818 Shares 7832 views

Porowate bloki: cechy, zalety i wady

W latach 70. ubiegłego wieku nastąpił kryzys energetyczny, co spowodowało konieczność aktywnego poszukiwania alternatywnych materiałów budowlanych, posiadające wysokie walory termoizolacyjne. Materiały te były do oszczędzania zasobów energetycznych i ciepły.

Historia powstania

Od kilku lat eksperci byli ciężka praca, owoce, które stają się porowate bloki. Oni otrzymał drugie imię – ciepłe ceramiki i zostały opatentowane na początku lat 80-tych. we Włoszech. Od tego czasu minęło ponad 30 lat, a dziś keramobloki wykonane oficjalnie w 32 krajach. Bloki porowate otrzymane wyżej wymieniony tytuł z tego powodu, że mają doskonałe właściwości cieplne oszczędzania. Stosuje się go w ich produkcji przyjaznych dla środowiska składników, które miesza się z gliną i mają pełen zestaw cech konwencjonalnego cegły. Jednak w porównaniu z Cegła, keramobloki ważyć mniej mają lepsze właściwości izolacyjne i pokrywa obszar nakładania w niskich przepływach.

pozytywne cechy

Porowate bloki mają zalety w porównaniu z cegły. Wśród korzyści, należy zauważyć, porowatą strukturę, która zapewnia lepszą jakość izolacji cieplnej i dźwiękowej oszczędności mniejszy ciężar. Między innymi te produkty mają duże rozmiary, co pozwala na krótszy czas, aby zakończyć budowę domów. Są one wytrzymałe, posiada wysoką wytrzymałość i zapewniają mniejsze natężenie przepływu roztworu. Nawet 20 lat temu był znany konsumentowi typu 2 keramoblokov, dziś istnieje kilkadziesiąt. Produkty są różne wymiary, format, cel, osiągi i inne właściwości. Najpopularniejsze porowate bloki mają oznaczenie: 2,1 lub 14,5 NF NF. Oznaczenie wskazuje, ile razy dany produkt więcej niż współczesnych cegieł. Służą one do konstrukcji mieszkalnych i handlowych, przy czym tworzą się balustrady, ścian nośnych, ścianek działowych i ogrodzeń. Budynek, wzniesiony z tego materiału byłby odpowiedni dla mikroklimatu wewnątrz, zapewniając dobrą izolację i utrzymując ciepło.

Główne zalety

Porowate bloki mają wiele zalet, może być stosowany do wznoszenia ściany, grubość , które zmienia się od 38 do 50 cm. W ten sposób użycie dodatkowej izolacji w postaci polistyrenu z wełny mineralnej nie jest konieczne. Korzyści te nie są w stanie pochwalić każdego nowoczesnego materiału budowlanego. Pomimo faktu, że wielu konsumentów wziąć pod uwagę koszt porowatego bloku ceramicznego wystarczająco wysokie, to może zaoszczędzić znaczną kwotę. Jest to możliwe ze względu na brak konieczności izolacji cieplnej, a także materiału zapisu. Rzeczywiście, jeżeli ściana porowatych bloków o grubości 50 cm, która to ciepło jak ten, który jest wykonany ze zwykłej cegły, ale grubość musi być równa ostatnich dwóch metrów. Duże porowate bloki zapewniają dobrą paroizolacji chroniącą pasażerów od hałasu. Po zakończeniu ścianie, można się już przygotowane do wykończenia. Mistrz nie jest wymagane, aby wyposażyć skrzynię, naprawić sklejki lub GCR, aby pokryć powierzchnię tynku lub używane jako ozdoba tapetę. Wystarczająco gładka powierzchnia ma wysoką przyczepność do dowolnego materiału. Taka ściana może być natychmiast kafelkami lub pokryte tynk cegły.

Dodatkowe zalety

Dom porowate bloki ma wiele zalet. Na przykład, nie jest konieczne, aby zbudować fundament dla ciężkich budynku z cegły na jej budowę. Do konstrukcji bloków porowatych muszą być najprostszą budowę podstawy. Konsument może zaoszczędzić na etapie jednostek transportowych, jak ważyć przedmioty znacznie mniejsze niż w przypadku konwencjonalnego cegły. Z technologią układania bloków ceramicznych będzie w stanie obsłużyć nawet niedoświadczony budowniczy. Duże rozmiary produktów oraz brak złączy uprościć układania i zaoszczędzić na rozwiązanie. Zużycie beton jest trzy razy mniej niż w murze. Zatem oszczędności będzie możliwe nie tylko do transportu, instalacji i fundacji, ale również na wykończenia. Mury ceglane potrzebują podkład, wyrównywania i uszlachetniania. I to jest idealnie gładka powierzchnia bez szwu keramoblokov radzi sobie z pracą tynkowania w jak najkrótszym czasie.

do rekordu

Duże porowate bloki ceramiczne mają interesujący wzór pustych przestrzeni, które nie mogą być brane pod uwagę sposób losowy. Taki układ wnęk powodują zrównoważonego przepływu ciepła, który stanowi ściankę barierową dla pary i oddychanie. W domach tych produktów będzie wygodne i fajne jak ściany będą dostarczane przez naturalną wentylację. Z tego samego powodu, to zawsze pozostaje sucha, a skondensowana woda odparowuje z powodu mikrouchylaniem. Kolejne zalety to bezpieczeństwo pożarowe oraz przyjazność dla środowiska, a także odporność na odkształcenia.

Główne wady

Wady porowate kilka bloków, ale są one dostępne. Pierwszy z tych aktów kruchości. Jednakże, jeśli murowane będą prowadzone na technologii, obciążenie jest rozłożone równomiernie na produkcie, a keramobloki będzie w stanie wytrzymać dużo ciśnieniem. Jednak, jak pokazuje praktyka, jeśli spadek pojedynczą cegłę, i uderzył go czymś twardym, będzie przerwa. To tylko ceramika, kruchość, który jest dość wysoki. W związku z tym, kapitanowie powinny podjąć środki ochronne podczas instalacji i urządzeń transportowych. Materiał ma cienkie ścianki, a patrząc w przekroju poprzecznym, urządzenie składa się z szeregu stref. Dlatego też, gdy będzie to konieczne wewnętrzne prace wykończeniowe, aby otwory w ścianie i młotem w jej kotwami. Jedynym sposobem, będzie można zawiesić grzejnik, półkę lub kolumnę gazu. Z prostych krótkich kołków ten problem nie może być rozwiązany, więc trzeba będzie zaopatrzyć się w długich łączników.

Koszt „Porotherm” bloków

Sprzedaż może być postrzegane porowate bloki Porotherm, które prezentowane są w szerokim zakresie. Na przykład, wiele wart 51 Green Line 118 rubli. za sztukę i przeznaczone do utworzenia ścian nośnych zewnętrznej warstwy, które nie zawierają dodatkowych izolacji. Ligacji spoin pionowych murów stosować różnorodne Porotherm 51 1/2 jedną jednostką, który będzie musiał zapłacić 199 rubli. Produkt ten stanowi dodatkowe elementy do dużego bloku formatu. Blok służy do opatrunku połączeń murarskich Porotherm 44 1/2, co jest warte 168 rubli. za sztukę. Jest to korzystne w przypadku dużych, blokiem Porotherm 44. nośnych ścian zewnętrznych dodatkowo Porotherm izolacyjnej 38 bloków stosowanych, których koszt wynosi 109 rubli. za sztukę.

Przeprowadzenie murarskich

R porowate bloki są wykonywane po zwilżeniu wodą powierzchni poprzedniego rzędu. Roztwór nanosi się wokół podstawy ścianki do zewnętrznych krawędzi. Każdy numer powinien rozpocząć instalację cegły narożnej. Należy zachować ostrożność, tak, że odstęp między sąsiednimi rzędami pionowymi szwami wzdłuż ściany jest równa 125 cm. Poziomo i pionowo ułożonych bloków powinno być sprawdzane za pomocą pionu poziom.