasnych przedmiotów i zabawek, które dziecko odwrócił głowę aktywnie.

Jeśli dziecko w czasie zaczyna posiadać własną głowę, a potem rozwija się prawidłowo. Nie marzę o wszystkim rodzicom o tym? Jeśli widzisz żadnych naruszeń albo 3 miesiąca życia dziecko trzyma głowę źle, trzeba skonsultować się z pediatrą. Lekarz jest zawsze spokojny, jeśli rodzice przeżywają nic. Również będzie mógł wybrać odpowiednie leczenie, gdy jest to naprawdę konieczne.